Jiří Rusnok: centrální banka by mohla přistoupit ke krátkodobému snížení úrokových sazeb do záporných hodnot

15.02.2016 09:12 | Redakce Web4Trader | Diskuze

Člen bankovní rady ČNB a pravděpodobně budoucí guvernér Jiří Rusnok o víkendu zopakoval, že by centrální banka mohla přistoupit ke krátkodobému snížení úrokových sazeb do záporných hodnot. Záporné sazby jako jeden z možných kroků zmínila centrální banka na posledním zasedání (4. února). Rusnok uvedl, že pokud budou pokračovat zahraniční deflační tlaky, tak úrokové sazby mohou krátkodobě klesnout do záporných hodnot.

 

Podle našeho názoru rozhodujícím faktorem pro zavedení záporných sazeb nebude inflační vývoj, a to ani domácí, ani zahraniční. Naopak určující bude případné další uvolnění měnové politiky ECB, které může zvyšovat nákladnost (=potřeba vyšších intervencí) udržení koruny na úrovni 27 CZK/EUR, což se může ČNB snažit mírnit zavedením záporných sazeb.

Zdroj:Atlantik

Podobná témata
čnb, kurzy měn, česká republika, forex, jiří rusnok, záporné úrokové sazby, czk - česká koruna

Líbil se vám tento článek?
+0 / -0

Sdílejte článek na sociálních sítích
Odeslat článek e-mailem

Diskuze

V diskuzi zatím není žádný komentář. Buďte první, kdo bude komentovat.

Vstoupit do diskuze

Portál Web4Trader používá cookies s cílem zajistit co možná nejlepší zážitek při návštěvě těchto webových stránek. Dalším užíváním těchto webových stránek vyjadřujete souhlas s umístěním souborů cookies na vašem počítači / zařízení. Více informací naleznete zde.