Hodíme se k sobě, miláčku...? Oblíbené pořady na Netflix napoví, tvrdí studie

08.02.2016 | 11:16 | wa pe | Diskuze

Internetová videotéka Netflix (NFLX) je více jak měsíc oficiálně dostupná i v České republice. V zemích, kde již působí déle, především v USA, se již stačila stát celospolečenským fenoménem. Nová studia se zaměřila na to, jak Netflix ovlivňuje partnerský život běžných Američanů. Porostou kvůli tomu jeho akcie?

Foto: Public Domain

Do jaké míry je Netflix u mladých Američanů zásadní pro jejich milostný a partnerský život nám může přiblížit nám známá funkce "ve vztahu s" ze sociální sítě Facebook. Některé mladé páry nepovažují svůj vztah za vážný, dokud se k němu veřejně nepřihlásí na nejúspěšnější sociální síti dneška.

Ve Spojených státech již stačila zdomácnět košilatá fráze „Netflix and Chill,“ která volně znamená pozvání k sobě domů na kávu s postranními úmysly. Nejnovější studie, dlužno dodat, že objednaná samotnou videotékou, staví na vzorku 1008 Američanů ve věku 18–39 let, kteří byli dotazováni, do jaké míry jsou oblíbené pořady na Netflix důležité pro výběr potenciální partnerky nebo partnera. Asi 13 % všech respondentů by pozvalo někoho na rande čistě na základě shody oblíbených pořadů, přičemž u mužů je to dokonce 34 %.

Více než polovina dotazovaných uvedla, že sdílení Netflix účtu je důležitým krokem v partnerství a 17 % by s ním raději počkalo až po zasnoubení, případně rovnou po svatbě. Svatbou to však teprve pouze začíná. Skoro tři čtvrtiny všech manželských párů nebo zadaných uvedlo, že sledování Netflix je jejich oblíbený způsob trávení volného času s partnerem.

Možná Vám závěry studie přijdou úsměvné, ale dokážete si představit něco horšího, než uslyšet v manželství po dvaceti letech při sledování televize větu „Neživíš tak nepřepínej!“ z kultovních Knoflíkářů?

 

Zdroj:forbes, redakce

Podobná témata
nflx, netflix, usa, média, akcie, video

Líbil se vám tento článek?
+0 / -0

Sdílejte článek na sociálních sítích

Diskuze

V diskuzi zatím není žádný komentář. Buďte první, kdo bude komentovat.

Vstoupit do diskuze


Související

Americké akcie na vlně optimismu, výsledková sezóna prozatím investory těší

Americké akciové trhy během včerejšího obchodování posílily a jejich širší index vykázal nejvýraznější přírůstek od počátku měsíce. Co bylo příčinou?

Akcie U.S. Steel jsou pro investory, kteří mají pro strach uděláno

Podle prestižního investičního týdeníku Barron's by akcie U.S. Steel mohly do jednoho roku posílit až o 50 % a představují dobrou volbu pro odvážnější investory.

Špatně načasované investice nejsou dobrou zprávou pro akcie Caterpillar

Poté, co se vedení společnosti Caterpillar (NYSE:CAT) ujal v roce 2010 z pozice výkonného ředitele Doug Oberhelman, investoval do roku 2013 výrobních závodů a jejich zařízení skoro 10 miliard USD.Čti více

Jak dále s kvantitativním uvolňováním rozhodne ECB v prosinci?

ECB včera vůbec nediskutovala o tom, jak dále s programem kvantitativního uvolňování, se kterým aktuálně počítá do března. Jeho konec ze dne na den je ale velmi nepravděpodobný.

Eurozóna: ECB ponechala úrokové sazby beze změny v souladu s očekáváním

(Aktualizováno 16:18) Evropská centrální banka (ECB) dnes podle očekávání nechala své základní úrokové sazby beze změny a nepřikročila ani k úpravě programu nákupu cenných papírů.

Neshoda v ECB pozdrží další rozhodnutí

Poté, co béžová kniha ukázala na rostoucí ekonomickou aktivitu ve většině sledovaných amerických okrscích, se pozornost trhů přesune do Evropy.

Portál Web4Trader používá cookies s cílem zajistit co možná nejlepší zážitek při návštěvě těchto webových stránek. Dalším užíváním těchto webových stránek vyjadřujete souhlas s umístěním souborů cookies na vašem počítači / zařízení. Více informací naleznete zde.