Fortuna: Zákon o zdanění hazardu ve druhém kole čtení v PSP

02.03.2016 | 08:49 | fa ra | Diskuze

Poslanecká sněmovna začala ve druhém čtení probírat zákon o zdanění hazardu. Od začátku letošního roku sázkové kanceláře a loterie platí 23 % z hrubých výher, provozovatelé hracích automatů 28 %. Ve hře je několik návrhů na změnu sazeb.

Foto: Web4Trader

Ministr financí Andrej Babiš prosazuje tři sazby podle škodlivosti hazardu, a to 25 %, 30 % a 35 %. Fortuny by se týkala ta nejnižší. Nicméně rozpočtový výbor sněmovny doporučil schválit sazbu pro sázkové kanceláře na úrovni 23 %.

Zprávu prozatím vnímáme neutrálně, nicméně situaci kolem zdanění budeme nadále pečlivě sledovat. V našem modelu prozatím počítáme v následujících letech se sazbou 23 %. Její potenciální zvýšení by se negativně promítlo na našich budoucích odhadech ziskovosti a cílové ceně.

Zdroj:Komerční banka

Podobná témata
fortuna, hazard, akcie, poslanecká sněmovna, andrej babiš

Líbil se vám tento článek?
+0 / -0

Sdílejte článek na sociálních sítích

Diskuze

V diskuzi zatím není žádný komentář. Buďte první, kdo bude komentovat.

Vstoupit do diskuze


Související

Tento týden dojde k největší IPO letošního roku, své akcie nabídne investorům čínská ZTO Express

Čínská společnost ZTO Express zaměřující se na dodávku expresních zásilek nabídne své akcie již tento týden investorům v rámci IPO.

Akcie, která dnes přitahují pozornost investorů: Caterpillar, 3M, merck, Under Armour, Eli Lilly a další

Které akcie dnes přitahují pozornost investorů těsně před zahajovacím zvoněním na burzách v USA?Čti více

Budoucnost plynovodu Nord Stream 2 je nejistá. Gazprom údajně uvažuje o ukončení projektu

Ruská plynárenská společnost Gazprom zvažuje, že odstoupí od dohody o plánovaném plynovodu Nord Stream 2, který po dně Baltského moře obejde stávající tranzitní země východní a střední Evropy.

Portál Web4Trader používá cookies s cílem zajistit co možná nejlepší zážitek při návštěvě těchto webových stránek. Dalším užíváním těchto webových stránek vyjadřujete souhlas s umístěním souborů cookies na vašem počítači / zařízení. Více informací naleznete zde.