Index Hang Seng


Ilustrační obrázek

Akcie v Asii v pátek uzavřely u záporné nuly

Asie zažila vcelku poklidnou seanci. Vyjímkou byla snad jen japonská Toshiba, která v pátek odepsala 12,5 %. Za poslední týden Toshiba spadla o 24,8 % poté, co společnost oznámila, že odkládá zveřejnění finančních výsledků kvůli neočekávaným odpisům.


Tržby Melco Crown Entertainment rostly. Akcie posilují

Melco Crown Entertainment (NASDAQ:MPEL) reportovalo za Q4 EPADS $0.13 in-line. Tržby dosáhly $1.19 mld (+12.3% Y/Y) a očekávání překonaly o $30 mil.

Hongkongský Hang Seng držely v rozletu čínské společnosti

Investoři byli ve čtvrteční asijské seanci opatrnější, proběhlo vybírání zisků, roli hrál i slabší dolar.

Morgan Stanley zvýšil rating pro akcie Melco Crown

Morgan Stanley zvýšil rating pro akcie Melco Crown (NASDAQ:MPEL) na Overweight z úrovně Equal-weight.

Ilustrační foto

Asijské trhy následovaly Ameriku v růstu

Asijské trhy následovaly Ameriku, jejíž tři hlavní indexy dosáhly nových historických maxim, v růstu.

Ilustrační obrázek

Asijské trhy dnes obchodovaly bez výraznějších změn a zpráv

Asijské trhy dnes obchodovaly bez výraznějších změn a zpráv. Čínský trh se po prázdninové pauze opět vrátil k obchodování. Dnes byla zveřejněna sada indexů nákupních manažerů PMI. Čínské PMI ve výrobě dle Caixinu v lednu kleslo z 51,9 b. na 51,0 b., čekal se pokles jen na 51,8.

Ilustrační foto

Asie obchodovala smíšeně, dařilo se japonským akciím

Asijské trhy dnes nenašly jasný směr. Japonské akcie těžily z obratu jenu poté, co japonský premiér odmítl nařčení Donalda Trumpa z oslabování měny.

Ilustrační foto

Asijské trhy uzavřely poklesem kvůli obavám z politiky Donalda Trumpa

Donald Trump o víkendu omezil vstup lidem z některých muslimských zemí na území USA. To negativně ovlivnilo asijské obchodování kvůli obavám z budoucích kroků Donalda Trumpa – konkrétně z jeho postojů k protekcionismu.

Nové obří naleziště Liza společnosti Exxon

Ropná společnost Exxon Mobile (XOM) objevila nové obrovské ropné naleziště Liza v příbřežních vodách Guyany.

Asijské trhy bez výraznějších zpráv pokračovaly v růstové vlně

Asijské trhy bez výraznějších zpráv pokračovaly v růstové vlně. Austrálie dnes neotevřela kvůli svátku. V Číně se dnes obchodovalo naposledy před oslavami Nového roku. Otevřít by měla až 6. února.

Ilustrační foto

Asijské trhy následovaly Ameriku a rostly

Americké akciové indexy S&P 500 a Nasdaq Composite včera navýšily historické rekordy díky optimismu ohledně růstu americké ekonomiky.

Čínské banky a telekomunikace zakládají fond pro internetové firmy

Čínské telekomunikace ustavují fond, mající podporu i čínské vlády, s cílem učinit z Číny významného hráče internetového sektoru, uvádí Xinhua.

Ilustrační foto

Asijské trhy zakončily obchodování převážně poklesem

Největší pokles zaznamenaly japonské akcie kvůli posílení japonského jenu vůči dolaru USD/JPY (-1,01 %; 113,47), což negativně ovlivnilo i globální akciové indexy.

Hongkongský Hang Seng přidal 1,13 %

Podporou pro japonské akcie bylo oslabení japonského jenu, který se vůči americkému dolaru USD/JPY vrátil zpět nad hranici 113. Britská libra vůči dolaru GBP/USD umazala část zisků (-0,6 %; 1,23).

Ilustrační foto

Asijské akcie ztrácely, technologický Shenzen Composite se odpoledne propadal až o 6 %

Prudký výprodej zaznamenala burza v Šen-čenu, technologický index Shenzen Composite odpoledne ztrácel přes 6 %. Do závěru část ztrát stáhnul na 3,6 %. Jako možnou příčinu propadu deník Financial Times uvádí zprávu, že čínský regulátor schválil květnový vstup na burzu 10 novým společnostem. Někteří investoř si tak zřejmě uvolňovali kapitál.

Ilustrační foto

Asie obchodovala v plusu s výjimkou Šanghaje

Asijské trhy dnes obchodovaly v plusu s výjimkou Šanghaje bez výraznějších zpráv. Jižní Korea zaznamenala nejnižší míru nezaměstnanosti od října 2015, v prosinci klesla na 3,4 %.

Ilustrační foto

Asijské trhy ztrácely, čínské ceny výrobců rostou nejrychleji od roku 2011

Asijské trhy dnes výjimkou Hong Kongu převážně ztrácely. Japonský trh dnes otevřel po včerejším volnu.

Americký spekulant na pokles se distancuje od napodobitele zaměřeného na Hongkong

Americká firma Glaucus Research, která se zaměřuje na spekulace na pokles, se v pátek distancovala od společnosti, která údajně použila její jméno a značku k provedení short sellingu proti dvěma společnostem obchodovaným na burze v Hongkongu.

Hongkongský akciový index uzavřel nejvýše za poslední tři týdny

Čínský jüan v posledních dvou dnech silně rostl na nejsilnější úrovně v posledních dvou měsících. Hongkongský akciový index uzavřel nejvýše za poslední tři týdny.

Japonská burza poskočila nejvíce za 2 měsíce

Japonská burza poskočila nejvíce za 2 měsíce (+2,5 %), japonský jen klesá čtvrtý den po sobě. 0,7 % připsaly čínské akcie, ostatní indexy blízko nuly. Index MSCI Asia Pacific vzrostl o 1 procento.

Ilustrační foto

Asijské indexy převážně v plusu, japonské akcie výrazně v zisku

Japonská burza poskočila nejvíce za 2 měsíce (+2,5 %), japonský jen klesá čtvrtý den po sobě. 0,7 % připsaly čínské akcie, ostatní indexy blízko nuly. Index MSCI Asia Pacific vzrostl o 1 procento.

Ilustrační foto

Asijské akcie vykročily do roku 2017 správnou nohou

Asijské a pacifické akciové trhy v prvním letošním obchodovacím dni posilovaly, když australský index dosáhl maxima za poslední rok a půl. Čínské akcie podpořily pozitivní zprávy z výrobního sektoru i služeb.

Japonský Nikkei 225 odepsal 1,32 %

Asijské trhy v posledních dnech zaznamenávaly spíše menší aktivitu a objemy vzhledem k vánočním svátkům a prázdninám, dnes však zaznamenaly oživení.

Asijské trhy se dnes neshodly na směru

Asijské trhy se dnes neshodly na směru. Zajímavý vývoj šlo pozorovat v Číně. Jak šanghajský, tak hongkongský trh našly denní minima o 0,4 % níže.


Sdílejte článek na sociálních sítích
Odeslat článek e-mailem

Portál Web4Trader používá cookies s cílem zajistit co možná nejlepší zážitek při návštěvě těchto webových stránek. Dalším užíváním těchto webových stránek vyjadřujete souhlas s umístěním souborů cookies na vašem počítači / zařízení. Více informací naleznete zde.