Euru se před čtvrtečním zasedáním ECB příliš posilovat nechce

06.09.2016 08:26 | fa ra | Diskuze

Německé průmyslové objednávky za červenec by měly zavelet k obratu po slabém druhém čtvrtletí. Struktura HDP eurozóny za Q2 16 nepřekvapí, tahounem byl čistý export.

Foto: Web4Trader

Americký ISM ze služeb by měl potvrdit vysokou aktivitu i v průběhu srpna. Data zřejmě nebudou mít sílu na to, aby před čtvrtečním zasedáním ECB kurzem USD/EUR zásadněji pohnula. Na ne příliš povzbudivá data českých maloobchodních tržeb dnes naváží další tuzemské ekonomické ukazatele za červenec – průmyslová výroba, stavebnictví, zahraniční obchod. Zejména kalendářní variace se podepíší na nominálně nepříznivých číslech. Trh by mohl reagovat zmírněním tlaků na testování kurzového závazku.

Německé podnikové objednávky naznačí obrat k lepšímu

Dnešním nejdůležitějším ekonomickým indikátorem z eurozóny jsou německé průmyslové objednávky za červenec. Ty by měly po velmi slabých výsledcích v průběhu druhého čtvrtletí naznačit s počátkem léta obrat k lepšímu, a to hlavně zásluhou vyšších exportních objednávek. Postupně by měla v průběhu Q3 16 sílit i domácí složka, jak naznačují některé dílčí ukazatele monitorující spotřebu domácností. Struktura HDP eurozóny za Q2 16 by měla potvrdit, že domácí poptávka si vzala přestávku. K mezičtvrtletnímu růstu ve výši 0,3 % q/q totiž zřejmě nejvýznamněji přispěly čisté exporty (předpokládáme příspěvek ve výši 0,4 procentního bodu). Nicméně pozitivně přispěly i ostatní složky domácí poptávky, i když ne tak výrazně. Jediným negativním přispěvatelem zřejmě byly zásoby. Americký ISM monitorující aktivitu v sektoru služeb by měl zaznamenat oproti červencovým 55,5 bodu pouze minimální zhoršení a potvrdit tak velmi dobrou kondici tohoto sektoru. Tomu pomáhá především velmi příznivá situace na americkém trhu práce.

První pracovní den nového týdne zastihl hlavní měnový pár v lehce klesajícím trendu. Oproti ranním kotacím u 1,1180 USD/EUR se kurz ve včerejších odpoledních hodinách nacházel těsně pod 1,1150 USD/EUR. Trh poměrně rychle vstřebal páteční zklamání ze srpnového trhu práce v USA a připravuje se na čtvrteční jednání ECB. Protože se očekává spíše holubičí výstup a rozšíření programu kvantitativního uvolňování, euru tato konstelace příliš podpory neposkytuje.

Zdroj:Komerční banka

Podobná témata
ecb, eur/usd

Líbil se vám tento článek?
+0 / -0

Sdílejte článek na sociálních sítích
Odeslat článek e-mailem

Diskuze

V diskuzi zatím není žádný komentář. Buďte první, kdo bude komentovat.

Vstoupit do diskuze


Související články

Budoucí vývoj eura závisí dle analytiků z Agricole na politických událostech i ECB

Podle analytiků z Credit Agricole je třeba v tuto chvíli  zaměřit svou pozornost především na italské ústavní referendum a na měnovou politiku ECB.

Ilustrační foto

Dobrá data z amerického trhu práce dále podpoří zvýšení sazeb Fedu

Dnes přichází na řadu nejdůležitější indikátory tohoto týdne, údaje z trhu práce v USA. Trh očekává dobré statistiky, které potvrdí směřování Fedu ke zvýšení sazeb na příštím zasedání za dva týdny.Čti více
Ilustrační foto

Ozvěny trhu: Akciovým trhům svítí zelená

Pohled analytiků Komerční banky na vývoj akciových trhů v příštím roce.

USA zablokovaly prodej americké filiálky německé technologické firmy Aixtron Číňanům

Spojené státy zablokovaly prodej americké filiálky německé technologické firmy Aixtron čínskému fondu Fujian Grand Chip Investment Fund.

Za celý týden si Dow Jonesův index připsal 0,1 procenta. Index S&P 500 však klesl o procento

Americké akcie včera uzavřely bez větších změn, zpráva o listopadovém vývoji na trhu práce ve Spojených státech neměla na obchodování výraznější vliv.

Portál Web4Trader používá cookies s cílem zajistit co možná nejlepší zážitek při návštěvě těchto webových stránek. Dalším užíváním těchto webových stránek vyjadřujete souhlas s umístěním souborů cookies na vašem počítači / zařízení. Více informací naleznete zde.