Dobrá data pomáhají dolaru

03.12.2015 | 08:39 | Redakce Web4Trader | Diskuze

Kurz eura proti dolaru se včera pohyboval blízko úrovně 1,06 USD/EUR a dnes ráno otevírá těsně pod touto hladinou. Celý týden byly trhy v očekávání dnešního zasedání ECB. Trhy předpokládají od evropských centrálních bankéřů ráznou akci.

Foto: Public Domain

 

Depozitní sazba by měla klesnout ještě o 10 bb na -0,3 % a rozšířit by se měl i program kvantitativního uvolňování. Oznámeno by mělo být i prodloužení období, ve kterém budou nákupy evropských aktiv probíhat. Ekonomové SG se domnívají, že nad tato opatření ECB ještě přistoupí k nákupu korporátních dluhopisů a prodloužení TLTRO do roku 2017. Očekávání jsou tedy vysoká, což zvyšuje riziko zklamání ze slabé akce. Předpokládaná kroky ECB kontrastují s vyjádřením amerických centrálních bankéřů. Předsedkyně rady guvernéru J. Yellen ve včerejším vystoupení v zásadě představila argumenty pro zvyšování sazeb. Toto vystoupení podporují i čísla. Včerejší ADP report z trhu práce ukázal na vysoký počet nových pracovních míst v soukromém sektoru. Ten by měl být v pátek potvrzen oficiální statistikou. I dnes očekáváme další informace od J. Yellen, které bude navíc doplněno o vystoupení místopředsedy S. Fischera.

Dnešek bude navíc bohatý i na data. V Evropě budou zveřejněny zpřesněné odhady PMI indexů. Ekonomové SG očekávají, že listopadová čísla budou posunuta o něco níže, nicméně stále by měla setrvat nad říjnovými hodnotami. Ve spojených státech ekonomové SG očekávají mírný pokles ISM indexu, který by se však měl stále udržet na slušných 58,2 bodu. Růst o 1,3 % m/m by měly tovární objednávky, které tak podle všeho smažou svůj zářijový pokles. Nakonec dobrá čísla by měl přinést americký trh práce, když očekáváme další mírné snížení počtu nových žadatelů o dávky v nezaměstnanosti.

Z kurzového pohledu bude dnešek velmi zajímavý. Dolar má tento týden našlápnuto k dalším ziskům, nicméně je zde riziko, že ECB nedostane svým očekáváním, což by pravděpodobně dočasně euro posílilo

Zdroj:KB

Podobná témata
ecb, ism, janet yellen, forex, usd - americký dolar, euro - společná evropská měna

Líbil se vám tento článek?
+0 / -0

Sdílejte článek na sociálních sítích

Diskuze

V diskuzi zatím není žádný komentář. Buďte první, kdo bude komentovat.

Vstoupit do diskuze


Související

Jak dále s kvantitativním uvolňováním rozhodne ECB v prosinci?

ECB včera vůbec nediskutovala o tom, jak dále s programem kvantitativního uvolňování, se kterým aktuálně počítá do března. Jeho konec ze dne na den je ale velmi nepravděpodobný.

Eurozóna: ECB ponechala úrokové sazby beze změny v souladu s očekáváním

(Aktualizováno 16:18) Evropská centrální banka (ECB) dnes podle očekávání nechala své základní úrokové sazby beze změny a nepřikročila ani k úpravě programu nákupu cenných papírů.

Neshoda v ECB pozdrží další rozhodnutí

Poté, co béžová kniha ukázala na rostoucí ekonomickou aktivitu ve většině sledovaných amerických okrscích, se pozornost trhů přesune do Evropy.Čti více

Hospodářské výsledky Philips nenaplnily očekávání analytiků

Nizozemská společnost Philips ve třetím čtvrtletí zvýšila zisk před úroky, zdaněním a odpisy o 14 procent na 649 milionů eur (17,5 miliardy Kč).

Největší americká pojišťovna AIG se stahuje z České republiky

Prodej českého byznysu je součástí dohod s kanadským finančním gigantem Fairfax.

Portál Web4Trader používá cookies s cílem zajistit co možná nejlepší zážitek při návštěvě těchto webových stránek. Dalším užíváním těchto webových stránek vyjadřujete souhlas s umístěním souborů cookies na vašem počítači / zařízení. Více informací naleznete zde.