ING úspěšně bojuje s nepříznivým vývojem v bankovním sektoru, její čistý zisk se zvýšil o 15 %

04.11.2015 11:39 | wa pe | Diskuze

Nizozemská banka ING Groep NV zaznamenala ve středu vyšší než očekávaný čistý zisk za třetí čtvrtletí. K dobrému výsledku přispěly především divize retailového bankovnictví a nižší rezervy na úvěrové ztráty.

 

Dle objemu spravovaných aktiv největší nizozemská banka uvedla, že její čistý zisk vzrostl o 15 % na 1,06 miliardy EUR (1,49 miliardy USD) Očištěný zisk před zdaněním bez započtení odprodejů a mimořádných položek vzrostl o 1 % na 1,5 miliardy EUR.

Výsledky lehce předčily očekávání analytiků. Pozitivně se na ziscích banky podepsala divize drobných bankovních služeb , která zaznamenala 10% nárůst čistého zisku poté, co těžila z nižších rezerv na úvěrové ztráty v Nizozemí a Belgii. Tento vývoj pomohl zmírnit dopady slabších výsledků banky, která zaznamenala 24% pokles zisků zčásti zapříčiněném nižšími příjmy z finančních trhů.

Zdroj:MW

Podobná témata
bankovní sektor, ing, hospodářské výsledky

Líbil se vám tento článek?
+0 / -0

Sdílejte článek na sociálních sítích

Diskuze

V diskuzi zatím není žádný komentář. Buďte první, kdo bude komentovat.

Vstoupit do diskuze


Související

Společnost Alphabet vykázala výsledky za třetí čtvrtletí

Společnost Alphabet (NASDAQ:GOOG) vykázala za Q3 zisk na akcii ve výši 9,06 USD, čímž překonala odhady analytiků o 0,43 USD. Tržby ve výši 22,45 miliardy USD (+20,2 % Y/Y) překonaly očekávání o 400 milionů USD. Po rozpačité první reakci nakonec akcie přidaly po uzavření trhu téměř jedno procento.

Twitter ohlásil výsledky hospodaření ve třetím čtvrtletí

(Aktualizováno v 15:02) Twitter (NYSE:TWTR) ohlásil výsledky hospodaření za Q3: zisk na akcii byl $0,13, čímž překonal očekávání analytiků o $0,04.Čti více
Ilustrační foto

Německá inflace: ECB jásá, inflace v říjnu rostla více, než se čekalo, a ocitla se nejvýše za dva roky

Podle údajů harmonizovaných s výpočty Evropské unie se spotřebitelské ceny v říjnu ve srovnání se stejným měsícem loni zvýšily o 0,7 procenta, což byl nejvyšší údaj od října 2014. V září vzrostly o půl procenta.

Ilustrační foto

Americká ekonomika rostla ve třetím čtvrtletí nejrychleji za dva roky

Předběžné HDP q/q USA (Advance GDP q/q): Aktuální hodnota je 2,9 %. Analytici očekávali 2,5 %. Minulá hodnota byla 1,4 %. 

Ilustrační foto

Ruská centrální banka ponechala na dnešním zasedání úrokové sazby beze změny

Měnový výbor ruské centrální banky ponechal na dnešním zasedání úrokové sazby beze změny, naznačil však, že by úroky mohl snížit v prvním nebo druhém čtvrtletí příštího roku.

Portál Web4Trader používá cookies s cílem zajistit co možná nejlepší zážitek při návštěvě těchto webových stránek. Dalším užíváním těchto webových stránek vyjadřujete souhlas s umístěním souborů cookies na vašem počítači / zařízení. Více informací naleznete zde.