Je čas na oslabení Aussie?

24.08.2016 07:12 | Swissquote Ltd | Diskuze

Australská rezervní banka má za sebou složitý rok.

Foto: Martin Howard

Centrální banka se musela vypořádat se slabými inflačními tlaky, s ekonomikou, jež je vydaná na milost snižující čínské se poptávce a silnou měnou, kterou podpořili investoři v zoufalé snaze po vyšších ziscích v prostředí soustavného monetárního uvolňování hlavních centrálních bank.

Přes dvojí snížení úrokových sazeb v necelých čtyřech měsících (květen a srpen) zůstává australský dolar pod silným nákupním tlakem, protože monetární uvolňování se stává mezi centrálními bankami normálním. Květnové snížení mělo očekávaný efekt, protože investoři uzavřeli dlouhé pozice aussie (AUD). V tu chvíli měl trh ještě obavy z centrální banky a byl připravený držet se od AUD dál. Nicméně při druhém snížení sazeb v srpnu měl trh už spoustu času zpochybnit schopnost centrální banky řídit svoji měnu. Neschopnost BoJ efektivně oslabit jen otevírá dveře širšímu zpochybnění velmi podpůrné monetární politiky. Proto mělo srpnové snížení jen velmi krátkodobý efekt a AUD/USD vyšplhal za necelý týden na původní úroveň.

Začíná být jasné, že centrální banky ztrácejí vládu nad FX, když chtějí svoji měnu oslabit. Nicméně očekávání zvýšení sazeb má stejný efekt, zvlášť pokud má centrální banka pod kontrolou očekávání inflace. Proto by nás nepřekvapilo, kdyby aussie (AUD) v příštích několika týdnech oslabil - zvlášť proti greenbacku (USD), protože trh (znovu) očekává, že Fed zvedne cenu půjček.

Zdroj:www.swissquote.cz

Podobná témata
austrálie, aud/usd, swissquote, aud - australský dolar

Líbil se vám tento článek?
+0 / -0

Sdílejte článek na sociálních sítích
Odeslat článek e-mailem

Diskuze

V diskuzi zatím není žádný komentář. Buďte první, kdo bude komentovat.

Vstoupit do diskuze

Portál Web4Trader používá cookies s cílem zajistit co možná nejlepší zážitek při návštěvě těchto webových stránek. Dalším užíváním těchto webových stránek vyjadřujete souhlas s umístěním souborů cookies na vašem počítači / zařízení. Více informací naleznete zde.