Druhý červencový týden byl hlavně o začátku výsledkové sezóny v USA

16.07.2016 | 08:58 | fa ra | Diskuze

Druhý červencový týden byl hlavně o začátku výsledkové sezóny v USA za 2Q16. Ta s prvními společnostmi přinesla uspokojivé informace. Především JP Morgan s vylepšením na straně investičního bankovnictví přispěl k lepší náladě mezi finančními tituly. Dění ve Velké Británii se postupně stabilizuje s tím, jak došlo ke jmenování nové premiérky, která postupně formuje svou novou vládu.

Foto: Michael Premo

Propady akciových trhů po překvapivém britském referendu o vystoupení země z EU jsou již téměř minulostí. I domácí trh prostřednictvím indexu PX postupně dohání předešlé ztráty. Za minulý týden index PX přidal 6,5 % na 864 bodů.

Z domácích informací nás zaujalo. Erste Group ve čtvrtek oznámila pozitivní varování před výsledky. Uvedla mimo jiné, že dojde k vylepšení současného odhadu návratnosti vlastního kapitálu ke konci roku nad 12 % vůči dříve uváděným 10-11 %. Ve výhledu jsou obsaženy jak pozitivní (prodej podílu ve VISA), tak potenciálně i negativní (proces snižování bankovní daně v Rakousku) mimořádné vlivy. Titul zakončil páteční seanci na 625,8 Kč (+18,8 % t/t).

Agentura S&P potvrdila hodnocení pojišťovny VIG na stupni “A+” se stabilním výhledem. Díky silné pozici na vybraných trzích a finanční flexibilitě je pojišťovna podle S&P odolná proti případným nečekaným negativním událostem. VIG zakončilo týden na 474 Kč (+5,2 % t/t).

ČEZ zahájil mezinárodní arbitráž proti Bulharsku. Důvodem je neochránění investice. ČEZ si bude nárokovat částku ve výši stovek miliónů EUR (např. 100 mil. EUR odpovídá cca 2,7 mld. Kč nebo 5 Kč na akcii). Jakékoli odškodnění by bylo pozitivní informací. Možné zahájení arbitráže avizoval ČEZ již v listopadu minulého roku. ČEZ zakončil týden na úrovni 448,3 Kč (+5,4 % t/t).

Nejvíce klesající akcií týdne byla Moneta (-1,6 % na 72,5 Kč). Na titulu nebyla žádná kurzotvorná informace. Investoři reagují na překvapivě pozitivní informace na Erste Group a zřejmě provádí výměnu Monety právě za akcie Erste Group. Naopak nejvíce rostoucí akcií týdne byla Erste Group (+18,8 % na 625,8 Kč). Erste Group zveřejnila pozitivní varování před svými výsledky. Současně zvýšila svůj výhled do konce roku.

Zdroj:J&T

Podobná témata
pražská burza, erste bank, čez, moneta money bank, jp morgan chase & co

Líbil se vám tento článek?
+0 / -0

Sdílejte článek na sociálních sítích

Diskuze

V diskuzi zatím není žádný komentář. Buďte první, kdo bude komentovat.

Vstoupit do diskuze


Související

Čínské firmy mají zájem podílet se na dostavbě Jaderné elektrárny Dukovany

Novinářům to po dnešní poradě ekonomických ministrů se zástupci odborů a zaměstnavatelů řekl ministr průmyslu Jan Mládek (ČSSD). Podle HN žádají, aby nebylo výběrové řízení

Čas snížit pozici před čtvrteční ECB…

Říjnové obchodování přineslo poměrně pozitivní vývoj na akciových trzích, také po delší době se opět na domácí scéně zablýsklo na lepší časy. Pražská burza si od začátku měsíce připisuje přes 5%, výrazně se zadařilo Čezu i bankovním titulům.  Index PX tak překonává růstem za poslední měsíc akcie evropských titulů.Čti více

Pokud nepřijmete uprchlíky, přestaneme posílat peníze do rozpočtu EU, vzkazuje italský premiér

Italský premiér Matteo Renzi pohrozil Evropské unii, že jeho země přestane platit do unijního rozpočtu, pokud jí státy EU nepomůžou s uprchlíky. Informovala o tom agentura AFP.

Aktuální technické úrovně pro měnový pár USD/JPY

Na které technické úrovně na páru USD/JPY měli dát forex obchodníci dobrý pozor?

Těžba lithia na Cínovci může začít, společnost Karla Janečka dostala povolení

Společnost Cínovecká deponie, kterou ovládá investiční skupina RSJ miliardáře Karla Janečka, dostala od báňského úřadu poslední povolení k těžbě lithia z odkaliště v krušnohorském Cínovci. Separace lithných slíd by mohla začít za dva až tři roky.

Portál Web4Trader používá cookies s cílem zajistit co možná nejlepší zážitek při návštěvě těchto webových stránek. Dalším užíváním těchto webových stránek vyjadřujete souhlas s umístěním souborů cookies na vašem počítači / zařízení. Více informací naleznete zde.