Frankfurtská burza se opět ponořila do červených čísel. Index DAX oslabuje o 1,3 %

14.06.2016 | 11:46 | Redakce Web4Trader | Diskuze

Index DAX oslabuje o 1,28 % na 9534,27 b. Frankfurtská burza se opět ponořila do červených čísel. Nejvýraznější ztráty zaznamenává energetická společnost RWE po snížení ratingu od agentury S&P na poslední investiční stupeň před kategorií „junk“. Bernhard Günther, finanční ředitel RWE, se již dříve pro média vyjádřil, že je společnost pro takové hodnocení „připravena“, aniž by uvedl, zda podobný downgrade očekává.

Foto: w4t

Agentura Moody’s také hodnotí dluh RWE nejnižším investičním stupněm se stabilním výhledem, zatímco agentura Fitch aktuálně přiřazuje druhý nejnižší investiční stupeň s negativním výhledem.

Zdá se, že německé energetické společnosti při vypořádávání se s likvidací jaderného odpadu našly pomoc ze strany ECB, která se rozhodla zahrnout dluhopisy evropských utilit do svého programu odkupu korporátních dluhopisů, což by jim mělo ulevit při refinancování, uvádí Elchin Mammadov, analytik agentury Bloomberg. Politika ECB měla zatím na energetické společnosti spíše negativní vliv, jelikož kvůli nízkým sazbám měly navýšit své zálohy na likvidaci jaderného odpadu.

Zatímco evropské akciové trhy se trápí, ceny řady vládních dluhopisů vlád, pohybující se v opačném směru oproti jejich výnosům, jsou na historickém maximu. Výnos německého 10letého dluhopisu se dnes poprvé dostal do záporu (aktuálně -0,028 %), investoři tak de facto platí za „privilegium“ financovat německý státní dluh. Rekordně nízké úrovně dosahují také britské 10leté dluhopisy (+1,15 %) a japonské 10leté a 30leté dluhopisy. Výnosy dluhopisů klesají kvůli hledání bezpečných přístavů před britským referendem, poklesu inflačních očekávání a nízké šanci na zvednutí sazeb v USA v létě (aktuálně trh přikládá 0% pravděpodobnost zvýšení sazeb na středečním zasedání FEDu a 16% šanci zvýšení v červenci). Šance značně klesly po květnových datech z trhu práce.

 

Zdroj:Jan Tománek Fio banka, a.s.

Podobná témata
dluhopisy, dax, rwe, německé akcie, agentura s&p, agentura moody's, burzovní trhy a indexy

Líbil se vám tento článek?
+0 / -0

Sdílejte článek na sociálních sítích

Diskuze

V diskuzi zatím není žádný komentář. Buďte první, kdo bude komentovat.

Vstoupit do diskuze


Související

Blíží se finální dohoda o německém jaderném odpadu. Investiční doporučení pro akcie E.ON a RWE podle analytiků Societe Generale

Poté, co Německo ohlásilo takzvaný Atomausstieg a rozloučilo se s produkcí energie z jaderných elektráren, zůstala na stole otázka, kdo bude nést náklady na bezpečné uskladnění jaderného odpadu. Investiční doporučení a cílové ceny pro akcie energetických společností RWE a E.ON.

Zlato, dluhopisy a korelace s akciemi

Zlato a dluhopisy mají tendenci se v posledních měsících pohybovat ve stejném směru jako akcie.

Původně oznámené cenové rozmezí 32 až 36 EUR pro IPO Innogy ze skupiny RWE bylo zvýšeno

Vstup společnosti Innogy, která byla dříve součástí energetické společnosti RWE, na frankfurtskou burzu se blíží. Zájem investorů je.Čti více

GBP / USD Týdenní výhled; MACD oscilátor se pohybuje pod nulou

V předchozím týdnu ekonomické zprávy z U.K. nedokázaly pomoci páru GBP / USD ukončit konsolidační oblast, ve které se od minulého týdne obchoduje, mezi dolní hranicí 1.2100 a horní hranicí 1.2330. Jediná ekonomická zpráva těchto dní, která stojí za to sledování, bude ve čtvrtek HDP.

Portál Web4Trader používá cookies s cílem zajistit co možná nejlepší zážitek při návštěvě těchto webových stránek. Dalším užíváním těchto webových stránek vyjadřujete souhlas s umístěním souborů cookies na vašem počítači / zařízení. Více informací naleznete zde.