Dobré výsledky pracovních míst nestačí na zvýšení sazeb

10.08.2016 | 08:00 | Swissquote Ltd | Diskuze

Už několikrát výsledky ADP nepředznamenaly přesně NFP. V květnu byl rozdíl skutečně obrovský, ADP předpovídal 173 tis nových míst, NFP ale vykázal jen 38 tis.

Foto: Web4Trader

I červnové výsledky byly rozdílné, ale byly pozitivnější pro náladu trhu. ADP napovídal zvýšení o 172 tis a NFP hlásil vytvoření 287 tis nových míst.

Je ale důležité poznamenat, že když oba indikátory poskytují rozdílné údaje, je to matoucí pro určení trendu. NFP jsou výrazně volatilnější, zatímco ADP je relativně stabilnější, a pokud jde o předpověď NFP, ADP při posledních dvou zveřejněních minul cíl.

Zdá se ale, že trh je spokojený, že oba indikátory jsou silné. Červnový ADP s výsledkem 179 tis překonal očekávání o 9 tis a NFP zaznamenal 225 tis, o 65 tis nad očekáváním.

 

Co očekávat po NFP?

Týden po zasedání FOMC trh stále zkoumá každý kousíček informace kvůli náznakům, že monetární politika dozná zpřísnění. Trhy stále vyhodnocují 37,3% pravděpodobnost zvýšení sazeb ještě v tomto roce. Udržujeme si názor, že Fed je stále umírněný a není připraven na další zásah, který by zatížil americkou ekonomiku.

NFP z 5. srpna nebude jiný. Americké volby poskytnou Fedu další důvod pro nezvýšení sazeb. Zpřísňující monetární politika potřebuje víc, než mít silná pracovní místa a inflaci mířící k cílové hodnotě. Pravdou je, že 15% americké populace,což je 50 milionů ob je na potravinových poukázkách. Fed chce vypadat přísně, ale ve skutečnosti je umírněný. Z pohledu měny si zachováváme dlouhodobě názor, že dolar se bude na pozadí zklamaných očekávání na zvýšení sazeb dál propadat. Lehký pokles EUR/USD spolu s výsledky pracovních míst je skvělým vstupním bodem pro naložení dlouhých pozic. 

Swissquote

 

Zdroj:www.swissquote.cz

Podobná témata
úrokové sazby, adp, eur/usd, swissquote, usd - americký dolar

Líbil se vám tento článek?
+0 / -0

Sdílejte článek na sociálních sítích

Diskuze

V diskuzi zatím není žádný komentář. Buďte první, kdo bude komentovat.

Vstoupit do diskuze


Související

Jak dále s kvantitativním uvolňováním rozhodne ECB v prosinci?

ECB včera vůbec nediskutovala o tom, jak dále s programem kvantitativního uvolňování, se kterým aktuálně počítá do března. Jeho konec ze dne na den je ale velmi nepravděpodobný.

Eurozóna: ECB ponechala úrokové sazby beze změny v souladu s očekáváním

(Aktualizováno 16:18) Evropská centrální banka (ECB) dnes podle očekávání nechala své základní úrokové sazby beze změny a nepřikročila ani k úpravě programu nákupu cenných papírů.

Neshoda v ECB pozdrží další rozhodnutí

Poté, co béžová kniha ukázala na rostoucí ekonomickou aktivitu ve většině sledovaných amerických okrscích, se pozornost trhů přesune do Evropy.Čti více

Dnes by mělo být otevřeno největší ropné pole objevené za 40 let, vítejte v Kašaganu

Základní fakta o gigantickém ropném poli Kašagan v Kazachstánu, které by se mělo 23. října nejspíš oficiálně otevřít, a přehled největších ropných polích na světě:

Kardinál Elio Sgreccia: Plán otevření restaurace McDonald´s v blízkosti Svatopetrského náměstí je perverzní

Skupina obyvatel Říma se obrátila dopisem na papeže Františka, aby zabránil otevření restaurace McDonald's v blízkosti Vatikánu.

Volkswagen musí šetřit, nejvíce se to dotkne aktiv v Německu

Německá automobilka Volkswagen chce do pěti let dosáhnout ve své hlavní divizi osobních automobilů úspor 3,7 miliardy eur (100 miliard Kč) ročně.

Portál Web4Trader používá cookies s cílem zajistit co možná nejlepší zážitek při návštěvě těchto webových stránek. Dalším užíváním těchto webových stránek vyjadřujete souhlas s umístěním souborů cookies na vašem počítači / zařízení. Více informací naleznete zde.