Dosáhnou akcie Apple v brzké době opět svého rekordního maxima 134,54 USD?

09.09.2016 | 14:43 | Ne Ro | Diskuze

Akcie Apple Inc. (APPL) dosáhly 18. května 2015 vnitrodenního maxima 134,54 USD. To bylo jednak následkem rekordních prodejů iPhone, jednak nadějí, že Apple bude ovládat tuto oblast i během příštích desetiletí. Co nyní, po představení posledních novinek?

Foto: iphonedigital

Počátkem května letošního roku nicméně akcie Apple klesly na 89 USD (následně na to začal akcie Apple nakupovat Warren Buffett). Mnoho věcí naznačuje, že společnosti Apple se podobný kousek jen tak znovu nepovede.

Reakce na vypuštění nového iPhone 7 byly vlažné, alespoň tedy soudě podle vývoje ceny akcií Apple. To se ovšem očekávalo. Nový telefon sice obsahuje určitá vylepšení, nicméně žádné z nich není tak zásadní, že by bylo schopno výrazně překonat vlastnosti telefonu Galaxy S7 společnosti Samsung. Proto se ani nepředpokládají dlouhé fronty před kamennými (či internetovými) obchody v den, kdy se v nich iPhone7 objeví.

Důležitou se jeví i skutečnost, že Apple už nemá čínský trh pevně v rukou. Na čínském trhu se etablovaly jiné kolosy, a to nejen Samsung. V Číně sídlí Oppo, Huawei či Xiaomi, které využívají svůj domácí trh ke svému užitku. Vlastnosti iPhone 7 pravděpodobně nezpůsobí Applu takový růst, jaký nyní požívají zmiňované tři společnosti. Výkonný ředitel Apple, Tim Cook, přitom nejednou zdůrazňoval, že pro úspěch Apple ji čínský trh absolutně kritický. Pokud se ale Apple dobře etabluje na indickém trhu, mohlo by to alespoň z části jeho asijskému utrpení ulehčit. Za uplynulé čtvrtletí přitom Apple zaznamenal pokles tržeb na čínském trhu, oproti loňskému roku.

Chce-li Apple docílit zvýšení ceny svých akcií, potom musejí být tržby z prodejů iPhone7 během prvních dnů či týdnů pompézní. V opačném případě lze v následujících dvou čtvrtletních hlášeních očekávat spíše pokles akcií Apple.

Zdroj:24/7 WS, redakce

Podobná témata
čína, iphone, xiaomi, apple, samsung, akcie, huawei

Líbil se vám tento článek?
+0 / -0

Sdílejte článek na sociálních sítích

Diskuze

V diskuzi zatím není žádný komentář. Buďte první, kdo bude komentovat.

Vstoupit do diskuze


Související

Čas snížit pozici před čtvrteční ECB…

Říjnové obchodování přineslo poměrně pozitivní vývoj na akciových trzích, také po delší době se opět na domácí scéně zablýsklo na lepší časy. Pražská burza si od začátku měsíce připisuje přes 5%, výrazně se zadařilo Čezu i bankovním titulům.  Index PX tak překonává růstem za poslední měsíc akcie evropských titulů.

Akcie U.S. Steel jsou pro investory, kteří mají pro strach uděláno

Podle prestižního investičního týdeníku Barron's by akcie U.S. Steel mohly do jednoho roku posílit až o 50 % a představují dobrou volbu pro odvážnější investory.Čti více

Evropská data, která budou tomuto týdnu dominovat, podpoří euro proti dolaru

Tento týden opanují data z Evropy. Inflace ve Francii a Německu by měla zrychlit. HDP ve Francii a Španělsku ukáže solidní tempo růstu, tak jako předstihové indikátory, které by už pro probíhající čtvrté čtvrtletí mělo indikovat růst HDP v eurozóně o 0,3 % q/q.

Dnes by mělo být otevřeno největší ropné pole objevené za 40 let, vítejte v Kašaganu

Základní fakta o gigantickém ropném poli Kašagan v Kazachstánu, které by se mělo 23. října nejspíš oficiálně otevřít, a přehled největších ropných polích na světě:

Jak dále s kvantitativním uvolňováním rozhodne ECB v prosinci?

ECB včera vůbec nediskutovala o tom, jak dále s programem kvantitativního uvolňování, se kterým aktuálně počítá do března. Jeho konec ze dne na den je ale velmi nepravděpodobný.

Portál Web4Trader používá cookies s cílem zajistit co možná nejlepší zážitek při návštěvě těchto webových stránek. Dalším užíváním těchto webových stránek vyjadřujete souhlas s umístěním souborů cookies na vašem počítači / zařízení. Více informací naleznete zde.