Euro proti dolaru poprvé od loňského října nad 1,14 EUR/USD

01.04.2016 08:25 | fa ra | Diskuze

Společná evropská měna včera pokračovala ve svém úspěšném tažení. Zatímco ještě ráno se kurz nacházel u 1,1310 USD/EUR, na přelomu evropské a americké seance se kurz krátce dostal nad 1,1400. Takto silné bylo euro naposledy v loňském říjnu.

Foto: Public Domain

Spíše než sílu eura ale pohyb reflektuje slábnoucí americkou měnu. Důvodem jsou hlavně nedávná prohlášení amerických centrálních bankéřů. Ta vyznívají tak, že Fed rozhodně s dalším zvýšením dolarových sazeb spěchat nebude. Trh s dubnovým zvýšením sazeb vůbec nepočítá, přitom na počátku letošního roku mu dával pravděpodobnost 56 %. A ani včerejší týdenní statistika o vyšším počtu nových uchazečů žádajících o podporu v nezaměstnanosti brzkému zvýšení dolarových sazeb nenahrála. Slušný byl ale naopak chicagský PMI index za březen, který zaznamenal výrazné zlepšení – z únorových 47,6 bodu na 53,6 bodu. Ze včerejších evropských dat stojí za zmínku lehce vyšší březnová inflační čísla.

Závěr týdne přinese klíčová data z USA. Publikovány totiž budou statistiky z březnového trhu práce. Vzhledem k našemu optimistickému očekávání, by měl tento report současný trend oslabujícího dolaru ukončit. Zatímco tržní konsensus předpokládá 200 tisíc nově vytvořených pracovních míst v USA během března, odhad Société Générale ukazuje na mnohem silnějších 249 tisíc. O solidních 0,3 % m/m by se měly zvýšit i průměrné hodinové výdělky; jejich meziroční růst by tak stagnoval na únorových 2,2 %. Silná tvorba pracovních míst by se měla odrazit i v poklesu míry nezaměstnanosti z únorových 4,9 % na 4,8 %. To je podle nejnovějších odhadů amerických centrálních bankéřů hodnota odpovídající NAIRU.

Zdroj:Komerční banka

Podobná témata
fed, nezaměstnanost, eur/usd, nová pracovní místa, usd - americký dolar, euro - společná evropská měna

Líbil se vám tento článek?
+0 / -0

Sdílejte článek na sociálních sítích
Odeslat článek e-mailem

Diskuze

V diskuzi zatím není žádný komentář. Buďte první, kdo bude komentovat.

Vstoupit do diskuze


Související články

Budoucí vývoj eura závisí dle analytiků z Agricole na politických událostech i ECB

Podle analytiků z Credit Agricole je třeba v tuto chvíli  zaměřit svou pozornost především na italské ústavní referendum a na měnovou politiku ECB.

Ilustrační foto

Dobrá data z amerického trhu práce dále podpoří zvýšení sazeb Fedu

Dnes přichází na řadu nejdůležitější indikátory tohoto týdne, údaje z trhu práce v USA. Trh očekává dobré statistiky, které potvrdí směřování Fedu ke zvýšení sazeb na příštím zasedání za dva týdny.Čti více

Výhled na příští týden v kostce: V pondělí začne vyhodnocování víkendového referenda v Itálii

Příští týden začne ihned v pondělí vyhodnocováním víkendového referenda v Itálii. Jen připomínáme, že Italové budou v referendu schvalovat současnou vládní politiku.

Ilustrační foto

Ozvěny trhu: Akciovým trhům svítí zelená

Pohled analytiků Komerční banky na vývoj akciových trhů v příštím roce.

USA zablokovaly prodej americké filiálky německé technologické firmy Aixtron Číňanům

Spojené státy zablokovaly prodej americké filiálky německé technologické firmy Aixtron čínskému fondu Fujian Grand Chip Investment Fund.

Portál Web4Trader používá cookies s cílem zajistit co možná nejlepší zážitek při návštěvě těchto webových stránek. Dalším užíváním těchto webových stránek vyjadřujete souhlas s umístěním souborů cookies na vašem počítači / zařízení. Více informací naleznete zde.