Je libo koupit akcie marihuany?

13.01.2016 | 11:01 | wa pe | Diskuze

Společnost Terra Tech (TRTC) v úterý ohlásila akvizici kalifornské lékárny Blüm Oakland. Terra Tech, která se obecně zabývá pěstováním zemědělských plodin, se primárně zaměřuje na konopí pro léčebné účely, které v současnosti pěstuje na 11 akrech půdy.

Foto: Public Domain

 

Poslední akvizicí se tak stává jedinou veřejně obchodovatelnou společností ve Spojených státech, která zajišťuje kompletní cyklus obchodu s lékařskou marihuanou takzvaně od semínka až po koncového zákazníka. I přes zákonná omezení, pouze každý druhý Američan žije ve státě s povoleným prodejem, segment trhu s lékařskou marihuanou rychle roste. Jen v roce 2014 nakoupilo ve Spojených státech konopí pro lékařské účely 1,5 milionu zákazníků v celkové hodnotě přibližně 2,7 miliardy USD.

Lékárna disponuje vlastními kapacitami jak pro kultivaci, zpracování, tak pro prodej konečného produktu, což ve výsledku dramaticky snižuje výrobní náklady, jelikož odpadá marže pro samostatné pěstitele. Dalším pozitivem, který Blüm Oakland přináší věnem je její registrace v listopadu 2012. Podle aktuálně platné kalifornské legislativy, nemohou podniky sdružovat všechny fáze obchodu s marihuanou, pokud s touto činností nezačaly již před červencem 2015.

I přesto, že je z pohledu federálního práva marihuana stále nezákonná, ve čtyřech státech a Washingtonu D.C. je možné ji legálně užívat jako rekreační drogu. Kontroverzní předmět podnikání podle představitelů společnosti nezpůsobil žádné vážnější potíže v souvislosti s americkými regulačními úřady, především Komisí pro cenné papíry. Marihuana tak touto akvizicí učinila další důležitý krok na cestě z příšeří ilegality.

 

Seznam společností, které mají co dočinění s marihuanou na americké burze:

American Cannabis Company Inc AMMJ
Blue Line Protection Group Inc BLPG
Cannlabs Inc CANL
CannaVEST Corp CANV
American Green Inc ERBB
Creative Edge Nutrition Inc FITX
GW Pharmaceuticals PLC- ADR GWPH
Hemp Inc HEMP
mCig Inc MCIG
Medbox Inc MDBX
Medical Marijuana Inc MJNA
Pharmacyte Biotech Inc PMCB
Surna Inc SRNA
Terra Tech Corp TRTC
VAPE HLDGS INC COM VAPE

Zdroj:MW, Redakce

Podobná témata
marihuana, terra tech, blüm oakland, usa, akcie

Líbil se vám tento článek?
+0 / -0

Sdílejte článek na sociálních sítích

Diskuze

V diskuzi zatím není žádný komentář. Buďte první, kdo bude komentovat.

Vstoupit do diskuze


Související

Akcie U.S. Steel jsou pro investory, kteří mají pro strach uděláno

Podle prestižního investičního týdeníku Barron's by akcie U.S. Steel mohly do jednoho roku posílit až o 50 % a představují dobrou volbu pro odvážnější investory.

Špatně načasované investice nejsou dobrou zprávou pro akcie Caterpillar

Poté, co se vedení společnosti Caterpillar (NYSE:CAT) ujal v roce 2010 z pozice výkonného ředitele Doug Oberhelman, investoval do roku 2013 výrobních závodů a jejich zařízení skoro 10 miliard USD.Čti více

Dnes by mělo být otevřeno největší ropné pole objevené za 40 let, vítejte v Kašaganu

Základní fakta o gigantickém ropném poli Kašagan v Kazachstánu, které by se mělo 23. října nejspíš oficiálně otevřít, a přehled největších ropných polích na světě:

Jak dále s kvantitativním uvolňováním rozhodne ECB v prosinci?

ECB včera vůbec nediskutovala o tom, jak dále s programem kvantitativního uvolňování, se kterým aktuálně počítá do března. Jeho konec ze dne na den je ale velmi nepravděpodobný.

Eurozóna: ECB ponechala úrokové sazby beze změny v souladu s očekáváním

(Aktualizováno 16:18) Evropská centrální banka (ECB) dnes podle očekávání nechala své základní úrokové sazby beze změny a nepřikročila ani k úpravě programu nákupu cenných papírů.

Portál Web4Trader používá cookies s cílem zajistit co možná nejlepší zážitek při návštěvě těchto webových stránek. Dalším užíváním těchto webových stránek vyjadřujete souhlas s umístěním souborů cookies na vašem počítači / zařízení. Více informací naleznete zde.