Jižní Korea: snížení sazeb stále na cestě

12.08.2016 08:00 | Swissquote Ltd | Diskuze

Od začátku roku jihokorejský won silně posiloval proti americkému dolaru, protože investoři dál usilují o větší zisky v prostředí s nízkými sazbami.

Foto: Public Domain

Jihokorejská ekonomika překonala ve druhém čtvrtletí většinu svých kolegů, protože meziročně rostla solidním tempem 3,2% (proti očekávaným 3.0%), zatímco míra nezaměstnanosti klesla v červnu z předchozích 3.7% na to 3.6%.

BoK tedy na červencovém zasedání vyčkávala a nechala repo sazbu po červnovém snížení o 25 zb na 1.25% .

Na první pohled je to hezký obrázek, ale její výhled není tak růžový, protože vývoz klesl v červenci meziročně o 10.2% ve srovnání s -2.7% v červnu a mediánem výhledu -6.7%. Dovoz se meziročně snížil o 14% (proti očekávaným -10.5% a předešlým -8%). Obchodní přebytek potom klesklna 7,8 miliard dolarů proti mediánu výhledu 8,2 miliary a červnovým 11,5 miliard dolarů.

Celkově výsledky naznačují, že současné posilování wonu zatížilo export na pozadí čínského zpomalení. Zpráva o červencovém zasedání BoK naznačila, že MPS čeká na další známky týkající se dopadu předešlého snížení sazeb, než znovu přistoupí ke snížení. Protože centrální banky po celém světě dál uvolňují monetární politiku a Fed zřejmě ještě nějakou dobu zůstane mimo hru, BoK možná nebude mít jinou možnost, než se zapojit do měnové války a snížit repo sazbu, aby zabránila dalšímu posilování KRW. Navíc minulý týden zveřejněné údaje o inflaci ukázaly, že cenový tlak zůstal utlumený, a CPI se stále snaží dostat k cílovým 2%. Hlavní CPI vykázal meziročně 1,6% a minul dohodnutých 1,7%.

Swissquote

 

Zdroj:www.swissquote.cz

Podobná témata
jižní korea, swissquote, krw - jihokorejský won

Líbil se vám tento článek?
+0 / -0

Sdílejte článek na sociálních sítích
Odeslat článek e-mailem

Diskuze

V diskuzi zatím není žádný komentář. Buďte první, kdo bude komentovat.

Vstoupit do diskuze


Související články

Rozvojové trhy čeká volební volatilita

Poslední předvolební debata skončila a do voleb 8. listopadu se neplánují žádné další akce s oběma kandidáty. Na první pohled se může zdát, že pro finanční trhy to bude klidná plavba.

Bez překvapení: Kanadská banka drží sazby beze změny

Minulý týden to finanční trhy pochopily správně. Kanadská banka si vybrala status quo zachováním sazeb na 0,50%. To ale neznamená, že centrální banka se vrátila na jestřábí stranu.

Bank of England může velebit devalvovanou libru

Propad libry se vlastně nevysvětlilČti více

Snížení produkce ropy nečleny OPEC je stále obestřeno tajemstvím

Cena ropy se stabilizovala po volatilním obchodování způsobeném otázkami ohledně setkání členů OPEC s nečlenskými zeměmi, které se koná tento víkend.

Cena zlata by podle nejlepšího prognostika měla v roce 2017 poklesnout

Podle nejpřesnějšího prognostika třetího čtvrtletí vytipovaného agenturou Bloomberg by cena zlata měla v roce 2017 klesat kvůli slibnému ekonomickému růstu a politice amerického Fedu, který dvakrát zvedne sazby.

Express Scripts se ocitla pod palbou investorů

Známý spekulant na pokles cen Andrew Left ve čtvrtek řekl, že pokud Donald Trump opravdu chce řešit problém s cenami léků, měl by se zaměřit například na správce léčebných výloh Express Scripts (NASDAQ:ESRX).

Portál Web4Trader používá cookies s cílem zajistit co možná nejlepší zážitek při návštěvě těchto webových stránek. Dalším užíváním těchto webových stránek vyjadřujete souhlas s umístěním souborů cookies na vašem počítači / zařízení. Více informací naleznete zde.