Jak se zajistit nebo vydělat na brexitu? V Goldman Sachs radí, které konkrétní opce nakupovat

17.06.2016 | 11:15 | wa pe | Diskuze

Hrozící brexit vytváří na trzích nejistotu, ale také jedinečné příležitosti. Které opce na akcie koupit před blížícím se referendem? 

Foto: Amaya&Laurent

 

Zasedání amerického FEDu a Bank of Japan z tohoto týdne je již za námi a trhy se nyní soustředí čistě na referendum o setrvání Velké Británie v Evropské unii, které proběhne ani ne za týden ve čtvrtek 23. června. Poslední výsledky průzkumů veřejného mínění kreslí většinou obrázek patové situace, přičemž některé dokonce  přisuzují euroskeptikům mírný náskok.  

Po včerejší vraždě britské poslankyně Jo Coxové sice oba tábory přerušily svou kampaň,  volatilita obchodování s akciemi a librou si oddechový čas nedává. Jednoměsíční implikovaná volatilita pro index S&P 500 vzrostla o 16 %, trhy však zdá se nerozlišují mezi tituly zranitelné vůči možnému brexitu a tituly, které případný odchod Velké Británie z EU pravděpodobně neohrozí. Situaci můžeme interpretovat také tak, že trh sice očekává vyšší volatilitu, tak však nemusí být nutně spojena s blížícím se referendem.

Podle analytičky Goldman Sachs, Katherine Fogerteyové obchodování na opcích prozatím málo zohledňuje s brexitem spojený pokles akcií některých titulů, které jsou obzvláště exponované na britském trhu. Jak této situace využít?

 

Nákup put opcí Penske Automotive Group Inc

Společnost získává až 34 % veškerých tržeb na britském trhu a chystá se zveřejnit své výsledky hospodaření v druhé polovině července, put opce tak představují vhodné zajištění proti riziku plynoucím z obou skutečností.

 

Nákup opcí PPL Corp pomocí straddle strategie

I PPL odvozuje značnou část svých tržeb, více jak 30 %, ze Spojeného království a její výsledky hospodaření by měly být známy v druhé polovině července.

 

Koupě call opcí SAGE Therapeutics

Společnost se chystá na začátku července zveřejnit upravené údaje o SPPD (Sales per Point of Distribution), přičemž podle Goldman Sachs existuje 60% šance, že tyto pomohou akciím k růstu mezi 30–40 %.

 

Zdroj:BNZG, Redakce

Podobná témata
opce, velká británie, goldman sachs, akcie, brexit, ppl, sage therapeutics, penske automotive group

Líbil se vám tento článek?
+0 / -0

Sdílejte článek na sociálních sítích

Diskuze

V diskuzi zatím není žádný komentář. Buďte první, kdo bude komentovat.

Vstoupit do diskuze


Související

Akcie, která dnes přitahují pozornost investorů: Caterpillar, 3M, merck, Under Armour, Eli Lilly a další

Které akcie dnes přitahují pozornost investorů těsně před zahajovacím zvoněním na burzách v USA?

Dopady brexitu: Microsoft zdraží své produkty britským spotřebitelům

Americký softwarový gigant Microsoft se rozhodl zvýšit ceny softwaru a služeb pro britské podniky až o 22 procent.



Čti více

Budoucnost plynovodu Nord Stream 2 je nejistá. Gazprom údajně uvažuje o ukončení projektu

Ruská plynárenská společnost Gazprom zvažuje, že odstoupí od dohody o plánovaném plynovodu Nord Stream 2, který po dně Baltského moře obejde stávající tranzitní země východní a střední Evropy.

Cena ropy dnes dnes oslabovala. Pochybnosti o zmrazení produkce OPEC přetrvávají

Ceny ropy dnes klesají a dostaly se až pod 50 dolarů za barel. Investoři začínají být skeptičtí k tomu, že se ropnému kartelu OPEC podaří nakonec dohodnout na snížení těžby ropy.

Co se stalo na zasedání ECB?

Na zasedání ECB minulý čtvrtek investoři očekávali, že Mario Draghi oznámí rozsah kvantitativního uvolňování po březnu 2017. Draghi ale nenabídl jasný pohled, jen naznačil rozsah nákupu dluhopisů.

Portál Web4Trader používá cookies s cílem zajistit co možná nejlepší zážitek při návštěvě těchto webových stránek. Dalším užíváním těchto webových stránek vyjadřujete souhlas s umístěním souborů cookies na vašem počítači / zařízení. Více informací naleznete zde.