George Soros upravuje pozice Time Warner Cable a Facebook

15.01.2016 13:05 | Miloš Kotek | Diskuze

Sledování obchodů úspěšných obchodníků je oblíbené u investorů, kteří nemají potřebné znalosti pro vlastní výběr akcií. Jedním ze sledovaných je George Soros, který se proslavil tím, že poslal ke dnu britskou libru. Soros provozuje svůj akciový fond Quantum Fund, který je znám jako nejúspěšnější světový investiční fond. Z toho, jaké akvizice fond prodává, nebo nakupuje, se mohou zájemci o investování dozvědět, co si Soros myslí o vývoji v akciovém trhu.

Foto: Heinrich-Böll-Stiftung

 

Ve třetím čtvrtletí uzavřel fond pozice mnoha akcií, další mu přinesly zisk. Největší zisky mu přinesly NICE-Systems (NICE), ClickSoftware Technologies Ltd. (CKSW) and Pioneer Natural Resources Co. (PXD).

Herbalife Ltd. (HLF)

Jednou z dlouhodobých investic v Sorosově portfoliu byla akcie společnosti Herbalife. Akcii držel od roku 2011 a během doby ji dvakrát odprodával. Dokupoval akcii v druhém čtvrtletí roku 2013. Při prodeji realizoval hezký zisk ve výši 19 %.

NICE-Systems Ltd. (NICE)

Investice do NICE přinesla při odprodeji ve čtvrtém čtvrtletí 47 % zisku.

ClickSoftware Technologies Ltd. (CKSW)

Akcii CKSW držel Soros od roku 2011 a v průběhu posledních pěti čtvrtletí vždy dokupoval. Ve třetím čtvrtletí prodal se ziskem 39 %.

Pioneer Natural Resources Co. (PXD)

Soros otevřel novou pozici PXS ve třetím čtvrtletí roku 2012. Během posledních dvou čtvrtletí redukoval pozici o 30 %. Ve třetím čtvrtletí získal prodejem zisk přes 30 %.

XPO Logistics Inc. (XPO)

Ve druhém čtvrtletí roku 2014 zvýšil Soros pozici v XPO o 110 %. Ve třetím čtvrtletí prodal se ziskem 24 %.

Alaska Air Group Inc. (ALK)

Do pozice vstoupil v čtvrtém čtvrtletí roku 2014. Nyní ve čtvrtém čtvrtletí pozici navýšil svoji pozici o dalších 63,04 %. Při prodeji realizoval zisk 25%.

Carter's Inc. (CRI)

Tuto akcii držel v portfoliu od roku 2011. Pozici snižoval celkem třikrát. Při prodeji realizoval zisk 25 %.

 

Zdroj:GF

Podobná témata
george soros, hlf, nice-systems, nice, cksw, pxd, xpo, alk, cri, herbalife ltd

Líbil se vám tento článek?
+0 / -0

Sdílejte článek na sociálních sítích
Odeslat článek e-mailem

Diskuze

V diskuzi zatím není žádný komentář. Buďte první, kdo bude komentovat.

Vstoupit do diskuze


Související články

Akcie, které dnes přitahují pozornost investorů: Viacom, JPMorgan Chase, Norwegian, Hertz a další

Které akcie dnes přitahují pozornost investorů těsně před zahajovacím zvoněním na burzách v USA?: Viacom, JPMorgan Chase, Norwegian, Hertz a další.

Obchodníci, kteří lépe naslouchají svému tělu, vydělávají více. Psychologie obchodování by měla být středem zájmu

Obchodníci, kteří lépe naslouchají signálům svého těla a jeho reakcím na vývoj na trhu, vydělávají více peněz a vydrží v oboru déle, uvádí podle agentury Bloomberg někdejší obchodník s deriváty ve skupině Goldman Sachs Group a nynější neurolog John Coates.Čti více

Ruský stát prodal čtvrtinový podíl ve své největší ropné společnosti Kataru a Glencore

Zhruba pětinový podíl v ruské státní ropné společnosti Rosněfť koupily společně švýcarský obchodník s komoditami Glencore a katarský státní investiční fond. Moskva za 19,5 procenta akcií Rosněfti získá 10,5 miliardy dolarů (264 miliard Kč), sdělil dnes Kreml.

Dolar zaznamenává solidní zisky, zatímco libra padá

Po italském referendu, se forexový trh zaměří na měnově politická oznámení tohoto týdne. Dnes se pozornost přesouvá na měnově politické rozhodnutí Bank of Canada a jeho dopad na kanadský dolar.

Portál Web4Trader používá cookies s cílem zajistit co možná nejlepší zážitek při návštěvě těchto webových stránek. Dalším užíváním těchto webových stránek vyjadřujete souhlas s umístěním souborů cookies na vašem počítači / zařízení. Více informací naleznete zde.