Devizový trh jede

28.07.2016 09:15 | Redakce Web4Trader | Diskuze

V minulých dnech byly zveřejněny statistiky objemu obchodů zrealizovaných na klíčových devizových trzích v průběhu letošního dubna. Co do objemu transakcí je FX trh nejvýznamnější částí finančního trhu. A realizované objemy při srovnání s loňským říjnem vzrostly.

 

Z teritoriálního pohledu je nejvýznamnějším centrem, kde se s měnami obchoduje, Londýn.  Za uvedené dvě čtvrtletí se zde zobchodovaný průměrný denní objem zvýšil o pět procent. Nejvýraznější vzestup zaznamenaly transakce na měnovém páru japonský jen vůči americkému dolaru, které se zvedly o plných 27 %. Objemy obchodů, které se uskutečnily v Severní Americe během loňského října a letošního dubna, vzrostly o devět procent. Růst obratu na trzích v Japonsku a Austrálii činil 5,1 % respektive 6 %.

Co stálo za růstem aktivity na devizových trzích? Primárně to byla aktivita centrálních bank. Zejména pokračující program kvantitativního uvolňování vysvětluje nárůst objemu obchodů s japonskou měnou. Dolar pak profitoval nejprve ze sílících očekávání, že Fed odstartoval v prosinci loňského roku cyklus zvyšujících se úrokových sazeb. To se nakonec ukázalo jako liché, což ve výsledku znamenalo likvidování dlouhých dolarových pozic a opět tedy vyšší objemy obchodů.

V dalších měsících nás zřejmě čeká další uvolnění měnové politiky nejenom na straně japonské centrální banky, ale s velkou pravděpodobností bude rozšířen program kvantitativního uvolňování ECB a bude znovu nastartován ve Velké Británii. Dá se tedy očekávat, že zobchodované objemy na devizovém trhu porostou i nadále. 

Zdroj:Komerční banka

Podobná témata
velká británie, japonsko, japonská centrální banka

Líbil se vám tento článek?
+0 / -0

Sdílejte článek na sociálních sítích
Odeslat článek e-mailem

Diskuze

V diskuzi zatím není žádný komentář. Buďte první, kdo bude komentovat.

Vstoupit do diskuze


Související články
Ilustrační foto

Black Friday jsou vánoční prodejní akce ale ne výprodej na finančních trzích

Dnešní černý pátek se vztahuje na tradiční předvánoční prodejní akce a s pádem na finančních trzích nebude mít nic společného. Dnešní nálada bude totiž na trzích poklidná.

Měnový pár EUR/JPY se přibližuje k hranici 118,00. Býčí nálada nadále převládá

Vývoj měnového páru EUR/JPY nadále kolísá mezi mírným růstem a poklesem kolem hranice 118,00. 

V případě vítězství Donalda Trumpa je Bank of Japan připravena na páru USD/JPY intervenovat

Kam se vydá pár USD/JPY po zítřejších prezidentských volbách v USA se pokoušejí odhadnout forex analytici Credit Agricole.Čti více
Ilustrační foto

Čínská platební platforma Alipay upevňuje svou pozici v Evropě

Největší čínská platební platforma Alipay ze skupiny Alibaba uzavřela smlouvy se čtyřmi evropskými finančními institucemi. Cílem je usnadnit Číňanům cestujícím do zahraničí placení po Evropě, uvedla dnes agentura Reuters.

Akcie,které dnes přitahují pozornost investorů: Amazon.com, Ford Motor, Apple, Aetna a další

Které akcie dnes přitahují pozornost investorů těsně před zahajovacím zvoněním na burzách v USA?

Analytici očekávají pokles globálního trhu s naftou

Podle analytiků UBS pomalu končí éra osobních automobilů s dieselovými motory, zejména kvůli rostoucí popularitě hybridních a elektrických vozidel.

Portál Web4Trader používá cookies s cílem zajistit co možná nejlepší zážitek při návštěvě těchto webových stránek. Dalším užíváním těchto webových stránek vyjadřujete souhlas s umístěním souborů cookies na vašem počítači / zařízení. Více informací naleznete zde.