Jak si vedou akcie Apple před eventy jako je ten dnešní? Koupit nebo otevřít short?

07.09.2016 | 12:58 | Ne Ro | Diskuze

Akcie společnosti Apple Inc. se před dnešním hardwarovým eventem obchodovaly na nižší úrovni, srovnáme-li ji s historickými daty.

Foto: Brad Patterson

 

Historická data, týkající se krátkodobého vývoje ceny akcií Apple (APPL) v období okolo ohlášení nových produktů, vykazují průměrný nárůst o 4 %, v období od eventu začátkem září do vypuštění iPhone 5, iPhone 6 a iPhone 6s. Nyní se očekává, že dnes, 7. září 2016, Apple ohlásí iPhone 7. Akcie poté mají tendenci opět v průměru o 4 % ve sledu dvou týdnů po vypuštění poklesnout, uvádí UBS. Telefon iPhone 7 bude v obchodech dostupný buď od 16. září anebo od 23. září 2016, podle Macrumors. Před vypuknutím dnešního eventu jsou akcie mírně dole ve srovnání se dvěma týdny nazpět, tvrdí analytik Steven Milunovich z UBS, která nastavila rating na "buy" a cílovou cenu na období 12 měsíců na 115 USD.

Vyjma možných překvapení, jako snížení ceny za iPhone, analytici z UBS spatřují menší riziko v tom, že investoři již nyní předpokládají nepříliš markantní rysy či vychytávky u nového iPhonu 7.

Akcie Apple byly během posledních dvou týdnů na sestupném trendu (-1,1 %), nicméně dlužno dodat, že jsou i tak 9 % v plusu za poslední tři měsíce, čímž jasně překonaly výkon Dow Jones Industrial Average s nárůstem pouhých +3,3 %. Milunovichova cílová cena naznačuje nárůst o 7 % oproti úterní uzavírací ceně 107,68 USD.

Milunovich ani ostatní analytici nepředpokládají masivní prudký nárůst ceny akcií ve fiskálním roce 2017 vzhledem k přirovnání, jemuž bude iPhone 7 čelit ve vztahu k modelům iPhone 6. Nicméně jsou analytici plni optimistických očekávání směrem k fiskálnímu roku 2018, od něhož si slibují vypuštění nového iPhonu u příležitosti desetiletého výročí uvedení na trh.

Analytici z UBS očekávají, že Apple zašle během fiskálního roku 2017 okolo 222 miliónů telefonů, s nárůstem upgradů čili vyměnění staršího modelu telefonu za novější model u stávajících zákazníků o 17 %. Za fiskální rok 2018 dokonce očekávají, že počet upgradů poskočí o celých 38 %. To je dáno tím, že cyklus, během něhož si zákazníci telefon upgradují, se prodlužuje a že mnozí zákazníci mohou chtít s upgradem ještě rok posečkat. Vždyť fiskální rok 2015 se vyznačoval rekordně prudkým nárůstem kupců iPhone 6.

Mimoto, fiskální rok 2018 vypadá slibně z toho důvodu, že se bude jednat o 10leté výročí iPhonu, od něhož se očekává, že bude spojeno s ohlášením významných vylepšení, což by mohlo přesvědčit dokonce i majitele iPhone 7, aby si již za rok upgradovali telefon a pořídili si nový, výroční model.

Koneckonců, taktéž mnoho z kupců, kteří si iPhone pořídili během fiskálního roku 2015 si s daleko větší pravděpodobností koupí model z fiskálního roku 2018, pakliže se nerozhodli pro model roku 2017. Čili, čím slabší bude fiskální rok 2017, tím silnější bude 2018 a naopak, uzavřel Milunovich.

Zdroj:MW, Redakce

Podobná témata
iphone, apple

Líbil se vám tento článek?
+0 / -0

Sdílejte článek na sociálních sítích

Diskuze

V diskuzi zatím není žádný komentář. Buďte první, kdo bude komentovat.

Vstoupit do diskuze


Související

Čas snížit pozici před čtvrteční ECB…

Říjnové obchodování přineslo poměrně pozitivní vývoj na akciových trzích, také po delší době se opět na domácí scéně zablýsklo na lepší časy. Pražská burza si od začátku měsíce připisuje přes 5%, výrazně se zadařilo Čezu i bankovním titulům.  Index PX tak překonává růstem za poslední měsíc akcie evropských titulů.

Akcie, které dnes přitahují pozornost investorů: Alcoa, Yahoo, Twitter, Apple, Caterpillar a další

Které akcie dnes přitahují pozornost investorů těsně před zahajovacím zvoněním na burzách v USA?Čti více

GBP / USD Týdenní výhled; MACD oscilátor se pohybuje pod nulou

V předchozím týdnu ekonomické zprávy z U.K. nedokázaly pomoci páru GBP / USD ukončit konsolidační oblast, ve které se od minulého týdne obchoduje, mezi dolní hranicí 1.2100 a horní hranicí 1.2330. Jediná ekonomická zpráva těchto dní, která stojí za to sledování, bude ve čtvrtek HDP.

EUR / USD Týdenní výhled; Předpověď je stále medvědí

Pár EUR / USD byl minulý týden agresivně rozprodáván, otevřel dveře k dalšímu oslabení následující po rozhodném zlomu pod klíčovou úrovní podpory na 1.0950. Euro oproti dolaru předposlední říjnový týden vytvořilo tři po sobě jdoucí negativní týdny, což značí měsíční výkon až -3.34%.

Týdenní výhled: 24. – 28. října; Je očekáváno mnoho proslovů

Tento týden bude plný projevů ze stran zákonodárných centrálních bank, včetně prezidenta ECB Maria Draghiho, guvernéra BoE Mark Carneyho a předsedy SNB Thomas Jordana. Budou zveřejněny růsty HDP USA a Velké Británie, stejně jako objednávky zboží dlouhodobé spotřeby USA. Kromě toho vyjde předběžný Markit PMI pro USA, Eurozónu, Velkou Británii a Německo.

Portál Web4Trader používá cookies s cílem zajistit co možná nejlepší zážitek při návštěvě těchto webových stránek. Dalším užíváním těchto webových stránek vyjadřujete souhlas s umístěním souborů cookies na vašem počítači / zařízení. Více informací naleznete zde.