Jakou akcii si vybrat na dlouhodobé držení: Netflix nebo Disney?

23.08.2016 11:28 | Ne Ro | Diskuze

Při ceně 96 USD za akcii, jakou byste si pro dlouhodobou investici vybrali vy?

Foto: Brian Cantoni

 

Na první pohled se zdá, že společnosti Walt Disney Co a Netflix Inc. toho mají jen pramálo společného. Koneckonců, Disney patří mezi molochy ve světě tradičních televizních médií, zatímco Netflix představuje narušitele primárně zodpovědného za jev, nadneseně zvaný stříhání klasických televizních drátů, následkem čehož takový Disney může zešílet. Zatímco akcie Disney mají dividendy založené na opodstatněném ohodnocení; akcie Netflix jsou po prudkém nárůstu jejich ceny spíše hrou s růstem a momentem.

Nicméně, dne 22. srpna 2011 ceny akcií upravené o štěpení byly u obou těchto společností na hodnotě okolo 32 USD na akcii. A dnes, po uplynutí pěti let, akcie Disney i Netflix se opět obchodují na stejné hodnotě, dnes pro změnu okolo 96 USD na akcii.

Server Benzinga zveřejnil na Twitteru dotazník, v němž se obchodníků zeptal, která ze dvou zmiňovaných společností podle nich představuje lepší dlouhodobou investici od nynějška dále do budoucna. Výsledky dotazníkového šetření byly následující: 61 % dotázaných považuje za lepší dlouhodobou investici společnost Disney, oproti 39 %, kteří zaškrtli Netflix.

Nehledě na tento výsledek je nutno poznamenat, že obě tyto společnosti představovaly během uplynulých pěti let skvělou investici. Akcie obou společností zaznamenaly nárůst +220 %, tedy téměř dvojnásobek 114% nárůstu v případě SPDR S&P 500 ETF Trust za tentýž časový úsek. Avšak, pro úplnost dlužno dodat, že od počátku tohoto roku jsou akcie Disney o 8,2 % dole a akcie Neflix o 16,9 % dole.

 

Zdroj:BNZG, Redakce

Podobná témata
netflix, walt disney company

Líbil se vám tento článek?
+0 / -0

Sdílejte článek na sociálních sítích
Odeslat článek e-mailem

Diskuze

V diskuzi zatím není žádný komentář. Buďte první, kdo bude komentovat.

Vstoupit do diskuze

Portál Web4Trader používá cookies s cílem zajistit co možná nejlepší zážitek při návštěvě těchto webových stránek. Dalším užíváním těchto webových stránek vyjadřujete souhlas s umístěním souborů cookies na vašem počítači / zařízení. Více informací naleznete zde.