Fed přinesl volatilitu, ale žádný nový impuls

28.04.2016 08:36 | fa ra | Diskuze

Včerejší vývoj měnového páru eura vůči dolaru poznamenalo zasedání americké centrální banky. Ve výsledku se ale projevilo pouze dočasným zvýšením volatility, žádná změna v trendu se nekonala. Protože ani z tohoto zasedání brzké očekávání zvýšení dolarových úrokových sazeb nevzešlo, mírně si ve výsledku polepšilo euro. Američtí centrální bankéři opět pozitivně ohodnotili vývoj samotné americké ekonomiky, zejména trhu práce.

Foto: 401(K) 2012

Zdá se, že výkonnosti americké ekonomiky v prvním čtvrtletí nepřikládají díky problémům se sezónním očištěním zásadní význam. Nicméně vnější prostředí představuje z jejich pohledu stále riziko, i když ve srovnání s počátkem roku došlo k jeho zmírnění. Američtí centrální bankéři budou i nadále „bedlivě monitorovat inflační indikátory a globální ekonomický a finanční vývoj“. Dokud nebudou vnímat situaci jako vyváženou, zvýšení sazeb se zřejmě nedočkáme. I nadále se domníváme, že by k tomu mělo dojít až na konci letošního roku.

Dnešní den přinese celou řadu zajímavých čísel z obou stran Atlantického oceánu. Poklud jde o evropská data, pozornost bude směřovat k datům z Německa. Ekonomové SG očekávají za duben mírný nárůst absolutního počtu nezaměstnaných (o 5 tisíc po sezónním očištění), trh čeká nulovou změnu. Míra nezaměstnanosti (po sezónním očištění) by pak měla stagnovat na březnových 6,2%. Ještě zajímavější budou předběžná dubnová inflační čísla z Německa.

Obáváme se, že meziroční růst německých spotřebitelských cen spadne dle národní metodiky na nulu, harmonizovaná inflace pak do záporného teritoria, když očekáváme -0,2 % y/y po březnových +0,1 % y/y. Pouze indikátory důvěry Evropské komise by měly naznačit určitou stabilizaci situace po slabém úvodu roku. Z pohledu eura se tedy moc povzbudivá data neočekávají. Ovšem ani z dolarové strany to pro dnešní den nevypadá nejlépe. Publikován totiž bude první odhad amerického HDP za Q1 16. Očekáváme v podstatě kladnou nulu (+0,2 % meziročně anualizovaně), a to i kvůli výše diskutovaným sezónním faktorům.

Zdroj:Komerční banka

Podobná témata
fed, úrokové sazby, eur/usd

Líbil se vám tento článek?
+0 / -0

Sdílejte článek na sociálních sítích
Odeslat článek e-mailem

Diskuze

V diskuzi zatím není žádný komentář. Buďte první, kdo bude komentovat.

Vstoupit do diskuze


Související články

Budoucí vývoj eura závisí dle analytiků z Agricole na politických událostech i ECB

Podle analytiků z Credit Agricole je třeba v tuto chvíli  zaměřit svou pozornost především na italské ústavní referendum a na měnovou politiku ECB.

Ilustrační foto

Dobrá data z amerického trhu práce dále podpoří zvýšení sazeb Fedu

Dnes přichází na řadu nejdůležitější indikátory tohoto týdne, údaje z trhu práce v USA. Trh očekává dobré statistiky, které potvrdí směřování Fedu ke zvýšení sazeb na příštím zasedání za dva týdny.Čti více

Výhled na příští týden v kostce: V pondělí začne vyhodnocování víkendového referenda v Itálii

Příští týden začne ihned v pondělí vyhodnocováním víkendového referenda v Itálii. Jen připomínáme, že Italové budou v referendu schvalovat současnou vládní politiku.

Ilustrační foto

Ozvěny trhu: Akciovým trhům svítí zelená

Pohled analytiků Komerční banky na vývoj akciových trhů v příštím roce.

USA zablokovaly prodej americké filiálky německé technologické firmy Aixtron Číňanům

Spojené státy zablokovaly prodej americké filiálky německé technologické firmy Aixtron čínskému fondu Fujian Grand Chip Investment Fund.

Portál Web4Trader používá cookies s cílem zajistit co možná nejlepší zážitek při návštěvě těchto webových stránek. Dalším užíváním těchto webových stránek vyjadřujete souhlas s umístěním souborů cookies na vašem počítači / zařízení. Více informací naleznete zde.