Eura z vrtulníku nebudou

22.04.2016 09:36 | fa ra | Diskuze

ECB včera na svém zasedání podle očekáváním rozhodla, že nebude měnit měnovou politiku. I přes tento fakt ale euro potvrdilo rostoucí trend, podle kterého se pohybovalo už od oběda, a přidalo pak dalších 0,4 %. Později se to ovšem ukázalo jako krátkodobý výkyv, když se trh uklidnil s tím, jak kroky ECB během tiskové konference vysvětloval prezident ECB M. Draghi.

Foto: Riley Kaminer

Výhled ekonomiky eurozóny není z pohledu ECB růžový. Inflace se bude zvedat spíše až ke konci roku, rizika jdou směrem k horším výsledkům, zejména díky rozvíjejícím se ekonomikám, které zůstávají stále. Další uvolňování měnové politiky není podle slov M. Draghi na pořadu dne, protože je potřeba dát opatřením, které vstoupily v platnost v březnu čas, ale do budoucna tuto možnost nevyloučil.

Draghi také odvrátil jakékoliv otázky na „rozhazování peněz z helikoptéry“ s odkazem na to, že o nich rada guvernérů nejednala. Dále také pochválil dobré zkušenosti se zápornými sazbami a ujistil trhy, že sazby zůstanou nízké za horizont programů kvantitativního uvolňování.

Celé vyjádření tedy znamená, že ECB je připravena sáhnout případně k dalším krokům, pokud se ukáže, že současné nastavení měnové politiky nestačí, ale nedojde na žádné experimenty. To by totiž poskytlo pouze další munici kritikům ECB, kteří v poslední době zvýšili svou aktivitu.

Zdroj:Komerční banka

Podobná témata
ecb, mario draghi, eur/usd

Líbil se vám tento článek?
+0 / -0

Sdílejte článek na sociálních sítích
Odeslat článek e-mailem

Diskuze

V diskuzi zatím není žádný komentář. Buďte první, kdo bude komentovat.

Vstoupit do diskuze


Související články

Budoucí vývoj eura závisí dle analytiků z Agricole na politických událostech i ECB

Podle analytiků z Credit Agricole je třeba v tuto chvíli  zaměřit svou pozornost především na italské ústavní referendum a na měnovou politiku ECB.

Ilustrační foto

Dobrá data z amerického trhu práce dále podpoří zvýšení sazeb Fedu

Dnes přichází na řadu nejdůležitější indikátory tohoto týdne, údaje z trhu práce v USA. Trh očekává dobré statistiky, které potvrdí směřování Fedu ke zvýšení sazeb na příštím zasedání za dva týdny.Čti více
Ilustrační foto

Ozvěny trhu: Akciovým trhům svítí zelená

Pohled analytiků Komerční banky na vývoj akciových trhů v příštím roce.

USA zablokovaly prodej americké filiálky německé technologické firmy Aixtron Číňanům

Spojené státy zablokovaly prodej americké filiálky německé technologické firmy Aixtron čínskému fondu Fujian Grand Chip Investment Fund.

Za celý týden si Dow Jonesův index připsal 0,1 procenta. Index S&P 500 však klesl o procento

Americké akcie včera uzavřely bez větších změn, zpráva o listopadovém vývoji na trhu práce ve Spojených státech neměla na obchodování výraznější vliv.

Portál Web4Trader používá cookies s cílem zajistit co možná nejlepší zážitek při návštěvě těchto webových stránek. Dalším užíváním těchto webových stránek vyjadřujete souhlas s umístěním souborů cookies na vašem počítači / zařízení. Více informací naleznete zde.