Hedžové fondy sází na Morgan Stanley a opouští Valeant

17.02.2016 08:10 | Miloš Kotek | Diskuze

Vrcholné americké hedžové fondy, jako například fond Third Point investora Dana Loeba zaujaly během posledního čtvrtletí roku 2015 nové obchodní pozice v Morgan Stanley (MS). Banka se připravuje omezit své náklady a přeskupit divizi dluhopisů kvůli zvýšené regulaci a nízkým výnosům.

Foto: Alan Wu

Během posledních tří měsíců zakoupil fond Third Point 3 milióny akcií, Carlson Capital zakoupil 2,2 miliónu akcií, takže nyní vlastní 2,3 miliónů akcií. Fond Adage Capital přikoupil dalších 1,6 miliónu akcií, takže nyní vlastní celkem 4,5 miliónů akcií. Tyto údaje jsou uvedeny v hlášeních pro americkou komisi pro cenné papíry (SEC).

Akcie banky Morgan Stanley v novém roce spadly o 27 procent. V lednu banka jmenovala nového manažera své divize dluhopisů Sama Kellie, aby oživil upadající výsledky. Banka se rozhodla snížit počty zaměstnanců divize dluhopisů o 25 %, protože zvýšené regulační požadavky na obchodování s dluhopisy způsobují vyšší náklady a jsou méně ziskové.

 

Hedžové fondy zasílají hlášení komisi pro cenné papíry (SEC) vždy 45 dní po konci čtvrtletí a z těchto hlášení si lze vytvořit pohled na to, kde vidí hedžové fondy investiční příležitost. V hlášení však nejsou uvedeny obchodní pozice na pokles, takže se nedá zjistit, jestli hedžové fondy sází na pád akcie. Hlášení tak neposkytuje celkový obraz toho, jak managementy fondů nahlíží na držení akcií.

Následuje seznam akcií, nebo sektorů, do kterých hedžové fondy investovaly, nebo kde ve čtvrtém čtvrtletí opustily své pozice.

Zdroj:reuters, redakce

Podobná témata
hedge fondy, morgan stanley, aig, mondelez, zoetis, wiliams companies, pioneer natural resources, mbia, keurig green mountain, baxter international inc, general electric company, herbalife ltd, hertz global holdings inc, j.c. penney company inc, pfizer inc, valeant pharmaceuticals intl, westrock company common stock w, yum! brands, ebay inc, yahoo! inc

Líbil se vám tento článek?
+0 / -0

Sdílejte článek na sociálních sítích
Odeslat článek e-mailem

Diskuze

V diskuzi zatím není žádný komentář. Buďte první, kdo bude komentovat.

Vstoupit do diskuze

Portál Web4Trader používá cookies s cílem zajistit co možná nejlepší zážitek při návštěvě těchto webových stránek. Dalším užíváním těchto webových stránek vyjadřujete souhlas s umístěním souborů cookies na vašem počítači / zařízení. Více informací naleznete zde.