ECB by měla prodloužit program odkupu aktiv

08.09.2016 | 08:23 | fa ra | Diskuze

Holubičí zasedání ECB se mezi investory očekává. Výraznější pohyby by proto mělo přinést jen případné překvapení, hlavně pokud se evropští centrální bankéři pro žádnou změnu měnové politiky nerozhodnou.

Foto: Web4Trader

Koruna by měla zůstat u hranice kurzového závazku. Zveřejnění srpnového podílu nezaměstnaných na trh nebude mít vliv.


Uvolnění měnových podmínek je konsenzem trhu

Zasedání ECB je hlavní událostí tohoto týdne. Evropští centrální bankéři podle očekávání SG prodlouží program kvantitativního uvolňování a mírně upraví jeho pravidla, aby si uvolnili ruce při dalších odkupech dluhopisů (navýší zřejmě svůj maximální podíl na držbě vybraných papírů). Tento scénář očekává většina trhu. Pokud však ECB opět ponechá nastavení měnové politiky beze změn (jako se tomu stalo překvapivě v červenci), mohlo by dojít k výraznému růstu volatility, zvýšení výnosů evropských dluhopisů a posílení eura.


Euro proti dolaru včera beze změny

Kurz eura vůči dolaru se včera prakticky nezměnil. Pohyboval se tak kolem úrovně 1,125 USD/EUR, kam dolar oslabil po úterních nepříznivých statistikách ze služeb. Nezvrátilo to ani ranní zveřejnění německé červencové průmyslové produkce, která výrazně zaostala za očekáváním. Vliv zde ale mohly mít i celopodnikové dovolené jako u českého průmyslu, takže bude nutné vyčkat na srpnový údaj a hodnotit oba prázdninové měsíce společně.

Hlavním tématem Béžové knihy Fedu je obava amerických podnikatelů z blížících se prezidentských voleb a případný nepříznivý dopad hlasování na ekonomiku a především poptávku domácností. Američtí voliči zamíří k urnám 8. listopadu.

Zdroj:Komerční banka

Podobná témata
ecb, kvantitativní uvolňování, eur/usd

Líbil se vám tento článek?
+0 / -0

Sdílejte článek na sociálních sítích

Diskuze

V diskuzi zatím není žádný komentář. Buďte první, kdo bude komentovat.

Vstoupit do diskuze


Související

Německé a francouzské indikátory podnikatelské důvěry se dále zlepší

Analytici KB očekávají, že dnešní čísla německého Ifo indexu podnikatelské důvěry a obdobného francouzského ukazatele potvrdí i ve světle včerejších PMI příznivý vsup eurozóny do závěrečného čtvrtletí.

EUR / USD Týdenní výhled; Předpověď je stále medvědí

Pár EUR / USD byl minulý týden agresivně rozprodáván, otevřel dveře k dalšímu oslabení následující po rozhodném zlomu pod klíčovou úrovní podpory na 1.0950. Euro oproti dolaru předposlední říjnový týden vytvořilo tři po sobě jdoucí negativní týdny, což značí měsíční výkon až -3.34%.

Evropská data, která budou tomuto týdnu dominovat, podpoří euro proti dolaru

Tento týden opanují data z Evropy. Inflace ve Francii a Německu by měla zrychlit. HDP ve Francii a Španělsku ukáže solidní tempo růstu, tak jako předstihové indikátory, které by už pro probíhající čtvrté čtvrtletí mělo indikovat růst HDP v eurozóně o 0,3 % q/q.Čti více

Těžba lithia na Cínovci může začít, společnost Karla Janečka dostala povolení

Společnost Cínovecká deponie, kterou ovládá investiční skupina RSJ miliardáře Karla Janečka, dostala od báňského úřadu poslední povolení k těžbě lithia z odkaliště v krušnohorském Cínovci. Separace lithných slíd by mohla začít za dva až tři roky.

Akcie, která dnes přitahují pozornost investorů: Caterpillar, 3M, merck, Under Armour, Eli Lilly a další

Které akcie dnes přitahují pozornost investorů těsně před zahajovacím zvoněním na burzách v USA?

Čínské firmy mají zájem podílet se na dostavbě Jaderné elektrárny Dukovany

Novinářům to po dnešní poradě ekonomických ministrů se zástupci odborů a zaměstnavatelů řekl ministr průmyslu Jan Mládek (ČSSD). Podle HN žádají, aby nebylo výběrové řízení

Portál Web4Trader používá cookies s cílem zajistit co možná nejlepší zážitek při návštěvě těchto webových stránek. Dalším užíváním těchto webových stránek vyjadřujete souhlas s umístěním souborů cookies na vašem počítači / zařízení. Více informací naleznete zde.