Investiční nástroje dluhopisy

Princip dluhopisu je jednoduchý. Jde o půjčku peněz na určité období. V principu se jedná o stejný úkon, jako když si půjčí peníze dva lidé. Tomu, kdo půjčuje, se říká věřitel, tomu kdo si vypůjčuje, se říká dlužník. Obvykle se o půjčce uzavře smlouva, ve které je obvykle uvedeno, na jak dlouho je půjčka poskytnuta a na jak vysoký úrok.

Půjčování peněz je spojeno s nebezpečím, že půjčka nebude vrácena včas. Toto riziko je ohodnoceno výší úroku. Čím vyšší je riziko, tím vyšší je úrok. Úrok je tedy vyjádřením rizika nesplacení a také vyjadřuje odměnu za ochotu peníze půjčovat...více

Dluhopisy a jejich popis, druhy a struktura | ETN krok za krokem 

Ostatní témata

 

Dluhopisy


Otestuj se! Co víš o investování? 

Jsi nebo ?

ParValue se vyskytne

a) pokud je tržní hodnota vyšší nominální
b) pokud je tržní hodnota nižší nominální
c) pokud je nominální hodnota stejná jako tržní
d) žádná z výše uvedených odpovědí není správná

Celková úspěšnost splnění tohoto testu: 18%
6% uživatelů odpovědělo správně 10 otázek, 0% odpovědělo správně 9 otázek, 12% odpovědělo správně 8 otázek.


Související

Veřejně obchodované fondy ETF, jsou v nich Vaše investice v bezpečí?

Investice pomocí takzvaných veřejně obchodovaných fondů (ETF) se za skoro čtvrtstoletí své existence staly oblíbeným nástrojem na kapitálovém trhu. Minulá léta však v souvislosti s finanční krizí přinesla i pochybnosti a nejistotu, které moderní finanční nástroje, kam řadíme i ETF, doprovázejí dodnes.

Vyplatí se letos nakoupit konvertibilní dluhopisy?

Konvertibilní dluhopisy v minulém roce zůstávaly v pozadí za výnosy amerických akcií, které zaznamenaly především v posledním kvartálu solidní zisky. Jak vypadá situace nyní, kdy samotné akcie padají? Vyplatí se investice do takzvaných směnitelných obligací, nebo ne?

Cyklus úrokové míry

Kromě hospodářského cyklu a akciového cyklu, které se od sebe liší jen posunem o 6 až 9 měsíců, se vyplatí sledovat i cyklus úrokové míry a cyklus sklonu úrokové křivky. Oba tyto cykly nám pomáhají určit, ve které fázi hospodářského cyklu se nacházíme. Znalost fáze hospodářského cyklu je důležitá i z hlediska rotace sektorů, protože nám dovoluje přesněji odhadovat, které sektory budou ve stávající hospodářské fázi nejvýkonnější. Čti více

DPH se do voleb měnit nebude, shodli se dnes zástupci vládní koalice

Vládní koalice se dnes neshodla na podobě snížení daně z přidané hodnoty, do voleb už nechce téma otevírat. Po jednání koaliční rady to potvrdili předsedové sněmovních klubů ANO, ČSSD a KDU-ČSL.

Na souhlas Belgičanů s obchodní smlouvou CETA je do čtvrtka stále čas, vzkazuje předseda Evropské rady

Čtvrteční summit Evropské unie a Kanady, kde by měla být podepsána obchodní smlouva CETA, je stále možný, míní předseda Evropské rady Donald Tusk.

Portál Web4Trader používá cookies s cílem zajistit co možná nejlepší zážitek při návštěvě těchto webových stránek. Dalším užíváním těchto webových stránek vyjadřujete souhlas s umístěním souborů cookies na vašem počítači / zařízení. Více informací naleznete zde.