Devizový trh jede

28.07.2016 | 09:15 | Redakce Web4Trader | Diskuze

V minulých dnech byly zveřejněny statistiky objemu obchodů zrealizovaných na klíčových devizových trzích v průběhu letošního dubna. Co do objemu transakcí je FX trh nejvýznamnější částí finančního trhu. A realizované objemy při srovnání s loňským říjnem vzrostly.

 

Z teritoriálního pohledu je nejvýznamnějším centrem, kde se s měnami obchoduje, Londýn.  Za uvedené dvě čtvrtletí se zde zobchodovaný průměrný denní objem zvýšil o pět procent. Nejvýraznější vzestup zaznamenaly transakce na měnovém páru japonský jen vůči americkému dolaru, které se zvedly o plných 27 %. Objemy obchodů, které se uskutečnily v Severní Americe během loňského října a letošního dubna, vzrostly o devět procent. Růst obratu na trzích v Japonsku a Austrálii činil 5,1 % respektive 6 %.

Co stálo za růstem aktivity na devizových trzích? Primárně to byla aktivita centrálních bank. Zejména pokračující program kvantitativního uvolňování vysvětluje nárůst objemu obchodů s japonskou měnou. Dolar pak profitoval nejprve ze sílících očekávání, že Fed odstartoval v prosinci loňského roku cyklus zvyšujících se úrokových sazeb. To se nakonec ukázalo jako liché, což ve výsledku znamenalo likvidování dlouhých dolarových pozic a opět tedy vyšší objemy obchodů.

V dalších měsících nás zřejmě čeká další uvolnění měnové politiky nejenom na straně japonské centrální banky, ale s velkou pravděpodobností bude rozšířen program kvantitativního uvolňování ECB a bude znovu nastartován ve Velké Británii. Dá se tedy očekávat, že zobchodované objemy na devizovém trhu porostou i nadále. 

Zdroj:Komerční banka

Podobná témata
velká británie, japonsko, japonská centrální banka

Líbil se vám tento článek?
+0 / -0

Sdílejte článek na sociálních sítích

Diskuze

V diskuzi zatím není žádný komentář. Buďte první, kdo bude komentovat.

Vstoupit do diskuze


Související

Times: V případě, že Brexit nepůjde hladce, by mohlo britské ministerstvo financí přijít o 66 miliard britských liber ročně

Britští ministři byli údajně varováni, že pesimističtější, tedy tvrdší forma Brexitu by mohla pro britské ministerstvo financí znamenat snížení daňových výnosů až o 66 miliard britských liber ročně, uvádí v odkazu na uniklou vládní zprávu The Times.

Morgan Stanley: Je čas ke strategickému prodeji JPY. Přijde velký pohyb

Měnový pár USD/JPY nyní prorazil horní trendovou čáru klesajícího kanálu na úrovni 102,50, což potvrzuje, že dna poklesu bylo zřejmě dosaženo.Čti více

Kardinál Elio Sgreccia: Plán otevření restaurace McDonald´s v blízkosti Svatopetrského náměstí je perverzní

Skupina obyvatel Říma se obrátila dopisem na papeže Františka, aby zabránil otevření restaurace McDonald's v blízkosti Vatikánu.

Volkswagen musí šetřit, nejvíce se to dotkne aktiv v Německu

Německá automobilka Volkswagen chce do pěti let dosáhnout ve své hlavní divizi osobních automobilů úspor 3,7 miliardy eur (100 miliard Kč) ročně.

Polsko posílí v automobilovém průmyslu díky chystaným investicím Toyota Motor

Největší japonská automobilka Toyota Motor plánuje investovat do nových výrobních linek v Polsku do roku 2018 celkem 650 milionů zlotých (asi čtyři miliardy Kč).

Portál Web4Trader používá cookies s cílem zajistit co možná nejlepší zážitek při návštěvě těchto webových stránek. Dalším užíváním těchto webových stránek vyjadřujete souhlas s umístěním souborů cookies na vašem počítači / zařízení. Více informací naleznete zde.