Euru se před čtvrtečním zasedáním ECB příliš posilovat nechce

06.09.2016 | 08:26 | fa ra | Diskuze

Německé průmyslové objednávky za červenec by měly zavelet k obratu po slabém druhém čtvrtletí. Struktura HDP eurozóny za Q2 16 nepřekvapí, tahounem byl čistý export.

Foto: Web4Trader

Americký ISM ze služeb by měl potvrdit vysokou aktivitu i v průběhu srpna. Data zřejmě nebudou mít sílu na to, aby před čtvrtečním zasedáním ECB kurzem USD/EUR zásadněji pohnula. Na ne příliš povzbudivá data českých maloobchodních tržeb dnes naváží další tuzemské ekonomické ukazatele za červenec – průmyslová výroba, stavebnictví, zahraniční obchod. Zejména kalendářní variace se podepíší na nominálně nepříznivých číslech. Trh by mohl reagovat zmírněním tlaků na testování kurzového závazku.

Německé podnikové objednávky naznačí obrat k lepšímu

Dnešním nejdůležitějším ekonomickým indikátorem z eurozóny jsou německé průmyslové objednávky za červenec. Ty by měly po velmi slabých výsledcích v průběhu druhého čtvrtletí naznačit s počátkem léta obrat k lepšímu, a to hlavně zásluhou vyšších exportních objednávek. Postupně by měla v průběhu Q3 16 sílit i domácí složka, jak naznačují některé dílčí ukazatele monitorující spotřebu domácností. Struktura HDP eurozóny za Q2 16 by měla potvrdit, že domácí poptávka si vzala přestávku. K mezičtvrtletnímu růstu ve výši 0,3 % q/q totiž zřejmě nejvýznamněji přispěly čisté exporty (předpokládáme příspěvek ve výši 0,4 procentního bodu). Nicméně pozitivně přispěly i ostatní složky domácí poptávky, i když ne tak výrazně. Jediným negativním přispěvatelem zřejmě byly zásoby. Americký ISM monitorující aktivitu v sektoru služeb by měl zaznamenat oproti červencovým 55,5 bodu pouze minimální zhoršení a potvrdit tak velmi dobrou kondici tohoto sektoru. Tomu pomáhá především velmi příznivá situace na americkém trhu práce.

První pracovní den nového týdne zastihl hlavní měnový pár v lehce klesajícím trendu. Oproti ranním kotacím u 1,1180 USD/EUR se kurz ve včerejších odpoledních hodinách nacházel těsně pod 1,1150 USD/EUR. Trh poměrně rychle vstřebal páteční zklamání ze srpnového trhu práce v USA a připravuje se na čtvrteční jednání ECB. Protože se očekává spíše holubičí výstup a rozšíření programu kvantitativního uvolňování, euru tato konstelace příliš podpory neposkytuje.

Zdroj:Komerční banka

Podobná témata
ecb, eur/usd

Líbil se vám tento článek?
+0 / -0

Sdílejte článek na sociálních sítích

Diskuze

V diskuzi zatím není žádný komentář. Buďte první, kdo bude komentovat.

Vstoupit do diskuze


Související

Jak dále s kvantitativním uvolňováním rozhodne ECB v prosinci?

ECB včera vůbec nediskutovala o tom, jak dále s programem kvantitativního uvolňování, se kterým aktuálně počítá do března. Jeho konec ze dne na den je ale velmi nepravděpodobný.

Eurozóna: ECB ponechala úrokové sazby beze změny v souladu s očekáváním

(Aktualizováno 16:18) Evropská centrální banka (ECB) dnes podle očekávání nechala své základní úrokové sazby beze změny a nepřikročila ani k úpravě programu nákupu cenných papírů.

Neshoda v ECB pozdrží další rozhodnutí

Poté, co béžová kniha ukázala na rostoucí ekonomickou aktivitu ve většině sledovaných amerických okrscích, se pozornost trhů přesune do Evropy.Čti více

Kardinál Elio Sgreccia: Plán otevření restaurace McDonald´s v blízkosti Svatopetrského náměstí je perverzní

Skupina obyvatel Říma se obrátila dopisem na papeže Františka, aby zabránil otevření restaurace McDonald's v blízkosti Vatikánu.

Volkswagen musí šetřit, nejvíce se to dotkne aktiv v Německu

Německá automobilka Volkswagen chce do pěti let dosáhnout ve své hlavní divizi osobních automobilů úspor 3,7 miliardy eur (100 miliard Kč) ročně.

Polsko posílí v automobilovém průmyslu díky chystaným investicím Toyota Motor

Největší japonská automobilka Toyota Motor plánuje investovat do nových výrobních linek v Polsku do roku 2018 celkem 650 milionů zlotých (asi čtyři miliardy Kč).

Portál Web4Trader používá cookies s cílem zajistit co možná nejlepší zážitek při návštěvě těchto webových stránek. Dalším užíváním těchto webových stránek vyjadřujete souhlas s umístěním souborů cookies na vašem počítači / zařízení. Více informací naleznete zde.