Google, nebo Salesforce? Možná ani jeden, do řady nápadníků o sociální síť Twitter si stoupl Mickey Mouse

26.09.2016 | 20:11 | wa pe | Diskuze

(aktualizováno 22:02) Spekulace o možné akvizici sociální sítě Twitter nekončí, tentokrát by měl mít na koupi zájem mediální gigant, společnost Walt Disney.

Foto: Public Domain

Akcie Twitter (NYSE:TWTR) míří znovu nahoru poté, co se mezi investory začala šířit informace, že společnost Walt Disney (NYSE:DIS) spolupracuje s finančními poradenskými společnostmi na možné nabídce k převzetí známé sociální sítě. Zatímco akcie TWTR posilují v reakci na zprávu o 1,4 %, akcie DIS naopak ztrácejí 1,8 %. Zástupci obou společností prozatím neodpověděli na žádosti o komentář.

Spekulace o prodeji Twitter se začaly rojit již před několika měsíci v reakci na stále klesající tržní kapitalizaci společnosti, která jen marně bojuje s úbytkem aktivních uživatelů své stejnojmenné sociální sítě. James Cakmak, analytik z Monness Crespi Hardt & Co je toho názoru, že v případě akvizice Twitter jde o především o distribuční kanály pro distribuci videa. „Disney musí přemýšlet o své pozici ve světě budoucnosti, který se zbavil kabelů,“ analytik tak naráží na klesající počet předplatitelů kabelových televizí provozovaných Walt Disney. Twitter je možná pro Disney ta správná cesta jak oslovit široké spektrum publika po celém světě, shrnuje analytik.

Výkonný ředitel Disney, Bob Iger je znám jako stratég s dlouhodobou vizí. Svou reputaci si vybudoval akvizicí studia Pixar za 7,4 miliardy USD jen 6 měsíců poté, co stanul ve vedení společnosti. Iger v poslední době investoval do takzvaných nových médií, například služby streamovaného videa Hulu a společností Vice a BAMtech, které poskytují platformy například pro online službu HBO Now. Za zmínku stojí také fakt, že výkonný ředitel Twitter, Jack Dorsey má místo v představenstvu Walt Disney.

Iger na nedávné konferenci pořádané bankou Goldman Sachs uvedl, že noví hráči na trhu se sportovními přenosy nemají oproti zavedené konkurenci šanci, přičemž měl jistě na mysli i Twitter, který se v poslední době výrazně zaměřuje na živé přenosy nejen sportovního videa a zaznamenává v tom jisté úspěchy. Analytici se domnívají, že akvizice Twitter by mohla Disney sloužit jako prostředek oslovení většího množství sportovních fandů než doposud. 

Podle posledních zpráv se Twitter údajně připravuje na evaluaci svých aktiv pro potřeby případné prezentace uchazečům o akvizici.

Zdroj:SA, Bloomberg, redakce

Podobná témata
google, fúze a akvizice, salesforce.com, walt disney company, twitter inc

Líbil se vám tento článek?
+0 / -0

Sdílejte článek na sociálních sítích

Diskuze

V diskuzi zatím není žádný komentář. Buďte první, kdo bude komentovat.

Vstoupit do diskuze


Související

Česká pobočka Google zvýšila během deseti let na trhu počet služeb ze čtyř na 140 a připravuje další

Počet zaměstnanců stoupl z původních tří zhruba desetkrát. Firma to dnes uvedla v tiskové zprávě. Google je v Česku výrazně aktivnější než v jiných podobně velkých zemích, důvodem je silný lokální hráč Seznam.cz.

Google kupuje další startup zaměřený na rozšířenou a virtuální realitu

Společnost Google (GOOG, GOOGL) se v poslední době intenzivně zaměřuje na know-how v oblasti virtuální a rozšířené reality.

Akcie, která dnes přitahují pozornost investorů: Caterpillar, 3M, merck, Under Armour, Eli Lilly a další

Které akcie dnes přitahují pozornost investorů těsně před zahajovacím zvoněním na burzách v USA?Čti více

Budoucnost plynovodu Nord Stream 2 je nejistá. Gazprom údajně uvažuje o ukončení projektu

Ruská plynárenská společnost Gazprom zvažuje, že odstoupí od dohody o plánovaném plynovodu Nord Stream 2, který po dně Baltského moře obejde stávající tranzitní země východní a střední Evropy.

Portál Web4Trader používá cookies s cílem zajistit co možná nejlepší zážitek při návštěvě těchto webových stránek. Dalším užíváním těchto webových stránek vyjadřujete souhlas s umístěním souborů cookies na vašem počítači / zařízení. Více informací naleznete zde.