Doporučení Warrena Buffetta na akcie s nejvyššími dividendami

04.01.2016 | 14:30 | V Z | Diskuze

Co se týče hodnotového investování, tj. investic do akcií, které jsou v danou chvíli podhodnoceny, a dokonce i investování všeobecného, schopnostem a znalostem Warrena Buffetta se téměř nikdo nevyrovná. Většina investorů se však soustředí pouze na „top picks“ akcie doporučované společností Berkshire Hathaway a ignorují skutečnost, že vedle kapitálových zisků generuje společnost významnou část svých příjmů i z dividend.

Foto: Public Domain

 

S přihlédnutím k této skutečnosti jsme sestavili seznam pěti akcií s nejvyššími dividendami, které Berkshire Hathaway podle oznámení podaného americké Komisi pro cenné papíry a burzy (SEC) držela ke konci září 2015.

 

  1. Wal-Mart Stores, Inc. (NYSE:WMT)

 

Berkshire Hathaway snížila svůj dlouhodobě držený podíl v maloobchodním řetězci Wal-Mart Stores, Inc. (NYSE:WMT) v průběhu třetího čtvrtletí o 7 %, pravděpodobně především kvůli dlouhodobě slabé výkonnosti akcií Wal-Martu. Propad hodnoty akcií na jednu stranu způsobil investorům hodně utrpení, na druhou stranu však čtvrtletní dividenda ve výši 0,49 centů na akcii vyplácená Wal-Martem za současných cen znamená atraktivní roční dividendový výnos ve výši 3,22 %. Řetězec nedávno spustil svou vlastní platformu pro mobilní platby, ‘Walmart Pay’. Odborníci se domnívají, že pokud se tato platforma ujme, mohla by společnosti ušetřiv v budoucnosti miliardy dolarů na poplatcích za platební transakce.

 

  1. Procter & Gamble Co (NYSE:PG)

 

Akcie Procter & Gamble Co (NYSE:PG) ve třetím čtvrtletí zaznamenaly výrazný pokles. Od té doby však opět jejich cena narostla a nyní jsou obchodovány s meziroční ztrátou dosahující 12,41 %. Tento spotřební gigant v uplynulých 59 letech každý rok navyšoval svou dividendu a aktuálně nabízí fantastický roční dividendový výnos ve výši 3,32 %. 

 

  1. International Business Machines Corp. (NYSE:IBM)

Po šesti čtvrtletích soustavného navyšování podílu v počítačové společnosti International Business Machines Corp. (NYSE:IBM) Berkshire Hathaway ve druhém čtvrtletí neprovedla žádné změny, avšak ve třetím čtvrtletí opět zvedla svůj podíl o 1 %. Minulý měsíc společnost Berkshire Hathaway oznámila, že hodnota její investice do IBM poklesla o 2 miliardy. Berkshire Hathaway však nadále zůstává přesvědčena, že akcie IBM nabízejí vysoký potenciál a společnost bude schopna úspěšné transformace z hardwarově zaměřené firmy na poskytovatele cloudových služeb.

 

Zdroj:Redakce

Podobná témata
dividendy, warren buffett, h. j. heinz co. a kraft foods group, wmt, ko, pg, khc, coca-cola company, procter & gamble company, ibm

Líbil se vám tento článek?
+0 / -0

Sdílejte článek na sociálních sítích

Diskuze

V diskuzi zatím není žádný komentář. Buďte první, kdo bude komentovat.

Vstoupit do diskuze


Související

Lobisty Coca-Coly a dalších výrobců slazených nápojů čeká tvrdá práce, WHO vydala pokyn k útoku na jejich produkty

Světová zdravotnická organizace (WHO) dnes vyzvala vlády jednotlivých zemí, aby v zájmu boje proti obezitě, cukrovce a zubnímu kazu uvalily zvláštní daň na slazené nápoje. Učinila tak u příležitosti dnešního Světového dne obezity.

Bloomberg: Prodej Twitteru je skoro mrtvý

Prodej Twitteru je podle agentury Bloomberg s odvoláním na lidi, kteří se orientují v záležitosti, skoro mrtvý poté, co jednotlivý uchazeči postupně ztrácejí zájem. Google (NASDAQ: GOOGL), salesforce.com (NYSE: CRM) a Disney (NYSE: DIS) již nabídku podat odmítly. 

Hlavní nápadníci Twittru jsou pryč. Kdo zbývá?

Akcie Twitteru (NYSE: TWTR) se večtvrtek propadly o 20% poté, co idealání nápadníci jako Google (NASDAQ: GOOGL) a Disney (NYSE: DIS) opustili loď.Čti více

Zaměřeno na: Podnikatelská důvěra v Německu na mnohaletých maximech

Jaké jsou důvody zveřejněných výsledků insitutu Ifo?

Cena ropy klesá, protože Irák nechce omezit těžbu

Cena ropy v pondělí klesla poté, co Írán oznámil, že požaduje výjimku z omezení těžby, na které se dohodly země vyvážející ropu OPEC. Poté cena našla podporu z růstu akcií a z údajů o počtu zásob r ropném terminálu Cushing v Oklahomě.

Německé a francouzské indikátory podnikatelské důvěry se dále zlepší

Analytici KB očekávají, že dnešní čísla německého Ifo indexu podnikatelské důvěry a obdobného francouzského ukazatele potvrdí i ve světle včerejších PMI příznivý vsup eurozóny do závěrečného čtvrtletí.

Portál Web4Trader používá cookies s cílem zajistit co možná nejlepší zážitek při návštěvě těchto webových stránek. Dalším užíváním těchto webových stránek vyjadřujete souhlas s umístěním souborů cookies na vašem počítači / zařízení. Více informací naleznete zde.