Erdoganův poradce radí Turecku koupit Deutsche Bank

29.09.2016 | 08:59 | Ne Ro | Diskuze

Upadající akcie Deutsche Bank se staly předmětem spekulací o možném převzetí banky.

Foto: Gerd Altmann

Yigit Bulut, šéf poradního týmu tureckého prezidenta Recepa Tayyipa Erdogana, se v této souvislosti nechal slyšet, že země musí zvážit zavedení nového sociálního fondu či skupiny státem vlastněných bank za účelem převzetí této frankfurtské banky.  Bulut ve svém úterním tweetu prohlásil, že by se  tato největší německá věřitelská instituce měla stát tureckou bankou.

Cena akcií této největší evropské investiční banky poklesla o více než 50 % za poslední půlrok a v úterý dosáhla svého rekordního minima. Poté cena akcií začala opět mírně stoupat. Nedávný propad ceny akcií citované banky přišel v důsledku její oslabené finanční pozice a miliardových pokut, které po bance požadují úřady USA v souvislosti s cennými papíry krytými hypotékou. Bulutovy komentáře se pravděpodobně objevily v reakci na vyjádření Moody’s Investors Service, které přišlo v pátek 23. září a které hodnocení Turecka snížilo na "junk" s odůvodněním zpomalujícího růstu ekonomiky a zhoršujícími se úvěrovými fundamenty.

"Po dlouhé měsíce jsme prostřednictvím televizních programů apelovali na turecký soukromý i veřejný kapitál: Některé velmi solidní společnosti v Evropské unii v současnosti čelí potížím a my nyní musíme být připraveni, koupit rozhodující podíl v nich. Cožpak byste nebyli rádi, kdyby se největší německá banka stala tureckou?!" - napsal Bulut na Twitteru.

Citovaný Bulutův návrh nicméně může vyvolat odpor německé politiky, jelikož Deutsche Bank, přes všecky své dosavadní nesnáze, byla vždy považována za německého lídra a nedílnou součást německé ekonomiky.

Zdroj:Bloomberg, Redakce

Podobná témata
turecko, politika, akcie, fúze a akvizice, deutsche bank

Líbil se vám tento článek?
+0 / -0

Sdílejte článek na sociálních sítích

Diskuze

V diskuzi zatím není žádný komentář. Buďte první, kdo bude komentovat.

Vstoupit do diskuze


Související

Tabcorp převezme Tatts a v Austrálii vznikne nový sázkový gigant

Vyplatí se nakoupit akcie Tabcorp nebo opět zvedne antimonopolní úřad červenou kartu?

Špatně načasované investice nejsou dobrou zprávou pro akcie Caterpillar

Poté, co se vedení společnosti Caterpillar (NYSE:CAT) ujal v roce 2010 z pozice výkonného ředitele Doug Oberhelman, investoval do roku 2013 výrobních závodů a jejich zařízení skoro 10 miliard USD.Čti více

Jak dále s kvantitativním uvolňováním rozhodne ECB v prosinci?

ECB včera vůbec nediskutovala o tom, jak dále s programem kvantitativního uvolňování, se kterým aktuálně počítá do března. Jeho konec ze dne na den je ale velmi nepravděpodobný.

Eurozóna: ECB ponechala úrokové sazby beze změny v souladu s očekáváním

(Aktualizováno 16:18) Evropská centrální banka (ECB) dnes podle očekávání nechala své základní úrokové sazby beze změny a nepřikročila ani k úpravě programu nákupu cenných papírů.

Neshoda v ECB pozdrží další rozhodnutí

Poté, co béžová kniha ukázala na rostoucí ekonomickou aktivitu ve většině sledovaných amerických okrscích, se pozornost trhů přesune do Evropy.

Portál Web4Trader používá cookies s cílem zajistit co možná nejlepší zážitek při návštěvě těchto webových stránek. Dalším užíváním těchto webových stránek vyjadřujete souhlas s umístěním souborů cookies na vašem počítači / zařízení. Více informací naleznete zde.