Investiční doporučení a cílová cena pro akcie Monsanto z dílny Citigroup. Akcie mohou klesnout až na 92 dolarů

05.07.2016 | 13:01 | wa pe | Diskuze

Ve své poslední zprávě se analytik P. J. Juvekar ze Citigroup věnoval plánované akvizici výrobce zemědělských chemikálií a geneticky upravených plodin Monsanto ze strany německé společnosti Bayer. Kam až mohou klesnout akcie Monsanto, pokud k převzetí nedojde?

Foto: Mike Mozart

 

Květnová nabídka Bayer obnášela 62 miliard USD, tedy 122 USD za akcii, což vedení Monsanto odmítlo se slovy, že se jedná o „nekompletní a finančně neadekvátní návrh,“ avšak dodalo, že se nebrání dalšímu vyjednávání. Juvekar zachovává na akciích Monsanto investiční doporučení „Neutral.“ Podle jeho názoru společnost nyní čelí nepříznivému tržnímu prostředí, cena osiva v roce 2016 kvůli zostřující se konkurenci poklesla, což mělo za následek nižší růst tržeb i ziskovost.

Podle Juvekara nedojde k otočení současného tržního trendu ani v roce 2017, proto snížil svůj výhled zisků na akcii Monsanto za rok 2016 o 0,20 USD na 4,40 USD na akcii. Konsenzus analytiků počítá s EPS pro rok 2016 ve výši 4,54 USD. Analytik zvýšil svou cílovou cenu pro akcie Monsanto z 94 USD na 112 USD za akcii v důsledku zvýšené šance na akvizici ze strany Bayer.„K akvizici dojde teprve poté, co nabídka dosáhne rozmezí 135–140 USD za akcii, přičemž případný krach jednání povede k poklesu ceny akcií Monsanto na úroveň handle 92 USD za akcii,“ uzavírá analytik.

 

 

 

 

 

Zdroj:BNZG, Redakce

Podobná témata
hospodářské výsledky, zemědělství, geneticky modifikované plodiny, bayer, akcie, podniky a byznys, citigroup inc, monsanto company

Líbil se vám tento článek?
+0 / -0

Sdílejte článek na sociálních sítích

Diskuze

V diskuzi zatím není žádný komentář. Buďte první, kdo bude komentovat.

Vstoupit do diskuze


Související

Výsledky mateřské společnosti Unipetrolu, PKN Orlen překonaly očekávání

Zisk největší polské ropné společnosti PKN Orlen vzrostl ve třetím čtvrtletí o 92 procent a překonal očekávání.

Jak dopadnou čtvrteční hospodářské výsledky Unipetrolu?

Analytici už tuší, jaká čísla zveřejní Unipetrol ve čtvrtek za třetí čtvrtletí tohoto roku.

Špatně načasované investice nejsou dobrou zprávou pro akcie Caterpillar

Poté, co se vedení společnosti Caterpillar (NYSE:CAT) ujal v roce 2010 z pozice výkonného ředitele Doug Oberhelman, investoval do roku 2013 výrobních závodů a jejich zařízení skoro 10 miliard USD.Čti více

Dnes by mělo být otevřeno největší ropné pole objevené za 40 let, vítejte v Kašaganu

Základní fakta o gigantickém ropném poli Kašagan v Kazachstánu, které by se mělo 23. října nejspíš oficiálně otevřít, a přehled největších ropných polích na světě:

Jak dále s kvantitativním uvolňováním rozhodne ECB v prosinci?

ECB včera vůbec nediskutovala o tom, jak dále s programem kvantitativního uvolňování, se kterým aktuálně počítá do března. Jeho konec ze dne na den je ale velmi nepravděpodobný.

Eurozóna: ECB ponechala úrokové sazby beze změny v souladu s očekáváním

(Aktualizováno 16:18) Evropská centrální banka (ECB) dnes podle očekávání nechala své základní úrokové sazby beze změny a nepřikročila ani k úpravě programu nákupu cenných papírů.

Portál Web4Trader používá cookies s cílem zajistit co možná nejlepší zážitek při návštěvě těchto webových stránek. Dalším užíváním těchto webových stránek vyjadřujete souhlas s umístěním souborů cookies na vašem počítači / zařízení. Více informací naleznete zde.