Jefferies: top akcie velkých farmaspolečností na čtvrté čtvrtletí

14.10.2016 | 13:01 | Ne Ro | Diskuze

Ve svém aktuálním hlášení analytici z Jefferies zveřejnili své horké tipy na čtvrté čtvrtletí. Všech pět akcií níže uvedených farmaceutických společností ohodnotili tito analytici na "Buy".

Foto: Public Domain

AbbVie

Společnost AbbVie Inc. (NYSE: ABBV) je celosvětově působící biofarmaceutická společnost orientovaná na výzkum. Byla založena v roce 2013 důsledkem odštěpení od společnosti Abbott Laboratories. Filozofií společnosti AbbVie je těžit ze svého odborného zázemí ve prospěch lidí a z jedinečného přístupu k inovacím s cílem vyvinou a následně prodávat pokročilá terapeutická řešení, týkající se některých komplexních a vážných onemocnění. Společnost AbbVie zaměstnává více než 26000 lidí po celém světě a prodává léky do více než 170 zemí světa.

Eminentním zájmem společnosti AbbVie je možná budoucnost jejího protizánětlivého terapeutika Humira, které za fiskální rok 2015 této společnosti přineslo tržby ve výši 14 miliard USD. Tyto tržby byly vůbec nejvyšší, jaké kdy konkrétní léčivo během jednoho roku vůbec dosáhlo, a představují lví podíl z celkových zisků této společnosti. V tomto ohledu představují biosimilární a generické léky (mezi nimiž dominuje Amgen) uváděné na trh problém. Někteří z analytiků Wall Street tudíž předpovídají, že společnost Abbvie čeká obtížné období, jak se s uvedeným trendem vypořádat.

V květnu letošního roku patentní komise spustila Inter Partes revizi Coherus BioSciences proti patentu 135 Humira. Výsledek tohoto šetření je očekáván v průběhu 12 měsíců. Většina analytiků nicméně zůstává nadále optimistických ohledně terapeutika Humira. Nejistota ohledně případného soudního sporu by mohla vytvořit převis zásob na skladě, což by poskytlo investorům možnost shrábnout akcie při nižší ceně.

Akcie se obchodují ve srovnání s obdobně velkými farmaceutickými společnostmi o něco málo levněji. Někteří z analytiků Wall Street se domnívají, že za tím mohou stát právě ona zmiňovaná biosimilární léčiva. Mimoto, někteří z analytiků Wall Street nejsou zrovna nadšení z mastné ceny, kterou společnost Abbie zaplatila za koupi společnosti Pharmacyclics.

Investoři AbbVie dostávají dividendu 3,63 %. Cílová cena akcií podle analytiků z Jefferies je 90 USD. Očekávání analytiků Wall Street je 71,28 USD. 

Zdroj:24/7 WS, redakce

Podobná témata
farmaceutický průmysl, investování, farmaceutické akcie, abbvie, jefferies, akcie, zoetis, astrazeneca plc, eli lilly and company, novartis ag, obchodovaní s akciema

Líbil se vám tento článek?
+0 / -0

Sdílejte článek na sociálních sítích

Diskuze

V diskuzi zatím není žádný komentář. Buďte první, kdo bude komentovat.

Vstoupit do diskuze


Související

Špatně načasované investice nejsou dobrou zprávou pro akcie Caterpillar

Poté, co se vedení společnosti Caterpillar (NYSE:CAT) ujal v roce 2010 z pozice výkonného ředitele Doug Oberhelman, investoval do roku 2013 výrobních závodů a jejich zařízení skoro 10 miliard USD.

Nejdůležitější události tohoto týdne: Zápis ze zasedání Fedu, začátek výsledkové sezóny v USA

Souhr nejdůležitějších momentů uplynulého týdne na finančních trzích.Čti více

Evropská data, která budou tomuto týdnu dominovat, podpoří euro proti dolaru

Tento týden opanují data z Evropy. Inflace ve Francii a Německu by měla zrychlit. HDP ve Francii a Španělsku ukáže solidní tempo růstu, tak jako předstihové indikátory, které by už pro probíhající čtvrté čtvrtletí mělo indikovat růst HDP v eurozóně o 0,3 % q/q.

Dnes by mělo být otevřeno největší ropné pole objevené za 40 let, vítejte v Kašaganu

Základní fakta o gigantickém ropném poli Kašagan v Kazachstánu, které by se mělo 23. října nejspíš oficiálně otevřít, a přehled největších ropných polích na světě:

Jak dále s kvantitativním uvolňováním rozhodne ECB v prosinci?

ECB včera vůbec nediskutovala o tom, jak dále s programem kvantitativního uvolňování, se kterým aktuálně počítá do března. Jeho konec ze dne na den je ale velmi nepravděpodobný.

Portál Web4Trader používá cookies s cílem zajistit co možná nejlepší zážitek při návštěvě těchto webových stránek. Dalším užíváním těchto webových stránek vyjadřujete souhlas s umístěním souborů cookies na vašem počítači / zařízení. Více informací naleznete zde.