J&T Banka: výhled na měsíc říjen

04.10.2016 | 15:37 | Redakce Web4Trader | Diskuze

V říjnu se investoři budou soustředit na výsledkovou sezónu za 3Q16. Průběžná očekávání se nám jeví relativně optimistická.

Foto: Web4Trader

V rámci S&P 500 se očekává růst tržeb +3,6 % r/r a meziroční růst zisku o 3,2 %. Jen připomínáme, že se jedná o první meziroční růst zisku od 4Q14. Pokud se daná očekávání naplní, tak by pozitivní trend v rámci akcií mohl pokračovat. Avšak pokud se očekávání nenaplní, existuje riziko, že akcie mohou výrazněji ustoupit z rekordních úrovní.

Vedle výsledkové sezóny se bude nadále sledovat dění kolem Deutsche Bank. Výraznější výkyvy v její ceně mohou ovlivňovat dění nejen na evropském trhu. Vzhledem k přetrvávajícím problémům (např. pokuta od amerického ministerstva spravedlnosti) může dojít k navyšování kapitálu, což by mohlo výrazně ovlivnit cenu akcie.

Když jsme již zmínili DB, asi bychom neměli opomenout ani Wells Fargo, které umělým vytvářením účtů zřejmě rovněž hrozí pokuty. Prozatím nejsou bližší informace, ale je to rovněž jeden z možných rizikových faktorů. 

Nesmíme vynechat ani běžné makroekonomické indikátory. Hned 7.10. je na programu pravidelný údaj o měsíční americké zaměstnanosti. Toto číslo tradičně výrazněji ovlivňuje úvahy o možné změně úrokových sazeb. Příští zasedání Fedu je až 2.11. Ale vzhledem k americkým volbám (8.11.) asi ke změně sazeb nedojde. 

Vedle makroekonomiky a její implikace pro monetární politiku a potenciálních rizik v bankovním sektoru se budou investoři dle našeho názoru nejvíce zajímat o výsledkovou sezónu. Dle našeho názoru jsou očekávání relativně optimistická a existuje prostor pro negativní překvapení. V tomto případě jsme spíše opatrní a budeme vyčkávat na možný ústup akciových indexů ze současných rekordních hodnot.

Zdroj:J&T Bank

Podobná témata
fed, index s&p 500, wells fargo & company, deutsche bank

Líbil se vám tento článek?
+0 / -0

Sdílejte článek na sociálních sítích

Diskuze

V diskuzi zatím není žádný komentář. Buďte první, kdo bude komentovat.

Vstoupit do diskuze


Související

Americké akcie na vlně optimismu, výsledková sezóna prozatím investory těší

Americké akciové trhy během včerejšího obchodování posílily a jejich širší index vykázal nejvýraznější přírůstek od počátku měsíce. Co bylo příčinou?

Americké akcie během včerejšího obchodování mírně oslabily

Americké akcie během včerejšího obchodování mírně oslabily, energetické podniky se dostaly pod tlak v důsledku nižších cen ropy.

Předpověď vývoje hodnoty indexu S&P 500 do konce roku 2016

Analytická předpověď vývoje hodnot indexu S&P 500 do konce roku 2016.Čti více

Dnes by mělo být otevřeno největší ropné pole objevené za 40 let, vítejte v Kašaganu

Základní fakta o gigantickém ropném poli Kašagan v Kazachstánu, které by se mělo 23. října nejspíš oficiálně otevřít, a přehled největších ropných polích na světě:

Jak dále s kvantitativním uvolňováním rozhodne ECB v prosinci?

ECB včera vůbec nediskutovala o tom, jak dále s programem kvantitativního uvolňování, se kterým aktuálně počítá do března. Jeho konec ze dne na den je ale velmi nepravděpodobný.

Eurozóna: ECB ponechala úrokové sazby beze změny v souladu s očekáváním

(Aktualizováno 16:18) Evropská centrální banka (ECB) dnes podle očekávání nechala své základní úrokové sazby beze změny a nepřikročila ani k úpravě programu nákupu cenných papírů.

Portál Web4Trader používá cookies s cílem zajistit co možná nejlepší zážitek při návštěvě těchto webových stránek. Dalším užíváním těchto webových stránek vyjadřujete souhlas s umístěním souborů cookies na vašem počítači / zařízení. Více informací naleznete zde.