Investiční elita o potížích i příležitostech globální ekonomiky. Kam směřují své investice ti nejlepší?

20.05.2016 | 10:24 | wa pe | Diskuze

Jak vidí současný vývoj globální ekonomiky elita finančního světa? Zda zvolit pro své investice raději akcie , zlato, či dluhopisy radí David Tepper, Andrew Beal, Bill Conway a mnozí další. 

Foto: Public Domain

 

David Tepper

Zatímco většina hedge fondů v minulém roce spíše ztrácela a někteří investiční manažeři jej dokonce prohlásili za nejhorší ve své dosavadní kariéře, miliardář David Tepper jím proplul s nevídanou jistotou. Slavný investor nedávno skončil druhý na žebříčku čtyřiceti nejvlivnějších osobností finančního světa, Money Masters časopisu Forbes. Podle Teppera byla v loňském roce hlavním zdrojem volatility na světových akciových trzích Čína. Nynější uklidnění Tepper přisuzuje stimulační politice čínské vlády, která měla stabilizační efekt i na trhy v USA.Tepper se domnívá, že akciový trh v USA je nyní natolik silný, že poroste i v případě brexitu a nečekaného výsledku prezidentských voleb v USA.

Klíčovou otázkou nadále zůstává případně zvýšení úrokových sazeb FEDu, jehož pravděpodobnost je po dubnovém zasedání měnového výboru podstatně vyšší.  Podle Teppera budou guvernéři Fedu v otázce dalšího zvyšování nadmíru opatrní a nebudou nikam spěchat. S ohledem na vývoj globální ekonomiky silně ovlivněný Čínou nejdříve vyčkají na návrat vyšší míry inflace a teprve poté přistoupí ke zvýšení. 

 

William Conway

Investiční manažer z Carlyle Group varuje, že FED může trhy překvapit razantním zvýšením sazeb, pokud k tomu dají prostor růst mezd či ceny komodit. Zatímco jednotlivé negativní makroekonomické zprávy mohou investory ubezpečovat, že k dalšímu zvýšení sazeb v nejbližší době nedojde, celková kondice americké ekonomiky je podle Conwaye dobrá a neměla by být podceňována. Pro letošní rok počítají v Carlyle Group s růstem hospodářství USA o 1 % a měsíčním přírůstkem nových pracovních pozic ve výši 200 000 měsíčně.

 

Andrew Beal

Miliardář Andrew Beal je přesvědčen, že FEDu se nakonec podaří vyhnat inflaci na žádoucí úroveň a to přesto, že velká řada centrálních bank například Bank of Japan, je v tomto ohledu celá léta neúspěšná.   Podle něj bude mnohem obtížnější zvládnout následné dopady a přesvědčit obyvatelstvo, že inflace je pod kontrolou a nebude dále razantně růst.

Beal si získal respekt finančního světa svou prozřetelností, když dlouho před světovou finanční krizí výrazně omezil objem půjček ve své bance. Již tehdy odhadl tvorbu ohromného množství toxických úvěrů, které nakonec vedly k pádu Lehman Brothers. Výsledný pád akciových trhů Beal následně využil k nákupu levných aktiv. Nyní Beal znovu omezuje rozsah úvěrů, které jeho banka poskytuje. „Finanční trhy po celém světě se staly hřištěm akademických centrálních bankéřů a všichni víme, jakou výkonnost nakonec mají státem kontrolované trhy,“ prohlásil Beal.  Centrální bankéři podle Beala hazardují s důvěrou investorů i veřejnosti a tato riskantní hra, jak je přesvědčen, nemůže dopadnout dobře.

Slavný investor a matematik příliš dobře nechápe důvody proč americká ekonomika za současných nízkých cen ropy nezažívá výraznou konjunkturu.  „Otázkou je, jestli levná energie má větší stimulační účinek než negativní vliv naší hloupé vlády,“ upřímně glosuje Beal.

Zdroj:forbes, redakce

Podobná témata
carl icahn, david tepper, william conway, andrew beal, ray dalio, mary erdoesová, mark walter, jefrey gundlach, henry kravis, robert smith

Líbil se vám tento článek?
+0 / -0

Sdílejte článek na sociálních sítích

Diskuze

V diskuzi zatím není žádný komentář. Buďte první, kdo bude komentovat.

Vstoupit do diskuze


Související

Akcie, které dnes přitahují pozornost investorů: Monsanto, Ford, Herbalife, Facebook, Twitter a další

Které akcie dnes přitahují pozornost investorů těsně před zahajovacím zvoněním na burzách v USA?

Herbalife má zaděláno na stažení z NYSE

Carl Icahn žádá regulační orgány o možnost zvýšení podílu v Herbalife (NYSE: HLF) na 50% a prohlásil, že společnost by na tom byla lépe jako privátní. Vyhnula by se tak některým veřejným kontrolám a zbavila by se Billa Ackmana.

Insider nakupování: Icahn, Buffett a jiní nakupují podíly v Herbalife, Penske Automotive, Phillips 66 a dalších

Wall Street nyní obrací svou pozornost na typicky proměnlivé měsíce - září a říjen. Existuje přitom celá řada možností, které by mohly způsobit výraznější změnu na trhu. Analytici z Wall Street proto sledují a interpretují celou řadu dat, mezi něž patří nejen ta ekonomická, ale třeba i politická, uvážíme-li, že zbývá přibližně šedesát dnů do prezidentských voleb v USA. Zatímco insideři směle pokračují v nákupu akcií...Čti více

Jak dále s kvantitativním uvolňováním rozhodne ECB v prosinci?

ECB včera vůbec nediskutovala o tom, jak dále s programem kvantitativního uvolňování, se kterým aktuálně počítá do března. Jeho konec ze dne na den je ale velmi nepravděpodobný.

Eurozóna: ECB ponechala úrokové sazby beze změny v souladu s očekáváním

(Aktualizováno 16:18) Evropská centrální banka (ECB) dnes podle očekávání nechala své základní úrokové sazby beze změny a nepřikročila ani k úpravě programu nákupu cenných papírů.

Neshoda v ECB pozdrží další rozhodnutí

Poté, co béžová kniha ukázala na rostoucí ekonomickou aktivitu ve většině sledovaných amerických okrscích, se pozornost trhů přesune do Evropy.

Portál Web4Trader používá cookies s cílem zajistit co možná nejlepší zážitek při návštěvě těchto webových stránek. Dalším užíváním těchto webových stránek vyjadřujete souhlas s umístěním souborů cookies na vašem počítači / zařízení. Více informací naleznete zde.