Akcie Erste Group Bank aktuálně

Společnost byla založena v roce 1819 jako první rakouská spořitelna. Akcie Erste Group jsou veřejně obchodovatelné však teprve od roku 1997, kdy společnost rozšířila svou maloobchodní činnost do střední a východní Evropy. Od té doby se Erste Group rozrostla a stala se jedním z největších poskytovatelů finančních služeb ve východní části EU z hlediska klientů a bilanční sumy.

Web: erstegroup.com    ISIN: AT0000652011     Sektor: financeAkciový výhled. Domácí trh dnes zřejmě nepředvede větší pohyb

Po třech poklesech v řadě budou evropské indexy ve čtvrtek otírat mírně výše. Futures indikují pohyb kolem +0,1%.

Ilustrační foto

Pražská burza ve středu ztrácí, nejvíce padají akcie Fortuny

Burzovní trhy a indexy | 22.03.2017 09:47 | fa ra | Diskuze

Index PX odepisuje 0,80 % na 974,82. Na pražské burze klesají veškeré tituly s vyjímkou Philip Morris, který roste  o 0,52 %. Nejvýrazněji klesá Fortuna (-2,44 %) a Erste (-1,73%).

Ilustrační foto

Akciový výhled: Evropa otevře poklesem, výprodeje lze čekat u bankovních titulů

Americké indexy v úterý prošly více než -1% poklesem, stalo se tak poprvé po 5 měsících. V reakci na daný vývoj reagovala Asie propady kolem -1,5%.

Na čele růstu pražské burzy dnes byly akcie O2, ČEZ a Komerční banky

Pražská burza dnes smazala svou pondělní ztrátu, index PX posílil o 0,3 procenta na 982,72 bodu. Pomohl mu hlavně růst akcií O2, ČEZ a Komerční banky.

Ilustrační foto

Akciový výhled: Aktivní bude Čez po výsledcích za 2016

Globální akciové trhy vstoupily do nového týdne s mírnými poklesy, nicméně nyní futures na americké a západoevropské indexy ukazují, že část ztrát by dnes mohly umazávat, když např. futures na DAX ukazuje přírůstek 0,21%.

Erste Group: Hospodářský růst v regionu střední a východní Evropy zrychlí letos na 3,3 procenta

Hospodářský růst v regionu střední a východní Evropy zrychlí letos na 3,3 procenta v porovnání se třemi procenty loni.

Ilustrační foto

Akciový výhled: Evropa otevře v červených číslech, nervozita před výsledky ČEZ

Evropské trhy budou otvírat nový týden v červených číslech, indikace futures naznačují pohyb kolem -0,2%. Sentiment tedy naznačuje mírně negativní úvod.

Akciový výhled. Komerční banka nad 950 Kč láká k realizaci zisků

Evropské indexy začnou čtvrteční obchodování růstem, indikace naznačují posun +0,9% výše. Včera podle očekávání americká centrální banka FED zvedla úrokové sazby +0,25%.

Ilustrační foto

Akciový výhled: Klidné otevření v Evropě

Ve středu budou evropské indexy opět otvírat bez výraznějších změn. Investoři budou po očku sledovat vývoj voleb v Nizozemí a událostí dne bude večerní zasedání Fedu, kde se čeká zvýšení sazeb v USA. To by pro trhy nemělo být překvapením a mělo by to být započítáno v cenách (výnosy dluhopisů, USD).

Akcie na pražské burze dnes mírně posílily

Index PX pražské burzy dnes stoupl o 0,07 procenta na 978,59 bodu.

Ilustrační foto

Akciový výhled: Evropské burzy zahájí bez výraznějších změn

Zámořské indexy zakončily úvodní seanci tohoto týdne bez výraznějších změn a rovněž futures na západoevropské indexy ukazují na nevýrazný open , když se pohybují nepatrně v kladném teritoriu. Futures na DAX aktuálně přidává 0,02%.

Akcie na pražské burze dnes posilovaly především díky bankovním titulům

Pražská burza vstoupila do nového týdne růstem. Index PX dnes posílil o 0,58 procenta na 977,91 bodu.

Ilustrační foto

Akciový výhled: Evropa otevře klidněji

Akciové trhy zahájí nový týden zřejmě bez výraznějších změn. Futures pro evropské indexy indikují otevření kolem nuly.

Ilustrační foto

V závěru týdne čeká akciové trhy pozitivní open, odpoledne data z amerického trhu práce

Burzovní trhy a indexy | 10.03.2017 08:58 | fa ra | Diskuze

Pražská burza ani ve včerejší seanci nenašla jednoznačný směr dalšího vývoje a měřeno indexem PX se pohybovala v úzkém rozmezí 970 až 975 bodů, aby nakonec uzavřela se ziskem 0,18% na 974 bodech.

Ilustrační foto

Erste Group: Zvýšení ratingu od Fitch

Agentura Fitch zlepšila hodnocení Erste Group na stupeň „A- (z “BBB+”) se stabilním výhledem. Fitch jako důvod tohoto kroku uvádí zlepšení rizikového profilu banky a lepší provozní podmínky v regionu střední a východní Evropy.

Ilustrační foto

Akciový výhled: Poklidný open na pražské burze

Západoevropské burzy po včerejším poklesu zahájí dle futures dnešní seanci bez výraznějších změn, když např. futures na DAX aktuálně +0,13%.

Ilustrační foto

Pražský index PX osciluje u červené nuly

Burzovní trhy a indexy | 06.03.2017 09:38 | fa ra | Diskuze

PX odepisuje nepatrných 0,08 % na 973,49.

Ilustrační foto

Akciový výhled: Evropa otevře níže, banky pod drobnohledem

Evropské indexy budou otvírat nový týden v červených číslech, dle indikací futures by mělo jít o pokles do -0,4%. Uplynulý týden se akciovým trhům přitom ještě dařilo, začátek března přinesl na Wall Street nová maxima a Evropa přidávala ještě o něco víc (+1,8%).

Uplynulý týden v kostce. Ve středu zájmu byl opět Trump

Poslední únorový den investoři sledovali vystoupení Donalda Trumpa v americkém Kongresu. Nicméně zmíněné vystoupení nic výrazně nového z pohledu trhu nepřineslo.

Akcie na pražské burze dnes mírně upisují. Největší ztráty zaznamenal ČEZ

Pražská burza zakončila úspěšný týden mírnou ztrátou, když dnes index PX odepsal 0,3 procenta na 974,23 bodu. Nedařilo se akciím energetické společnosti ČEZ a finančnímu sektoru, výjimkou byla Komerční banka. Vyplývá to z údajů burzovního webu.

Ilustrační foto

Akciový výhled: Evropa se dočká otevření ve ztrátě

Evropské indexy budou v závěru týdne otvírat poklesem kolem -0,5%. Wall Street včera pro změnu po výrazném středečním růstu zkorigovala kolem -0,6%, což byl největší pohyb směrem na jih od ledna.

Růst pražské burzy dnes táhly především akcie Komerční banky a Erste

Pražská burza dnes opět posílila, index PX stoupl o 0,54 procenta na 977,16 bodu. Nahoru burze pomohly především akcie Komerční banky a bankovní skupiny Erste. Vyplývá to z výsledků obchodování na webu burzy.

Akciový výhled. Akcie ČEZ by se mohly obchodovat nedaleko 460 Kč

Evropské indexy budou po včerejší výrazné růstové rally otvírat bez výraznějších změn. Americké trhy se včera právě s pomocí Evropy „utrhly“ ze řetězu a přes výrazně překoupené indikátory (rekordně vysoké  RSI) utvořily nová maxima.

Akcie na pražské burze dnes výrazně posilovaly

Pražská burza dnes přerušila pětidenní pokles a výrazně posílila. Index PX vzrostl nejvíc od loňského července, a to o 1,89 procenta na 971,95 bodu.

Odeslat článek e-mailem

Portál Web4Trader používá cookies s cílem zajistit co možná nejlepší zážitek při návštěvě těchto webových stránek. Dalším užíváním těchto webových stránek vyjadřujete souhlas s umístěním souborů cookies na vašem počítači / zařízení. Více informací naleznete zde.