Herbalife je již dlouho letadlem obrovských rozměrů

21.04.2016 | 18:31 | V Z | Diskuze

Whitney Tilson, správce hedgeového fondu Kase Capital, po vysílání dokumentu „Betting on Zero“, který popisuje celý spor mezi investorem a aktivistou Billem Ackmannem a společností Herbalife/Icahn, se velmi kriticky obul do společnosti Herbalife.

 „Jsem již dlouho přesvědčen, že Herbalife je pyramidovým schématem obrovského globálního rozsahu. Obyčejní lidé, investoři ani regulátor to však zatím zcela nechápou, a proto doufám, že tento dokument uvidí co nejvíce lidí,“ napsal Tilson v emailu zaslaném klientům poté, co film shlédl na filmovém festivalu Tribeca Film Festival. Bill Ackmann byl v tomto sporu obviněn z manipulace s hodnotou akcií Herbalifu, ale byl shledán nevinným v plném rozsahu.

Ve svém komentáři Tilson uvedl, že je dokument „nejsilnější v okamžicích, kdy popisuje úděl obětí.“

Na dotaz, proč již pyramidové schéma Herbalifu nebylo dávno rozprášeno, Tilson odpověděl, že:

1) Herbalife využívá velmi propracovaný a chytrý systém  

2) Herbalife (a multilevel marketingový průmysl obecně) je velmi mocný a dobře propojený

3) Zákony a regulace v tomto oboru jsou nejasné

4) Po několik desetiletí až donedávna bylo podnikání v tomto oboru charakterizováno silnou deregulací a slabou pozicí regulátorů.

„Hlavním důvodem, proč Herbalife přežívá, je podle mě to, že na rozdíl od otevřených podvodů, jako je Vemma či Burnlounge, je v systému Herbalifu i obsažen i legitimní byznys," dodal Tilson.

Zdroj:BNZG, Redakce

Podobná témata
hedge fondy, známé osobnosti, podniky a byznys, herbalife ltd

Líbil se vám tento článek?
+0 / -0

Sdílejte článek na sociálních sítích

Diskuze

V diskuzi zatím není žádný komentář. Buďte první, kdo bude komentovat.

Vstoupit do diskuze


Související

Akcie, které dnes přitahují pozornost investorů: Monsanto, Ford, Herbalife, Facebook, Twitter a další

Které akcie dnes přitahují pozornost investorů těsně před zahajovacím zvoněním na burzách v USA?

Herbalife má zaděláno na stažení z NYSE

Carl Icahn žádá regulační orgány o možnost zvýšení podílu v Herbalife (NYSE: HLF) na 50% a prohlásil, že společnost by na tom byla lépe jako privátní. Vyhnula by se tak některým veřejným kontrolám a zbavila by se Billa Ackmana.

Tito novináři mohou svými tweety ovlivnit akciové trhy

Sociální síť Twitter (NYSE: TWTR) může představovat velice užitečný obchodní nástroj, pakliže ovšem v ní máte nastaveno sledování těch správných lidí pro váš byznys. Naopak odfiltrování zdrojů nepodložených informací pohybujících se po Twitteru může představovat tvrdý oříšek.Čti více

Jak dále s kvantitativním uvolňováním rozhodne ECB v prosinci?

ECB včera vůbec nediskutovala o tom, jak dále s programem kvantitativního uvolňování, se kterým aktuálně počítá do března. Jeho konec ze dne na den je ale velmi nepravděpodobný.

Eurozóna: ECB ponechala úrokové sazby beze změny v souladu s očekáváním

(Aktualizováno 16:18) Evropská centrální banka (ECB) dnes podle očekávání nechala své základní úrokové sazby beze změny a nepřikročila ani k úpravě programu nákupu cenných papírů.

Neshoda v ECB pozdrží další rozhodnutí

Poté, co béžová kniha ukázala na rostoucí ekonomickou aktivitu ve většině sledovaných amerických okrscích, se pozornost trhů přesune do Evropy.

Portál Web4Trader používá cookies s cílem zajistit co možná nejlepší zážitek při návštěvě těchto webových stránek. Dalším užíváním těchto webových stránek vyjadřujete souhlas s umístěním souborů cookies na vašem počítači / zařízení. Více informací naleznete zde.