Globální trhy opět sledují centrální bankéře

18.08.2016 08:39 | fa ra | Diskuze

Na hlavní světový měnový pár v posledních dnech působí především tržní očekávání ohledně centrálních bank. Po Fedu zveřejní zápis ze zasedání i ECB.

Foto: Web4Trader

Nejzajímavějším tématem by měla být diskuze nad dopady brexitu a propadem výnosů, který ECB komplikuje její program kvantitativního uvolňování. V regionu se dočkáme jen dat z Polska, koruna by měla zůstat bez výraznějších změn.

Zápis ze zasedání ECB snad odhalí její další kroky

Po americké centrální bance dnes zápis ze svého červencového zasedání zveřejní i ECB. Pro trhy bude důležité, jak ECB zhodnotila rizika brexitu a pád výnosů na trzích, který jí zkomplikoval odkupy dluhopisů v rámci programu kvantitativního uvolňování (QE). Podle SG bude ECB muset brzy změnit parametry QE, aby vůbec našla na trhu vhodné dluhopisy k odkoupení.

Inflace v eurozóně by měla být potvrzena na 0,2 % y/y, a vzdálit se tak od deflačního pásma. Růst cen by měl během zbytku roku postupně zrychlovat k 1 % díky efektu statistické základny z loňského roku (prudký pokles cen pohonných hmot v H2 15).

Brzké zvyšování sazeb v USA je nadále nepravděpodobné

Zápis z posledního zasedání Fedu odhalil, že členové FOMC se neshodují v potřebě zpřísnit měnovou politiku. Podle analýzy SG zůstane Fed ve vyčkávací pozici, přičemž zvýšení sazeb v září je velmi nepravděpodobné a v prosinci bude záležet především na stavu ekonomiky a inflaci. Základním scénářem SG zůstává, že rizika vnějšího prostředí nedovolí Fedu zvýšit sazby dříve než v polovině příštího roku. Dolar po zveřejnění zápisu proti euru oslabil zhruba o třetinu procenta nad úroveň 1,13 USD/EUR.

Zdroj:Komerční banka

Podobná témata
ecb, fed, úrokové sazby, eur/usd

Líbil se vám tento článek?
+0 / -0

Sdílejte článek na sociálních sítích

Diskuze

V diskuzi zatím není žádný komentář. Buďte první, kdo bude komentovat.

Vstoupit do diskuze


Související

Méně zajímavá data slibují poklidné obchodování

První údaje o britském HDP po referendu o vystoupení z EU by měly ukázat na zpomalení ostrovní ekonomiky.

Co se stalo na zasedání ECB?

Na zasedání ECB minulý čtvrtek investoři očekávali, že Mario Draghi oznámí rozsah kvantitativního uvolňování po březnu 2017. Draghi ale nenabídl jasný pohled, jen naznačil rozsah nákupu dluhopisů.Čti více

Společnost Alphabet vykázala výsledky za třetí čtvrtletí

Společnost Alphabet (NASDAQ:GOOG) vykázala za Q3 zisk na akcii ve výši 9,06 USD, čímž překonala odhady analytiků o 0,43 USD. Tržby ve výši 22,45 miliardy USD (+20,2 % Y/Y) překonaly očekávání o 400 milionů USD. Po rozpačité první reakci nakonec akcie přidaly po uzavření trhu téměř jedno procento.

Portál Web4Trader používá cookies s cílem zajistit co možná nejlepší zážitek při návštěvě těchto webových stránek. Dalším užíváním těchto webových stránek vyjadřujete souhlas s umístěním souborů cookies na vašem počítači / zařízení. Více informací naleznete zde.