Dow Jones může podle Marca Fabera klidně dosáhnout hodnoty i 100 tisíc

15.09.2016 | 13:11 | Ne Ro | Diskuze

Ano, slyšíte dobře, podle Marca Fabera, jednoho z největších pesimistů stran akciového trhu, by se klidně mohlo stát, že by index Dow Jones Industrial Average mohl vyletět do šestimístných cifer.

Foto: Dow Jones Events

 

Marc Faber v nedávném interview pro Epoch Times prohlásil, že žijeme-li v takovémto prostředí extrémního tištění peněz, může Dow Jones Industrial Average klidně jít na hodnotu i sto tisíc.

To představuje pětinásobek současné hodnoty zmiňovaného indexu. Mnohem realističtějším se zdá být Faberův výrok z minulého měsíce, a sice, že index S&P 500 by mohl ještě tak o 5 % posílit, než bude sražen na polovinu.  Faber přirovnává současnou situaci k Titaniku. Ostatně, co jiného očekávat od muže přezdívaného jako Dr. Doom.

Faber si nebere servítky ani v případě centrálních bank. Říká, že banky by mohly zpeněžit v podstatě cokoli a pak bychom tu měli státem vlastněné majetky. Faber je přesvědčen, že skrze systém centrálních bank je zaváděn socialismus a komunismus, což znamená státem vlastněnou výrobu i spotřebu. Nemyslí si však, že by představitelé centrálních bank byli dostatečně inteligentní a chytří natolik, aby pochopili důsledky svých stávajících monetárních politik či hrozící naprostou zkázu a spoušť.

Faber odhaduje, že stávající systém zkolabuje ještě dříve, než se USA stanou druhou Venezuelou. A pokud se Západ taktéž rozhodne peníze tisknout, konec hry bude rychlý. Faber soudí, že systém během následujících pěti let imploduje. Tuto větu jsme z úst Dr. Dooma čekali. Tedy, až na tu část o tom, jak Dow bude 100000…

Zdroj:MW, Redakce

Podobná témata
kvantitativní uvolňování, centrální banky, marc faber, známé osobnosti, index dow jones

Líbil se vám tento článek?
+0 / -0

Sdílejte článek na sociálních sítích

Diskuze

V diskuzi zatím není žádný komentář. Buďte první, kdo bude komentovat.

Vstoupit do diskuze


Související

Americké akcie během včerejšího obchodování mírně oslabily

Americké akcie během včerejšího obchodování mírně oslabily, energetické podniky se dostaly pod tlak v důsledku nižších cen ropy.

Akcie neopouštějte, volte však ty pravé, radí největší správce majetku na světě

I přes všechna zakolísání v průběhu roku pokračují akcie v USA ve své býčí fázi, nabízí se tak otázka, kdy tato skončí a jak velký propad to bude znamenat. Jsou investice do akcií stále rozumnou volbou?

Americké akcie vstoupily do posledního čtvrtletí s drobnou ztrátou

Americké akcie zahájily čtvrté čtvrtletí mírným poklesem, za kterým stály zejména finanční společnosti a rozvodné podniky.Čti více

Jak dále s kvantitativním uvolňováním rozhodne ECB v prosinci?

ECB včera vůbec nediskutovala o tom, jak dále s programem kvantitativního uvolňování, se kterým aktuálně počítá do března. Jeho konec ze dne na den je ale velmi nepravděpodobný.

Eurozóna: ECB ponechala úrokové sazby beze změny v souladu s očekáváním

(Aktualizováno 16:18) Evropská centrální banka (ECB) dnes podle očekávání nechala své základní úrokové sazby beze změny a nepřikročila ani k úpravě programu nákupu cenných papírů.

Neshoda v ECB pozdrží další rozhodnutí

Poté, co béžová kniha ukázala na rostoucí ekonomickou aktivitu ve většině sledovaných amerických okrscích, se pozornost trhů přesune do Evropy.

Portál Web4Trader používá cookies s cílem zajistit co možná nejlepší zážitek při návštěvě těchto webových stránek. Dalším užíváním těchto webových stránek vyjadřujete souhlas s umístěním souborů cookies na vašem počítači / zařízení. Více informací naleznete zde.