Eura z vrtulníku nebudou

22.04.2016 09:36 | fa ra | Diskuze

ECB včera na svém zasedání podle očekáváním rozhodla, že nebude měnit měnovou politiku. I přes tento fakt ale euro potvrdilo rostoucí trend, podle kterého se pohybovalo už od oběda, a přidalo pak dalších 0,4 %. Později se to ovšem ukázalo jako krátkodobý výkyv, když se trh uklidnil s tím, jak kroky ECB během tiskové konference vysvětloval prezident ECB M. Draghi.

Foto: Riley Kaminer

Výhled ekonomiky eurozóny není z pohledu ECB růžový. Inflace se bude zvedat spíše až ke konci roku, rizika jdou směrem k horším výsledkům, zejména díky rozvíjejícím se ekonomikám, které zůstávají stále. Další uvolňování měnové politiky není podle slov M. Draghi na pořadu dne, protože je potřeba dát opatřením, které vstoupily v platnost v březnu čas, ale do budoucna tuto možnost nevyloučil.

Draghi také odvrátil jakékoliv otázky na „rozhazování peněz z helikoptéry“ s odkazem na to, že o nich rada guvernérů nejednala. Dále také pochválil dobré zkušenosti se zápornými sazbami a ujistil trhy, že sazby zůstanou nízké za horizont programů kvantitativního uvolňování.

Celé vyjádření tedy znamená, že ECB je připravena sáhnout případně k dalším krokům, pokud se ukáže, že současné nastavení měnové politiky nestačí, ale nedojde na žádné experimenty. To by totiž poskytlo pouze další munici kritikům ECB, kteří v poslední době zvýšili svou aktivitu.

Zdroj:Komerční banka

Podobná témata
ecb, mario draghi, eur/usd

Líbil se vám tento článek?
+0 / -0

Sdílejte článek na sociálních sítích

Diskuze

V diskuzi zatím není žádný komentář. Buďte první, kdo bude komentovat.

Vstoupit do diskuze


Související

Méně zajímavá data slibují poklidné obchodování

První údaje o britském HDP po referendu o vystoupení z EU by měly ukázat na zpomalení ostrovní ekonomiky.

Co se stalo na zasedání ECB?

Na zasedání ECB minulý čtvrtek investoři očekávali, že Mario Draghi oznámí rozsah kvantitativního uvolňování po březnu 2017. Draghi ale nenabídl jasný pohled, jen naznačil rozsah nákupu dluhopisů.Čti více

Frankfurtská burza ztrácí, společnosti Deutsche Börse a Linde představily výsledky

Evropské kapitálové trhy ztrácí a ani Frankfurt není výjimkou. V posledních dnech výrazně vzrostly výnosy světových dluhopisů, např. německý desetiletý bond se obchoduje s výnosem 0,185 %, nejvyšším od přelomu května a černa letošního roku.

Ilustrační foto

Největší světový pivovar Anheuser-Busch InBev svými výsledky analytiky nepotěšil

Největšímu světovému pivovaru Anheuser-Busch InBev klesl ve třetím čtvrtletí hrubý provozní zisk (EBITDA) o dvě procenta na 4,03 miliardy USD (100 miliard Kč).

Portál Web4Trader používá cookies s cílem zajistit co možná nejlepší zážitek při návštěvě těchto webových stránek. Dalším užíváním těchto webových stránek vyjadřujete souhlas s umístěním souborů cookies na vašem počítači / zařízení. Více informací naleznete zde.