Index Hang Seng


Hongkongský Hang Seng přidal 1,13 %

Podporou pro japonské akcie bylo oslabení japonského jenu, který se vůči americkému dolaru USD/JPY vrátil zpět nad hranici 113. Britská libra vůči dolaru GBP/USD umazala část zisků (-0,6 %; 1,23).


Ilustrační foto

Asijské akcie ztrácely, technologický Shenzen Composite se odpoledne propadal až o 6 %

Prudký výprodej zaznamenala burza v Šen-čenu, technologický index Shenzen Composite odpoledne ztrácel přes 6 %. Do závěru část ztrát stáhnul na 3,6 %. Jako možnou příčinu propadu deník Financial Times uvádí zprávu, že čínský regulátor schválil květnový vstup na burzu 10 novým společnostem. Někteří investoř si tak zřejmě uvolňovali kapitál.

Ilustrační foto

Asie obchodovala v plusu s výjimkou Šanghaje

Asijské trhy dnes obchodovaly v plusu s výjimkou Šanghaje bez výraznějších zpráv. Jižní Korea zaznamenala nejnižší míru nezaměstnanosti od října 2015, v prosinci klesla na 3,4 %.

Ilustrační foto

Asijské trhy ztrácely, čínské ceny výrobců rostou nejrychleji od roku 2011

Asijské trhy dnes výjimkou Hong Kongu převážně ztrácely. Japonský trh dnes otevřel po včerejším volnu.

Americký spekulant na pokles se distancuje od napodobitele zaměřeného na Hongkong

Americká firma Glaucus Research, která se zaměřuje na spekulace na pokles, se v pátek distancovala od společnosti, která údajně použila její jméno a značku k provedení short sellingu proti dvěma společnostem obchodovaným na burze v Hongkongu.

Hongkongský akciový index uzavřel nejvýše za poslední tři týdny

Čínský jüan v posledních dvou dnech silně rostl na nejsilnější úrovně v posledních dvou měsících. Hongkongský akciový index uzavřel nejvýše za poslední tři týdny.

Japonská burza poskočila nejvíce za 2 měsíce

Japonská burza poskočila nejvíce za 2 měsíce (+2,5 %), japonský jen klesá čtvrtý den po sobě. 0,7 % připsaly čínské akcie, ostatní indexy blízko nuly. Index MSCI Asia Pacific vzrostl o 1 procento.

Ilustrační foto

Asijské indexy převážně v plusu, japonské akcie výrazně v zisku

Japonská burza poskočila nejvíce za 2 měsíce (+2,5 %), japonský jen klesá čtvrtý den po sobě. 0,7 % připsaly čínské akcie, ostatní indexy blízko nuly. Index MSCI Asia Pacific vzrostl o 1 procento.

Ilustrační foto

Asijské akcie vykročily do roku 2017 správnou nohou

Asijské a pacifické akciové trhy v prvním letošním obchodovacím dni posilovaly, když australský index dosáhl maxima za poslední rok a půl. Čínské akcie podpořily pozitivní zprávy z výrobního sektoru i služeb.

Japonský Nikkei 225 odepsal 1,32 %

Asijské trhy v posledních dnech zaznamenávaly spíše menší aktivitu a objemy vzhledem k vánočním svátkům a prázdninám, dnes však zaznamenaly oživení.

Asijské trhy se dnes neshodly na směru

Asijské trhy se dnes neshodly na směru. Zajímavý vývoj šlo pozorovat v Číně. Jak šanghajský, tak hongkongský trh našly denní minima o 0,4 % níže.

Asijské akciové trhy zakončily po svátcích smíšeně

Asijské akciové trhy zakončily po svátcích smíšeně. Významnou zprávou bylo oznámení technologické společnosti Toshiba o odpisech ve výši 4,3 mld. dolarů v souvislosti s jadernými aktivitami v USA. Akcie společnosti uzavřely o 11 % níže, přičemž se obchodovaly i s 16% ztrátou.

Čínské akcie uzavřely níže

Čínské akcie uzavřely níže, kvůli finančním společnostem, investoři mají obavy z chystaných regulatorních opatření. Japonské trhy jsou dnes z důvodu svátku uzavřeny. Jihokorejský Kospi připsal 0,01 %, ostatní indexy ztrácely.

Asijské akciové trhy navázaly na poklesy amerických akcií

Burzovní trhy a indexy, Asie a Austrálie | 22.12.2016 08:54 | Aktualizováno 22.12.2016 10:27 | Redakce Web4Trader | Diskuze

Asijské akciové trhy navázaly na poklesy amerických akcií a v dnešním nočním obchodování také ztrácí.

Asijské akciové trhy dnes pokračují v prohlubování včerejších ztrát

Burzovní trhy a indexy, Asie a Austrálie | 20.12.2016 09:06 | Aktualizováno 20.12.2016 09:59 | Redakce Web4Trader | Diskuze

Kromě Japonska, kde oba indexy přidaly do 0,5 %, dnes asijské akciové trhy pokračují v prohlubování včerejších ztrát v reakci na prohlubování politického napětí po atentátu na ruského velvyslance v Turecku a zadržení amerického vojenského dronu Čínou.

Asijské akciové trhy zaznamenaly mírné poklesy

Asijské akciové trhy zaznamenaly mírné poklesy, když navázaly na mírné oslabení amerických trhů v rámci pátečního obchodování.

Akcie na asijských trzích porostou i v příštím roce, tvrdí analytici

Navzdory všem makroekonomickým a politickým rizikům, které přinesl pomalu se končící rok 2016, zaznamenaly akcie na asijských trzích úspěšný rok. Jak tomu bude v roce 2017?

Melco International získala podíl v Melco Crown

Společnost Melco International oznámila, že od Crown Entertainment koupila 13,4 % podíl v Melco Crown (NASDAQ:MPEL) za zhruba 1,19 mld. USD.

Ilustrační foto

Asijské trhy ztrácely, rostlo pouze Japonsko díky silnějšímu dolaru

Americký FED včera dle očekávání zvýšil úrokové sazby, projekce členů FOMC však naznačuje rychlejší tempo zvyšování v příštím roce. Pozitivně reagovaly japonské akcie.

Asijské burzy před FEDem bez výraznějších změn

Zatímco americké akciové indexy ještě včera trhaly nové rekordy, asijští investoři už byli opatrnější. Asijské trhy tak obchodovaly bez větších změn, největší zisky si připsala Austrálie díky akviziční aktivitě v herním sektoru.

Trhy v regionu Asie hledaly před zasedáním Fedu jasný směr

Trhy v regionu Asie hledaly před zasedáním Fedu jasný směr, impulz jim nedodala ani pozitivní data z čínské průmyslové produkce a maloobchodu.

Čínský akciový index uzavřel o 2,5 % níže

Asijské akciové trhy po otevření posilovaly s růstem cen ropy, která vzrostla o více než 5 %. Důvodem je dohoda kartelu OPEC s nečlenskými zeměmi o snížení produkce ropy.

Ilustrační foto

Japonské akcie se dnes pokusily vymazat letošní ztráty

Japonské akcie rostly pátý týden v řadě, díky čemuž dnes atakovaly hodnoty, na kterých uzavíraly na konci loňského roku.

Asijské trhy navázaly na růst amerických akcií na nová maxima

Asijské trhy navázaly na růst amerických akcií na nová maxima a také převážně rostly před dnešním zasedáním ECB, od které se očekává prodloužení QE.


Sdílejte článek na sociálních sítích
Odeslat článek e-mailem

Portál Web4Trader používá cookies s cílem zajistit co možná nejlepší zážitek při návštěvě těchto webových stránek. Dalším užíváním těchto webových stránek vyjadřujete souhlas s umístěním souborů cookies na vašem počítači / zařízení. Více informací naleznete zde.