Kavárny Starbucks slaví 45. narozeniny

29.03.2016 21:19 | fa ra | Diskuze

První provozovna největšího světového kavárenského řetězce Starbucks (SBUX) byla otevřena v Seattlu před 45 lety, 30. března 1971. Ve svých provozovnách nabízí firma kromě kávy či sendviče též posezení v pohodlných křeslech, noviny ke čtení či zdarma hudbu ke stažení z internetu. V Praze je nyní více než deset poboček.

Foto: Web4Trader

 

V některých kavárnách si návštěvníci poslechnou hudbu a káva se podává v ekologickém kelímku se zelenobílým kulatým logem. Starbucks vymýšlí i vlastní typy kávy, například frappuccino (našlehanou kávu s ledem).

Americký kavárenský gigant, který koncem ledna 2008 otevřel první kavárnu v České republice, se od řetězců rychlého občerstvení liší jakousi klubovou atmosférou. Kavárny jsou pojmenované podle postavy z knihy Bílá velryba (Moby Dick) od Hermana Melvilla.

Firmu Starbucks založili tři američtí vzdělanci: učitel angličtiny Jerry Baldwin, učitel historie Zev Siegl a spisovatel Gordon Bowker v roce 1971 v Seattlu jako obchod s kvalitní zrnkovou kávou a vybavením pro její přípravu, samotná káva se v něm ale nevařila. Změna nastala v roce 1987, kdy firmu Starbucks prodali Howardovi Schultzovi, který již provozoval kávový řetězec Il Giornale. Ještě v témže roce otevřel první Starbucks mimo Seattle - ve Vancouveru a Chicagu. Dnes jsou tyto kavárny roztroušeny ve více než 65 zemích.

Zdroj:čtk

Podobná témata
magazín, sbux, starbucks corp

Líbil se vám tento článek?
+0 / -0

Sdílejte článek na sociálních sítích

Diskuze

V diskuzi zatím není žádný komentář. Buďte první, kdo bude komentovat.

Vstoupit do diskuze


Čti více

Obnovíme dodávky plynu na Ukrajinu, pokud dostaneme zaplaceno předem, prohlásil dnes Vladimir Putin

Rusko je připraveno kdykoli obnovit dodávky plynu Ukrajině, pokud Kyjev bude souhlasit s platbou předem. Na konferenci mezinárodního Valdajského diskusního klubu v jihoruském Soči to dnes prohlásil ruský prezident Vladimir Putin.

Zlaté mince ČR, část pátá: Královský hrad Bezděz

Česká národní banka (ČNB) vydala zlatou pamětní minci s motivem královského hradu Bezděz. Je druhou z desetidílného cyklu, který je věnovaný významným českým a moravským hradům.

Portál Web4Trader používá cookies s cílem zajistit co možná nejlepší zážitek při návštěvě těchto webových stránek. Dalším užíváním těchto webových stránek vyjadřujete souhlas s umístěním souborů cookies na vašem počítači / zařízení. Více informací naleznete zde.