Deutsche Bank - špatné výsledky 3Q 2015

29.10.2015 | 09:38 | fa ra | Diskuze

Deutsche Bank dnes před otevřením evropských trhů reportovala svá čísla za 3Q. Vykázala čistou ztrátu 6 miliard EUR, což bylo sice v souladu s profit warningem, který zveřejnila již v říjnu.

Nicméně nenaplnila ani očekávání v otázce tržeb, které dosáhly pouze 7,33 miliard EUR (oproti očekávání trhu 7,98 miliard EUR). Důvodem špatných čísel jsou především mimořádné položky na straně nákladů, jako je odpis goodwillu v souvislosti s Deutsche Postbank, navýšení nákladů na soudní spory a odpis hodnoty investiční divize kvůli požadavkům na vyšší kapitalizaci bank. Těmito kroky se nicméně zřejmě podaří společnosti naplnit kapitálové požadavky, aniž by byla nucena emitovat nové akcie.


Podobná témata
dbk, profit warning, hospodářské výsledky, deutsche bank

Líbil se vám tento článek?
+0 / -0

Sdílejte článek na sociálních sítích

Diskuze

V diskuzi zatím není žádný komentář. Buďte první, kdo bude komentovat.

Vstoupit do diskuze


Související

Výsledky mateřské společnosti Unipetrolu, PKN Orlen překonaly očekávání

Zisk největší polské ropné společnosti PKN Orlen vzrostl ve třetím čtvrtletí o 92 procent a překonal očekávání.

Jak dopadnou čtvrteční hospodářské výsledky Unipetrolu?

Analytici už tuší, jaká čísla zveřejní Unipetrol ve čtvrtek za třetí čtvrtletí tohoto roku.Čti více

Jak dále s kvantitativním uvolňováním rozhodne ECB v prosinci?

ECB včera vůbec nediskutovala o tom, jak dále s programem kvantitativního uvolňování, se kterým aktuálně počítá do března. Jeho konec ze dne na den je ale velmi nepravděpodobný.

Eurozóna: ECB ponechala úrokové sazby beze změny v souladu s očekáváním

(Aktualizováno 16:18) Evropská centrální banka (ECB) dnes podle očekávání nechala své základní úrokové sazby beze změny a nepřikročila ani k úpravě programu nákupu cenných papírů.

Neshoda v ECB pozdrží další rozhodnutí

Poté, co béžová kniha ukázala na rostoucí ekonomickou aktivitu ve většině sledovaných amerických okrscích, se pozornost trhů přesune do Evropy.

Portál Web4Trader používá cookies s cílem zajistit co možná nejlepší zážitek při návštěvě těchto webových stránek. Dalším užíváním těchto webových stránek vyjadřujete souhlas s umístěním souborů cookies na vašem počítači / zařízení. Více informací naleznete zde.