Euro po zveřejnění výsledku jednání FOMC zpět nad 1,10

28.07.2016 | 08:44 | Redakce Web4Trader | Diskuze

Eurové zisky dosáhly včera večer po zveřejnění výsledku jednání FOMC téměř jednoho centu. Po převážnou většinu včerejšího obchodního dne se totiž kurz držel stabilní těsně pod hladinou 1,10 USD/EUR. Publikace výsledků jednání amerických centrálních bankéřů ale kurz posunula až k 1,1080 USD/EUR.

 

I když prohlášení FOMC znělo mnohem méně holubičím tónem než to červnové, příslibu rychlého zvyšování dolarových úrokových sazeb jsme se nedočkali. Pozitivně byla po dubnovém a květnovém zklamání hodnocena červnová statistika z trhu práce a možná poněkud překvapivě centrální bankéři nijak zásadně nevěnovali významnější pozornost výsledku britského referenda. Krátkodobá rizika se podle nich snižují. Domníváme se, že aby se Fed odhodlal k dalšímu zvýšení úrokových sazeb, musí opět začít vnímat rizika minimálně jako vyrovnaná.

Po včerejším FOMC je dnešní ekonomický kalendář opět celkem bohatý. Hned dopoledne přijde série evropských čísel. Za eurozónu budou publikovány červencové indikátory důvěry. Jako celek by ekonomický sentiment v eurozóně měl zaznamenat mírné zhoršení, nicméně i tak by měl být výsledek konzistentní s ekonomickým růstem o 0,3 % q/q pro Q3 16 (aktuální prognóza SG pro toto čtvrtletí počítá s 0,4 % q/q). Z předběžných dat již víme, že se nepatrně snížila spotřebitelská důvěra, na výsledek britského referenda by tak nejmarkantněji měl doplatit sentiment v průmyslovém sektoru. Z Německa se dnes dočkáme čísel z trhu práce za červenec. Míra nezaměstnanosti by měla stagnovat na nízkých 6,1 %, přičemž počet nezaměstnaných Němců by se mohl v absolutním vyjádření (po sezónním očištění) dále snížit. Silný trh práce je příslibem budoucí spotřebitelské poptávky i růstu mezd. To by se časem mělo projevit i v inflačním vývoji. Předběžná inflační čísla za červenec by měla reflektovat poprvé po čtyřech měsících snížení cen pohonných hmot, ceny potravin zřejmě stagnovaly, jádrová inflace pak měla mírně růst. V meziročním vyjádření by se tak inflace měla třetí měsíc v řadě zvedat. Pro samotný červenec na 0,3 % y/y. Ve zbytku roku bude statistická základna hrát ve prospěch rychlého vzestupu inflace nad 1,0 % y/y. Z USA se jako každý čtvrtek dočkáme týdenního počtu nových uchazečů o podporu v nezaměstnanosti. Publikován pak bude ještě červencový Fed indexu průmyslové aktivity z Kansasu.

Zdroj:Komerční banka

Podobná témata
fed, ekonomika usa, eur/usd, ekonomika eurozóny

Líbil se vám tento článek?
+0 / -0

Sdílejte článek na sociálních sítích

Diskuze

V diskuzi zatím není žádný komentář. Buďte první, kdo bude komentovat.

Vstoupit do diskuze


Související

Německé a francouzské indikátory podnikatelské důvěry se dále zlepší

Analytici KB očekávají, že dnešní čísla německého Ifo indexu podnikatelské důvěry a obdobného francouzského ukazatele potvrdí i ve světle včerejších PMI příznivý vsup eurozóny do závěrečného čtvrtletí.

EUR / USD Týdenní výhled; Předpověď je stále medvědí

Pár EUR / USD byl minulý týden agresivně rozprodáván, otevřel dveře k dalšímu oslabení následující po rozhodném zlomu pod klíčovou úrovní podpory na 1.0950. Euro oproti dolaru předposlední říjnový týden vytvořilo tři po sobě jdoucí negativní týdny, což značí měsíční výkon až -3.34%.

Evropská data, která budou tomuto týdnu dominovat, podpoří euro proti dolaru

Tento týden opanují data z Evropy. Inflace ve Francii a Německu by měla zrychlit. HDP ve Francii a Španělsku ukáže solidní tempo růstu, tak jako předstihové indikátory, které by už pro probíhající čtvrté čtvrtletí mělo indikovat růst HDP v eurozóně o 0,3 % q/q.Čti více

Cena ropy klesá, protože Irák nechce omezit těžbu

Cena ropy v pondělí klesla poté, co Írán oznámil, že požaduje výjimku z omezení těžby, na které se dohodly země vyvážející ropu OPEC. Poté cena našla podporu z růstu akcií a z údajů o počtu zásob r ropném terminálu Cushing v Oklahomě.

Mediální skupina CETV oznámila výsledky, které překonaly očekávání

Mediální skupina CETV vlastnící i televizi Nova dnes před otevřením trhů oznámila výsledky za 3Q 2016, které překonaly očekávání analytiků. Čistá ztráta se snížila, zatímco se zvýšil provozní zisk OIBDA nad očekávání.

Česká ekonomická důvěra na devítiměsíčním maximu

Koruna je i nadále přilepená ke kurzovému závazku, dvanáctiměsíční forward pak zůstává u silných 26,65 CZK/EUR.

Portál Web4Trader používá cookies s cílem zajistit co možná nejlepší zážitek při návštěvě těchto webových stránek. Dalším užíváním těchto webových stránek vyjadřujete souhlas s umístěním souborů cookies na vašem počítači / zařízení. Více informací naleznete zde.