Euro proti dolaru na půlročním maximu

07.04.2016 | 08:38 | fa ra | Diskuze

Společná evropská měna si proti dolaru včera polepšila na nejvyšší úroveň od poloviny loňského října. Během evropské seance byl přitom patrný spíše opačný trend, kdy se kurz postupně dostal až k 1,1330 USD/EUR. Nicméně vstup amerických obchodníků na trh v kombinaci se zveřejněním zápisu z posledního jednání FOMC vedl k rychlému posílení eura o více než cent až téměř k 1,1440 USD/EUR.

Foto: Public Domain

Ještě patrnější bylo oslabení dolaru na trhu s japonským jenem, kde se kurz propadl na nejnižší hodnotu za poslední rok a půl.

Američtí centrální bankéři se obávají zejména zpomalujícího růstu světové ekonomiky. Právě obavy z vývoje vnějšího prostředí byly v zápise z posledního jednání několikrát zmiňovány. A i když se o zvýšení sazeb diskutovalo, samotní centrální bankéři zredukovali výhled na letošní dvojí zvýšení sazeb z původně předpokládaných čtyř. Nicméně ani tomuto scénáři trh nevěří. Hráči na finančních trzích v cenách futures zahrnují pravděpodobnost pouhých 54 %, že letos uvidíme jedno zvýšení dolarových sazeb.

Pozornost se dnes přesune na evropské centrální bankéře. ECB dnes zveřejní zápis z jednání k měnové politice z 10. března. Kromě toho na veřejných vystoupeních promluví členové nejvyššího vedení ECB Constancio, Praet a Coeure. Z oznamovaných dat se z pohledu finančních trhů dočkáme spíše méně důležitých ukazatelů únorové bilance zahraničního obchodu ve Francii či španělské průmyslové výroby za stejný měsíc. Zajímavější bude možná pohled na druhý břeh Atlantického oceánu, kde se na jednom panelu setkají zajímaví hosté – současná šéfka Fedu Yellen a její předchůdci Bernanke, Greenspan a Volcker. Spíše se dá očekávat diskuse nad minulými kroky Fedu, nicméně může být zajímavé sledovat, jestli nedají předchůdci Yellenové nějaké rady či doporučení. Z čísel se dnes dočkáme pravidelné týdenní statistiky o počtu Američanů nově žádajících o podporu v nezaměstnanosti.

Zdroj:Komerční banka

Podobná témata
fed, usd/jpy, eur/usd

Líbil se vám tento článek?
+0 / -0

Sdílejte článek na sociálních sítích

Diskuze

V diskuzi zatím není žádný komentář. Buďte první, kdo bude komentovat.

Vstoupit do diskuze


Související

Jak dále s kvantitativním uvolňováním rozhodne ECB v prosinci?

ECB včera vůbec nediskutovala o tom, jak dále s programem kvantitativního uvolňování, se kterým aktuálně počítá do března. Jeho konec ze dne na den je ale velmi nepravděpodobný.

Neshoda v ECB pozdrží další rozhodnutí

Poté, co béžová kniha ukázala na rostoucí ekonomickou aktivitu ve většině sledovaných amerických okrscích, se pozornost trhů přesune do Evropy.

Klidnější den před zítřejším zasedáním ECB

Globální ekonomický kalendář je dnes z pohledu finančních trhů spíše nezajímavý. Pozornost může vzbudit snad jedině Béžová kniha Fedu.Čti více

Kardinál Elio Sgreccia: Plán otevření restaurace McDonald´s v blízkosti Svatopetrského náměstí je perverzní

Skupina obyvatel Říma se obrátila dopisem na papeže Františka, aby zabránil otevření restaurace McDonald's v blízkosti Vatikánu.

Volkswagen musí šetřit, nejvíce se to dotkne aktiv v Německu

Německá automobilka Volkswagen chce do pěti let dosáhnout ve své hlavní divizi osobních automobilů úspor 3,7 miliardy eur (100 miliard Kč) ročně.

Polsko posílí v automobilovém průmyslu díky chystaným investicím Toyota Motor

Největší japonská automobilka Toyota Motor plánuje investovat do nových výrobních linek v Polsku do roku 2018 celkem 650 milionů zlotých (asi čtyři miliardy Kč).

Portál Web4Trader používá cookies s cílem zajistit co možná nejlepší zážitek při návštěvě těchto webových stránek. Dalším užíváním těchto webových stránek vyjadřujete souhlas s umístěním souborů cookies na vašem počítači / zařízení. Více informací naleznete zde.