Deutsche Börse AG

Deutsche Börse AG nebo Deutsche Börse Group je organizátor obchodování s akciemi a jiných cenných papírů, tedy burza. Je také poskytovatelem transakčních služeb. Byla založena v roce 1993. Hlavní sídlo má ve Frankfurtu. 


Londýnská burza spouští zpětný odkup akcií v hodnotě 200 milionů liber

Evropa, Finance | 30.03.2017 09:03 | Hů La | Diskuze

Londýnská burza (LSE.L) oznámila, že zahájí zpětný odkup akcií v hodnotě 200 milionů liber – LSE se tak zřejmě snaží udobřit si akcionáře po krachu fúze s německou Deutsche Boerse (DB1Gn.DE).


Akcie LSE prudce rostou po oznámení zablokování dohody s Deutsche Boerse ze strany EU

Akcie provozovatele londýnské burzy London Stock Exchange Group (LSE.L) bezprostředně po oznámení rozhodnutí EU o zablokování spojení londýnské burzy s německou burzou Deutsche Boerse (DB1Gn.DE) vzrostly až o 3,6 % především proto, že mezi obchodníky kolovaly spekulace o možné protinabídce od americké burzy.

Evropská komise dnes zablokovala spojení Deutsche Börse s Londýnskou akciovou burzou

Burzovní trhy a indexy, Evropa | 29.03.2017 11:51 | Aktualizováno 29.03.2017 13:07 | Redakce Web4Trader | Diskuze

Evropská komise dnes zablokovala plánované spojení německé burzovní společnosti Deutsche Börse s londýnskou akciovou burzou London Stock Exchange (LSE).

Brusel v tomto týdnu rozhodne o několika velkých fúzích

Evropský úřad na ochranu hospodářské soutěže rozhodne v tomto týdnu o několika velkých fúzích.

Evropská komise nejspíš zarazí fúzi Deutsche Börse s LSE

Akcie, Evropa, Finance | 22.03.2017 22:06 | Ne Ro | Diskuze

Evropská komise prý již brzy zamítne navrhované spojení burzovních společností Deutsche Börse a London Stock Exchange (LSE).

Ilustrační foto

Londýnská burza LSE vykázala růst zisku, stále usiluje o spojení s Deutsche Börse

Londýnská akciová burza LSE vykázala za loňský rok nárůst provozního zisku o šest procent na 427 milionů liber (13,4 miliardy Kč). Firma ve své dnešní zprávě také uvedla, že nadále pracuje na spojení s německou burzovní společností Deutsche Börse, i když záměr oba podniky propojit se začal komplikovat.

London Stock Exchange považuje za nepravděpodobné schválení jejího spojení s Deutsche Börse

Finance, Evropa | 27.02.2017 08:18 | Redakce Web4Trader | Diskuze

Londýnská akciová burza London Stock Exchange (LSE) považuje za nepravděpodobné, že Evropská komise schválí její spojení s německou burzovní společností Deutsche Börse.

Deutsche Börse oznámila výplatu dividendy ve výši 2,35 eur na akcii

Skupina Deutsche Börse, provozovatel obchodních platforem na kapitálových trzích, včera po závěru trhů zveřejnila výsledky za 4Q 2016 nad odhady.

Náklady na spojení německé a londýnské burzy budou zřejmě vyšší, než se čekalo

Výši nákladů spojených především s platbami pro bankéře, advokáty, účetní či pracovníky PR odhadují Deutsche Boerse (DB1Gn.DE) a London Stock Exchange (LSE.L) na více než 350 mil. eur (375 mil. USD).

Šéf Deutsche Börse vyšetřován za insider trading

Akcie, Evropa | 02.02.2017 17:12 | wa pe | Diskuze

Německá policie a prokuratura vyšetřuje šéfa burzovní společnosti Deutsche Börse Carstena Kengetera kvůli možnému zneužití důvěrných informací při obchodování s akciemi. Informovala o tom agentura Reuters.

Generální ředitel německé burzy čelí obvinění z insider tradingu

Akcie, Finance, Evropa | 02.02.2017 10:19 | Hů La | Diskuze

Němečtí vyšetřovatelé nyní zkoumají, v jakém stadiu se nacházely rozhovory o fúzi mezi Deutsche Boerse a London Stock Exchange ve chvíli, kdy se šéf německé burzy rozhodl v prosinci 2015 nakoupit akcie své společnosti v hodnotě 4,5 milionů eur.

Ilustrační foto

Německá burza obchoduje převážně v červených číslech, DAX -0,8 %

Globální akciové indexy oslabily poté, co americký prezident Donald Trump omezil vstup lidem z některých muslimských zemí na území USA. To vytváří obavy o možnost nástupu protekcionismu, což je pro trhy negativní.

London Stock Exchange si připravuje půdu pro fúzi s Deutsche Börse, prodává clearingovou společnost LCH Clearnet

Londýnská akciová burza (LSE) se dohodla na prodeji své francouzské clearingové firmy LCH Clearnet evropské burzovní skupině Euronext za 510 milionů eur (13,8 miliardy Kč). LSE to uvedla v dnešním sdělení.

Analytici z Commerzbank hodnotí Deutsche Boerse na Buy

Analytici z Commerzbank ponechali své investiční doporučení na akcie Deutsche Börse po ohlášení výsledků za prosinec na Buy s cílovou cenou 84 EUR.

Burza Euronext předložila nabídku na koupi LCH.Clearnet

Evropská akciová burza Euronext (OTCPK:EUXTF) nabídla londýnské burze za koupi clearingové banky LCH.Clearnet 510 mil. eur.

Frankfurtská burza ztrácí, společnosti Deutsche Börse a Linde představily výsledky

Evropské kapitálové trhy ztrácí a ani Frankfurt není výjimkou. V posledních dnech výrazně vzrostly výnosy světových dluhopisů, např. německý desetiletý bond se obchoduje s výnosem 0,185 %, nejvyšším od přelomu května a černa letošního roku.

Deutsche Börse dostala od akcionářů zelenou a může fúzovat s London Stock Exchange

Německá burzovní skupina Deutsche Börse získala pro plánovanou fúzi s Londýnskou akciovou burzou (LSE) souhlas držitelů 89,04 procenta svých akcií.

Deutsche Börse zvažuje snížení minimální hranice pro schválení fúze s LSE

Finance, Evropa | 11.07.2016 07:18 | fa ra | Diskuze

Německá burzovní skupina Deutsche Börse uvažuje o snížení minimální hranice nutné k odsouhlasení plánu na sloučení s provozovatelem Londýnské akciové burzy (LSE). Oznámila to v neděli německá burza. Ke schválení fúze podílníky Deutsche Börse je nyní třeba souhlas akcionářů držících nejméně 75 procent akcií firmy.

Akcionáři Londýnské akciové burzy schválili sloučení s Deutsche Börse

(Aktualizace 18:14) Akcionáři provozovatele Londýnské akciové burzy (LSE) dnes schválili plán sloučení s německou burzovní skupinou Deutsche Börse. Podniky se na transakci v hodnotě 27 miliard dolarů (657 miliard Kč) dohodly letos v březnu a na fúzi trvají přesto, že se Británie v červnovém referendu rozhodla odejít z Evropské unie.

BaFin se staví proti ústředí Deutsche Börse-London Stock Exchange v Londýně

Německý úřad pro regulaci finančního sektoru BaFin se kvůli odchodu Británie z Evropské unie vyslovil proti tomu, aby burzovní skupina vytvořená spojením německé Deutsche Börse s provozovatelem londýnské akciové burzy London Stock Exchange (LSE) měla ústředí v Londýně.

Majitel NYSE se nebude ucházet o převzetí Londýnské burzy

Společnost Intercontinental Exchange (ICE), majitel newyorské akciové burzy NYSE, nepodá konkurenční nabídku na převzetí Londýnské akciové burzy (LSE). Oznámila to dnes firma. Případná nabídky ze strany ICE, která ji původně nevylučovala, mohla rozpoutat bitvu o převzetí londýnské burzy. Ta již jedná o spojení s německým burzovním operátorem Deutsche Börse.

Akcie, které by dnes neměly ujít Vaší pozornosti

Akcie kterých společností dnes čekají na burzách v USA největší pohyby?

Spojením Deutsche Börse a LSE vznikne největší trh s cennými papíry v Evropě

Německá burzovní společnost Deutsche Börse se dohodla na spojení s provozovatelem londýnské akciové burzy London Stock Exchange (LSE). Transakce v hodnotě přes 30 miliard dolarů (730 miliard Kč) vytvoří největšího provozovatele trhů s cennými papíry v Evropě. Oznámila to dnes Deutsche Börse.

Nasdaq OMX koupí od německé Deutsche Börse provozovatele opčních burz International Securities Exchange

Americká burzovní skupina Nasdaq OMX koupí od německé Deutsche Börse amerického provozovatele opčních burz International Securities Exchange (ISE). Zaplatí za něj 1,1 miliardy dolarů (zhruba 27 miliard Kč), vyplývá ze středečního sdělení Nasdaq OMX. Jde o nejnovější transakci v sérii slučování burzovních trhů po celém světě.

Odeslat článek e-mailem

Portál Web4Trader používá cookies s cílem zajistit co možná nejlepší zážitek při návštěvě těchto webových stránek. Dalším užíváním těchto webových stránek vyjadřujete souhlas s umístěním souborů cookies na vašem počítači / zařízení. Více informací naleznete zde.