Důležitost událostí bude gradovat s postupujícím týdnem

22.08.2016 08:43 | fa ra | Diskuze

Kurz nejobchodovanějšího páru budou tento týden ovlivňovat především data z Evropy. Jejich příznivé vyznění by mohlo pomoci euru k dalším ziskům.

Foto: Web4Trader

Koncem týdne zásadní událostí pro vývoj kurzu USD/EUR bude vystoupení šéfky Fedu na konferenci Jackson Hole, které podle jeho vyznění ohledně dalšího směřování americké měnové politiky nasměruje kurz dolaru.

Pondělní kalendář ekonomických je v podstatě prázdný. Ale to už se nedá říct o celém týdnu. Ten totiž ve svém itineráři obsahuje několik důležitých položek a v závěru bude gradovat každoroční konferencí finančních, bankovních a ekonomických elit v americkém Jackson Hole. Prezidentka amerického Fedu J. Yellen ve svém vystoupení pravděpodobně nastíní přístup k dilematu o bilanci mezi lepšícím se ekonomickým výhledem a stále výraznými nejistotami ohledně inflace, globálních ekonomických a finančních trendů.

V Evropě budou během týdne zveřejněny předstihové indikátory ekonomické aktivity PMI. Ty by podle našeho očekávání měly ukázat na solidní odolnost jak ekonomiky eurozóny, tak i Velké Británie. Téma Velké Británie dnes pravděpodobně spolu proberou německá kancléřka Merkelová, francouzský prezident Holland a předseda italské vlády Renzi, kteří se scházejí, aby se společně připravili na jednání evropské rady v půlce září. Z publikovaných dat ovšem bude tento týden nejdůležitějším údajem německý HDP včetně jeho složek. Ten by měl ukázat, že růst ekonomické aktivity je dílem čistých exportů, což by patrně měl být pouze dočasný efekt. Ve výhledu třetího čtvrtletí je totiž už další posílení importů v důsledku silných fundamentů podporující domácí poptávku. Výsledky ekonomického výkonu nebudou zveřejněny pouze v Německu. Španělský HDP by měl být revidován o 0,1 pb níže na 0,7 % q/q. Nevyřešená politická situace by ovšem měla růstové vyhlídky poslat v dalších obdobích níže. Na britském HDP zase bude nejzajímavější jeho rozklad. Anekdotická evidence i průzkumy nálad totiž ukazovaly, že firmy odkládaly investice s ohledem na nejistý výsledek referenda o setrvání v EU. Na druhou stranu by se měla potvrdit solidní soukromá spotřeba.

Minulý týden byl ještě na globálních trzích klidný, protože většina západního světa byla na zasloužené dovolené. Dolar vůči euru ovšem v průběhu týdne oslabil asi o procento, když mu do karet nenahrálo zveřejnění zápisu z posledního zasedání Fedu. Ten totiž ukázal, že členové FOMC se neshodují v potřebě zpřísnit měnovou politiku. Ekonomové SG tedy nevěří, že by Fed zpřísnil měnové podmínky v září. Prosincové rozhodnutí bude záviset na stavu ekonomiky a inflace, ale jejich základní scénář je dvojí zvýšení v příštím roce.

Záznam z posledního jednání ECB pak nepřinesl žádné novinky. Evropští centrální bankéři na svém červencovém zasedání raději počkali na konkrétní dopady brexitu do ekonomiky.

Zdroj:Komerční banka

Podobná témata
eur/usd

Líbil se vám tento článek?
+0 / -0

Sdílejte článek na sociálních sítích
Odeslat článek e-mailem

Diskuze

V diskuzi zatím není žádný komentář. Buďte první, kdo bude komentovat.

Vstoupit do diskuze


Související články

Budoucí vývoj eura závisí dle analytiků z Agricole na politických událostech i ECB

Podle analytiků z Credit Agricole je třeba v tuto chvíli  zaměřit svou pozornost především na italské ústavní referendum a na měnovou politiku ECB.

Ilustrační foto

Dobrá data z amerického trhu práce dále podpoří zvýšení sazeb Fedu

Dnes přichází na řadu nejdůležitější indikátory tohoto týdne, údaje z trhu práce v USA. Trh očekává dobré statistiky, které potvrdí směřování Fedu ke zvýšení sazeb na příštím zasedání za dva týdny.Čti více

Výhled na příští týden v kostce: V pondělí začne vyhodnocování víkendového referenda v Itálii

Příští týden začne ihned v pondělí vyhodnocováním víkendového referenda v Itálii. Jen připomínáme, že Italové budou v referendu schvalovat současnou vládní politiku.

Ilustrační foto

Ozvěny trhu: Akciovým trhům svítí zelená

Pohled analytiků Komerční banky na vývoj akciových trhů v příštím roce.

USA zablokovaly prodej americké filiálky německé technologické firmy Aixtron Číňanům

Spojené státy zablokovaly prodej americké filiálky německé technologické firmy Aixtron čínskému fondu Fujian Grand Chip Investment Fund.

Portál Web4Trader používá cookies s cílem zajistit co možná nejlepší zážitek při návštěvě těchto webových stránek. Dalším užíváním těchto webových stránek vyjadřujete souhlas s umístěním souborů cookies na vašem počítači / zařízení. Více informací naleznete zde.