Dolar včera dále oslabil

20.11.2015 | 09:31 | Redakce Web4Trader | Diskuze

Americký dolar včera během dne proti evropské měně dále oslabil, a to asi o 0,6 %, i přes to, že včera publikovaný zápis z posledního jednání ECB zněl holubičím tónem.

Někteří členové rady guvernérů vyjádřili pochybnosti v souvislosti s dlouhodobými strukturálními výzvami, např. schopnosti ECB dosahovat plnění inflačního číle nebo vůbec schopnosti tlačit jádrovou inflaci směrem vzhůru. Proto si Governing Council pro svoje další rozhodování nechá hlouběji zanalyzovat možnosti dalšího upravení velikosti QE programů a zahrnutí další aktiv do QE programů, stejně jako další snižování depozitní sazby. Zápis také potvrzuje stávající komunikaci ECB ohledně možných úprav své politiky (rozšíření a prodloužení QE programů, další možné snižování depozitní sazby). Ekonomové SG tak i nadále očekávají, že do QE programů budou zahrnuty další aktiva, bude vypuštěna zmínka o konci QE programů v září 2016 a dále snížena depozitní sazba o 10 pb.

Dnes se k měnové politice ECB vyjádří tři členové její rady Coeure, Praet and Constancio, což by mohlo poskytnout další nápovědu ohledně plánovaných kroků na prosincovém zasedání.

Zdroj:KB

Podobná témata
qe, usd - americký dolar, euro - společná evropská měna

Líbil se vám tento článek?
+0 / -0

Sdílejte článek na sociálních sítích

Diskuze

V diskuzi zatím není žádný komentář. Buďte první, kdo bude komentovat.

Vstoupit do diskuze


Související

Dolarový index se pohybuje na 7měsíčních maximech

Americké měně pomohly pozitivní vyhlídky na letošní zvýšení sazeb a pochybnosti o ukončení evropského QE již na začátku příštího roku.

Vzestup kurzu amerického dolaru téměř u konce

Tradeři s USD se od posledního zasedání soustředí na tahouny mimo americké hospodářské ukazatele a politiku Fedu (DB, brexit).

Zvýšení sazeb v letošním roce nabývá stále jasnějších obrysů

Včerejší vystoupení šéfa richmondského Fedu Lackera přispělo k posílení dolaru o 0,6 % na 1,115 USD/EUR.

Portál Web4Trader používá cookies s cílem zajistit co možná nejlepší zážitek při návštěvě těchto webových stránek. Dalším užíváním těchto webových stránek vyjadřujete souhlas s umístěním souborů cookies na vašem počítači / zařízení. Více informací naleznete zde.