Jak obchodovat na burze? Trend je váš přítel, svezte se s ním.

23.06.2016 | 20:49 | wa pe | Diskuze

Jedním ze základů úspěšného obchodování je schopnost tradera dobře určit tržní trend, tedy směr, ve kterém se bude obchodování dále ubírat.

Foto: Public Domain

 

Každý trend můžeme určit jen v souvislosti s daným časovým rámcem, ať už je to trend hodinový, týdenní, nebo dokonce šestiměsíční. Důležitou složkou rozhodování tradera je tedy určení časového rámce, ve kterém bude své obchody plánovat a uskutečňovat. Chcete se stát dlouhodobým investorem, někdy zvaným také poziční trader? V tom případě se připravte na to držet své pozice po celé týdny a měsíce. Chcete se stát krátkodobým obchodníkem, který své pozice drží otevřeny maximálně několik dní, nebo Vás láká kariéra intradenního tradera, který své pozice otevírá a uzavírá v jediném dni?

Při výběru bude mnohé záležet na Vašem osobním založení a preferencích. Zatímco dlouhodobé investování v průměru přináší nejlepší výsledky, intradenní obchodování má pro změnu výhodu klidného spánku, kdy Vás nepřekvapí náhlý zvrat ve směru obchodování zrovna ve chvíli, kdy nesledujete kmitající svíčky grafů. Na druhou stranu je však intradenní obchodování často popisováno jako jedna z nejtěžších disciplín v obchodním světě. Známý burzovní obchodník Larry Williams doslova tvrdí, že stres, kterému se intradenní obchodníci vystavují jim dříve nebo později „upeče mozek“ a nezná žádného, který by byl skutečně dlouhodobě ziskový.    

Statisticky vyšší šanci na úspěch mají obchodníci, jejíchž časový rámec obnáší minimálně čtyři týdny. Tito jsou mnohem méně odkázáni na krátkodobé predikce trhu, ale spíše na trh reagují.  Jedním z nejznámějších pravidel pro sledování trendu je nakupovat v případě, že dnešní zavírací cena je vyšší, než jaká byla před 25 obchodními dni a prodávat, pokud byla dnešní uzavírací cena nižší než před 25 obchodními dni. 

Pokud obchodujete ve směru dlouhodobého trendu, skutečně následujete trhy namísto často marné snahy předpovídat jejich další vývoj. Většina neúspěšných obchodníků tráví svou relativně krátkou kariéru právě snahou přijít na úspěšný „věštecký“ a nikoli skutečně obchodní systém.

 

Zdroj:Redakce

Podobná témata
teorie obchodování, technická analýza, investování, larry williams

Líbil se vám tento článek?
+0 / -0

Sdílejte článek na sociálních sítích

Diskuze

V diskuzi zatím není žádný komentář. Buďte první, kdo bude komentovat.

Vstoupit do diskuze


Související

Zlato, dluhopisy a korelace s akciemi

Zlato a dluhopisy mají tendenci se v posledních měsících pohybovat ve stejném směru jako akcie.

Akcie, které dnes přitahují pozornost investorů: Wal-Mart, Twitter, Delta Air Lines a další

Které akcie dnes přitahují pozornost investorů těsně před zahajovacím zvoněním na burzách v USA?

Všichni analytici pokrývající akcie Everbridge jsou optimističtí

Společnost Everbridge, Inc. (EVBG) si v úterý získala pozornost nejméně osmi makléřských firem. Mezi nimi panuje shoda, že akcie této společnosti se za stávající cenu vyplatí nakupovat. Různí se ovšem v cílové ceně.Čti více

Zaměřeno na: Podnikatelská důvěra v Německu na mnohaletých maximech

Jaké jsou důvody zveřejněných výsledků insitutu Ifo?

Cena ropy klesá, protože Irák nechce omezit těžbu

Cena ropy v pondělí klesla poté, co Írán oznámil, že požaduje výjimku z omezení těžby, na které se dohodly země vyvážející ropu OPEC. Poté cena našla podporu z růstu akcií a z údajů o počtu zásob r ropném terminálu Cushing v Oklahomě.

Německé a francouzské indikátory podnikatelské důvěry se dále zlepší

Analytici KB očekávají, že dnešní čísla německého Ifo indexu podnikatelské důvěry a obdobného francouzského ukazatele potvrdí i ve světle včerejších PMI příznivý vsup eurozóny do závěrečného čtvrtletí.

Portál Web4Trader používá cookies s cílem zajistit co možná nejlepší zážitek při návštěvě těchto webových stránek. Dalším užíváním těchto webových stránek vyjadřujete souhlas s umístěním souborů cookies na vašem počítači / zařízení. Více informací naleznete zde.