Fortuna se stane hlavním partnerem českého fotbalu

19.10.2016 | 09:00 | fa ra | Diskuze

Fortuna oznámila, že uzavřela šestiletý kontrakt s Fotbalovou asociací České republiky (FAČR) o podpoře českého fotbalu.

Foto: Web4Trader

Fortuna se tak nově stane partnerem české reprezentace, pohárů, druhé ligy a nižších soutěží. Od sezóny 2018/2019 pak její jméno ponese také první fotbalová liga. Podmínky smlouvy nebyly zveřejněny, nicméně podle vyjádření členů FAČR se jedná za zmíněné šestileté období o stovky milionů korun. V první polovině roku vzrostly provozní náklady společnosti o 16 % a tato dohoda zřejmě ještě pomůže k akceleraci tohoto růstu. Vliv na hospodaření Fortuny nelze v tuto chvíli odhadnout.

Vzhledem k tomu, že již nyní má společnost přibližně 30% tržní podíl v kurzových sázkách a značka je dostatečně v povědomí sázejících, je však podle nás tato sponzorská smlouva poměrně drahou reklamou, která nebude mít adekvátní dopad na růst tržeb.

Zdroj:J&T

Podobná témata
fortuna

Líbil se vám tento článek?
+0 / -0

Sdílejte článek na sociálních sítích

Diskuze

V diskuzi zatím není žádný komentář. Buďte první, kdo bude komentovat.

Vstoupit do diskuze


Související

Čistý zisk sázkové společnosti Fortuna Entertainment Group se v prvním pololetí meziročně zvýšil o 12,1 procenta

Fortuna dnes oznámila výsledky svého hospodaření za první pololetí 2016, které vnímáme mírně negativně.

Horáček opustil po šesti letech dozorčí radu Fortuny

Textař Michal Horáček odešel z dozorčí rady sázkové společnosti Fortuna, kterou se třemi společníky na začátku 90. let založil. V dozorčí radě strávil téměř šest let, odstoupil v pondělí. Vyplývá to z regulatorního hlášení firmy České národní bance. Důvody odchodu společnost neuvedla. Informoval o tom server E15.Čti více

Rusko: vyšší ceny ropy nestačí

Cesta k ruskému oživení je komplikovaná. Člověk by si mohl myslet, že vyšší ceny ropy by mohly být řešením všech potíží Ruska, ale jde o hlubší problém.

Maďarská nezaměstnanost na historicky nejnižší hodnotě

Kalendář ekonomických událostí je v Česku a Polsku úplně prázdný. V Maďarsku bude zveřejněn další vývoj nezaměstnanosti.

Méně zajímavá data slibují poklidné obchodování

První údaje o britském HDP po referendu o vystoupení z EU by měly ukázat na zpomalení ostrovní ekonomiky.

Portál Web4Trader používá cookies s cílem zajistit co možná nejlepší zážitek při návštěvě těchto webových stránek. Dalším užíváním těchto webových stránek vyjadřujete souhlas s umístěním souborů cookies na vašem počítači / zařízení. Více informací naleznete zde.