Fed přinesl volatilitu, ale žádný nový impuls

28.04.2016 08:36 | fa ra | Diskuze

Včerejší vývoj měnového páru eura vůči dolaru poznamenalo zasedání americké centrální banky. Ve výsledku se ale projevilo pouze dočasným zvýšením volatility, žádná změna v trendu se nekonala. Protože ani z tohoto zasedání brzké očekávání zvýšení dolarových úrokových sazeb nevzešlo, mírně si ve výsledku polepšilo euro. Američtí centrální bankéři opět pozitivně ohodnotili vývoj samotné americké ekonomiky, zejména trhu práce.

Foto: 401(K) 2012

Zdá se, že výkonnosti americké ekonomiky v prvním čtvrtletí nepřikládají díky problémům se sezónním očištěním zásadní význam. Nicméně vnější prostředí představuje z jejich pohledu stále riziko, i když ve srovnání s počátkem roku došlo k jeho zmírnění. Američtí centrální bankéři budou i nadále „bedlivě monitorovat inflační indikátory a globální ekonomický a finanční vývoj“. Dokud nebudou vnímat situaci jako vyváženou, zvýšení sazeb se zřejmě nedočkáme. I nadále se domníváme, že by k tomu mělo dojít až na konci letošního roku.

Dnešní den přinese celou řadu zajímavých čísel z obou stran Atlantického oceánu. Poklud jde o evropská data, pozornost bude směřovat k datům z Německa. Ekonomové SG očekávají za duben mírný nárůst absolutního počtu nezaměstnaných (o 5 tisíc po sezónním očištění), trh čeká nulovou změnu. Míra nezaměstnanosti (po sezónním očištění) by pak měla stagnovat na březnových 6,2%. Ještě zajímavější budou předběžná dubnová inflační čísla z Německa.

Obáváme se, že meziroční růst německých spotřebitelských cen spadne dle národní metodiky na nulu, harmonizovaná inflace pak do záporného teritoria, když očekáváme -0,2 % y/y po březnových +0,1 % y/y. Pouze indikátory důvěry Evropské komise by měly naznačit určitou stabilizaci situace po slabém úvodu roku. Z pohledu eura se tedy moc povzbudivá data neočekávají. Ovšem ani z dolarové strany to pro dnešní den nevypadá nejlépe. Publikován totiž bude první odhad amerického HDP za Q1 16. Očekáváme v podstatě kladnou nulu (+0,2 % meziročně anualizovaně), a to i kvůli výše diskutovaným sezónním faktorům.

Zdroj:Komerční banka

Podobná témata
fed, úrokové sazby, eur/usd

Líbil se vám tento článek?
+0 / -0

Sdílejte článek na sociálních sítích

Diskuze

V diskuzi zatím není žádný komentář. Buďte první, kdo bude komentovat.

Vstoupit do diskuze


Související

Méně zajímavá data slibují poklidné obchodování

První údaje o britském HDP po referendu o vystoupení z EU by měly ukázat na zpomalení ostrovní ekonomiky.

Co se stalo na zasedání ECB?

Na zasedání ECB minulý čtvrtek investoři očekávali, že Mario Draghi oznámí rozsah kvantitativního uvolňování po březnu 2017. Draghi ale nenabídl jasný pohled, jen naznačil rozsah nákupu dluhopisů.

Portál Web4Trader používá cookies s cílem zajistit co možná nejlepší zážitek při návštěvě těchto webových stránek. Dalším užíváním těchto webových stránek vyjadřujete souhlas s umístěním souborů cookies na vašem počítači / zařízení. Více informací naleznete zde.