George Soros upravuje pozice Time Warner Cable a Facebook

15.01.2016 | 13:05 | Miloš Kotek | Diskuze

Sledování obchodů úspěšných obchodníků je oblíbené u investorů, kteří nemají potřebné znalosti pro vlastní výběr akcií. Jedním ze sledovaných je George Soros, který se proslavil tím, že poslal ke dnu britskou libru. Soros provozuje svůj akciový fond Quantum Fund, který je znám jako nejúspěšnější světový investiční fond. Z toho, jaké akvizice fond prodává, nebo nakupuje, se mohou zájemci o investování dozvědět, co si Soros myslí o vývoji v akciovém trhu.

Foto: Heinrich-Böll-Stiftung

 

Ve třetím čtvrtletí uzavřel fond pozice mnoha akcií, další mu přinesly zisk. Největší zisky mu přinesly NICE-Systems (NICE), ClickSoftware Technologies Ltd. (CKSW) and Pioneer Natural Resources Co. (PXD).

Herbalife Ltd. (HLF)

Jednou z dlouhodobých investic v Sorosově portfoliu byla akcie společnosti Herbalife. Akcii držel od roku 2011 a během doby ji dvakrát odprodával. Dokupoval akcii v druhém čtvrtletí roku 2013. Při prodeji realizoval hezký zisk ve výši 19 %.

NICE-Systems Ltd. (NICE)

Investice do NICE přinesla při odprodeji ve čtvrtém čtvrtletí 47 % zisku.

ClickSoftware Technologies Ltd. (CKSW)

Akcii CKSW držel Soros od roku 2011 a v průběhu posledních pěti čtvrtletí vždy dokupoval. Ve třetím čtvrtletí prodal se ziskem 39 %.

Pioneer Natural Resources Co. (PXD)

Soros otevřel novou pozici PXS ve třetím čtvrtletí roku 2012. Během posledních dvou čtvrtletí redukoval pozici o 30 %. Ve třetím čtvrtletí získal prodejem zisk přes 30 %.

XPO Logistics Inc. (XPO)

Ve druhém čtvrtletí roku 2014 zvýšil Soros pozici v XPO o 110 %. Ve třetím čtvrtletí prodal se ziskem 24 %.

Alaska Air Group Inc. (ALK)

Do pozice vstoupil v čtvrtém čtvrtletí roku 2014. Nyní ve čtvrtém čtvrtletí pozici navýšil svoji pozici o dalších 63,04 %. Při prodeji realizoval zisk 25%.

Carter's Inc. (CRI)

Tuto akcii držel v portfoliu od roku 2011. Pozici snižoval celkem třikrát. Při prodeji realizoval zisk 25 %.

 

Zdroj:GF

Podobná témata
george soros, hlf, nice-systems, nice, cksw, pxd, xpo, alk, cri, herbalife ltd

Líbil se vám tento článek?
+0 / -0

Sdílejte článek na sociálních sítích

Diskuze

V diskuzi zatím není žádný komentář. Buďte první, kdo bude komentovat.

Vstoupit do diskuze


Související

Obchodníci, kteří lépe naslouchají svému tělu, vydělávají více. Psychologie obchodování by měla být středem zájmu

Obchodníci, kteří lépe naslouchají signálům svého těla a jeho reakcím na vývoj na trhu, vydělávají více peněz a vydrží v oboru déle, uvádí podle agentury Bloomberg někdejší obchodník s deriváty ve skupině Goldman Sachs Group a nynější neurolog John Coates.

Akcie, které dnes přitahují pozornost investorů: Monsanto, Ford, Herbalife, Facebook, Twitter a další

Které akcie dnes přitahují pozornost investorů těsně před zahajovacím zvoněním na burzách v USA?

Herbalife má zaděláno na stažení z NYSE

Carl Icahn žádá regulační orgány o možnost zvýšení podílu v Herbalife (NYSE: HLF) na 50% a prohlásil, že společnost by na tom byla lépe jako privátní. Vyhnula by se tak některým veřejným kontrolám a zbavila by se Billa Ackmana.Čti více

Evropská data, která budou tomuto týdnu dominovat, podpoří euro proti dolaru

Tento týden opanují data z Evropy. Inflace ve Francii a Německu by měla zrychlit. HDP ve Francii a Španělsku ukáže solidní tempo růstu, tak jako předstihové indikátory, které by už pro probíhající čtvrté čtvrtletí mělo indikovat růst HDP v eurozóně o 0,3 % q/q.

Dnes by mělo být otevřeno největší ropné pole objevené za 40 let, vítejte v Kašaganu

Základní fakta o gigantickém ropném poli Kašagan v Kazachstánu, které by se mělo 23. října nejspíš oficiálně otevřít, a přehled největších ropných polích na světě:

Jak dále s kvantitativním uvolňováním rozhodne ECB v prosinci?

ECB včera vůbec nediskutovala o tom, jak dále s programem kvantitativního uvolňování, se kterým aktuálně počítá do března. Jeho konec ze dne na den je ale velmi nepravděpodobný.

Portál Web4Trader používá cookies s cílem zajistit co možná nejlepší zážitek při návštěvě těchto webových stránek. Dalším užíváním těchto webových stránek vyjadřujete souhlas s umístěním souborů cookies na vašem počítači / zařízení. Více informací naleznete zde.