EUR/USD: Cíl a strategie pro závěr roku od Nomury

13.11.2015 10:21 | V Z | Diskuze

Nomura dnes poskytla doporučení svým klientům pro obchodování s EUR/USD a stanovila cíle i obchodní strategie pro tyto měny.

"Kurz EUR/USD v průběhu asi 10 měsíců (od května 2014 do března 2015) poklesl z 1,40 na 1,05. V následujících 8 měsících se kurz pohyboval v rozmezí 1,05-1,15. Co se týče výhledu do budoucnosti, domníváme se, že hladiny 1,05 bychom se mohli dotknout poměrně brzy (před koncem roku) a vánoční přestávka by mohla vést k další technické akceleraci směrem dolů," předpokládá Nomura.

Společnost Nomura se ovšem nedomnívá, že by mělo dojít k dalšímu dlouhodobému prudkému poklesu, podobnému např. tomu ze začátku roku 2015, ze dvou důvodů.

"Za prvé, investoři se spálili příliš medvědím přístupem k euru v nedávných čtvrtletích. Dobrým příkladem je výkonnost hedgeového fondu FX.

Za druhé, extrémní odlivy fixních příjmů z eurozóny (které vyvrcholily v druhém pololetí roku 2014) může být těžké zopakovat, především s ohledem na to, že úvěrové trhy v USA a aktiva na rozvíjejících se trzích obecně jsou obchodovány způsobem, který lze jen obtížně považovat za býčí a který nepodporuje široký příliv příjmů. Dokonce ani americký kapitálový trh nepřitahuje výrazný příliv kapitálu ze zahraničí, ačkoliv přímé zahraniční investice do USA jsou vysoké," vysvětluje Nomura.

"Tyto faktory poukazují na další riziko možného semletí eura a mohou potvrzovat i dlouhodobější trend. Tomu by měly být přizpůsobeny obchodní strategie," tvrdí Nomura.

"Od 20. září jsme zastávali krátkou pozici EURUSD se spreadem 1,13-1,10. Toto doporučení vyprší 18. prosince. Tato pozice má v současnosti nízkou deltu, avšak těží z pozitivního útlumu. Nadále si ji zachováme, abychom maximalizovali výnosy.

Rovněž bychom doporučovali čerstvou spotovou expozici (krátká pozice EURUSD) pro případu vzestupu směrem k úrovni 1,08-1,0850," radí Nomura.

Zdroj:Bloomberg

Podobná témata
usd - americký dolar, euro - společná evropská měna, nomura honlings inc

Líbil se vám tento článek?
+0 / -0

Sdílejte článek na sociálních sítích
Odeslat článek e-mailem

Diskuze

V diskuzi zatím není žádný komentář. Buďte první, kdo bude komentovat.

Vstoupit do diskuze


Související články

Dnešní zasedání ECB mělo za následek oslabení eura

Evropská měna smazala počáteční zisky a k americkému dolaru klesá o více než jedno procento.

Scotiabank: Investoři poprvé v roce 22016 zaujali medvědí postoj při obchodování s JPY

Forex tým Scotiabank rozebírá zprávu CFTC o měnách, která zahrnuje obchodování až do 29. 11. 2016. Nejdůležitějším detailem zprávy o sentimentu je podle banky obrat v náladě ohledně obchodování s JPY a skok měny do oblasti medvědího obchodování.Čti více

Stříbrné mince American Eagle s letošním datem jsou vyprodány, zlaté mince míří k rekordu

Prodej stříbrných mincí American Eagle s letošním datem klesl z loňského rekordu o 20 procent na nejnižší hodnotu za čtyři roky a letošní zásoby jsou již vyprodány, uvedla americká mincovna.

Ilustrační foto

Co se očekává od dnešního setkání kartelu OPEC s nečleny?

Představitelé Organizace zemí vyvážejících ropu (OPEC) se dnes ve Vídni setkají se zástupci nečlenských zemí, aby dokončili jednání o globální dohodě na omezení těžby. Podle agentury Reuters půjde o první takovéto setkání od roku 2002.

Ilustrační foto

Uplynulý týden na akciových trzích: ECB, růst bankovního sektoru v Evropě, rekordy amerických akciových indexů

Uplynulý týden se investoři soustředili především na zasedání ECB a další vývoj programu QE.

Portál Web4Trader používá cookies s cílem zajistit co možná nejlepší zážitek při návštěvě těchto webových stránek. Dalším užíváním těchto webových stránek vyjadřujete souhlas s umístěním souborů cookies na vašem počítači / zařízení. Více informací naleznete zde.