Kofola: zvýšení likvidity by se mělo zlepšit

13.10.2016 | 09:17 | Redakce Web4Trader | Diskuze

V Hospodářských novinách se ředitel a finanční ředitel Kofoly vyjádřili k současné situaci firmy.

Foto: Web4Trader

Management zejména zmiňuje nízkou likviditu titulu v souvislosti s nízkým podílem volně obchodovaných akcií. Zvýšení likvidity by mohlo proběhnout exitem stávajících akcionářů J. Samarase (51 %), Enterprise Investors (37 %) či úpisem nových akcií při příležitosti nespecifikované budoucí akvizice. V HN zmíněné polské problémy jsou trhu známy, nicméně o expanzi v Chorvatsku a Slovinsku hovoří fin. ředitel D. Buryš jako o pomalejší, než se očekávalo, jelikož letos předpokládal management dvě akvizice namísto jedné (Studenac). Vedle dříve uzavřeného výrobního závodu v Polsku byla zmíněna další plánovaná opatření, blíže nespecifikována. Restrukturalizace tak není u konce. Jsme názoru, že nejpravděpodobnější by byl exit Enterprise Investors, avšak při atraktivnějších cenách. Na kondici firmy to však nic nemění při meziročním poklesu zisku a problematickém výhledu kvůli vyšším cenám cukru.

Zdroj:J&T, Atlantik

Podobná témata
kofola

Líbil se vám tento článek?
+0 / -0

Sdílejte článek na sociálních sítích

Diskuze

V diskuzi zatím není žádný komentář. Buďte první, kdo bude komentovat.

Vstoupit do diskuze


Související

Nejdůležitější události uplynulého týdne v kostce

Středeční zasedání Fedu přineslo lehce jestřábí komentář především kvůli mírně zlepšenému výhledu na vývoj americké ekonomiky, ale to bylo pro trhy nedostatečné.

Kofola vytěsnila minoritní akcionáře slovinského výrobce minerálek Radenska

Nápojářská skupina Kofola ČeskoSlovensko plně ovládla slovinského výrobce minerálek Radenska, když vykoupila přes 120.000 zbývajících akcií podniku. Informoval o tom server E15. Valná hromada slovinské firmy podle něj schválila návrh Kofoly na vytěsnění posledních minoritních akcionářů, kteří v podniku vlastnili podíl 2,28 procenta.

Kofola: Důležité momenty v historii firmy

Vizitka akciové společnosti Kofola ČeskoSlovensko (dnes se koná řádná valná hromada společnosti):Čti více

Dnes by mělo být otevřeno největší ropné pole objevené za 40 let, vítejte v Kašaganu

Základní fakta o gigantickém ropném poli Kašagan v Kazachstánu, které by se mělo 23. října nejspíš oficiálně otevřít, a přehled největších ropných polích na světě:

Jak dále s kvantitativním uvolňováním rozhodne ECB v prosinci?

ECB včera vůbec nediskutovala o tom, jak dále s programem kvantitativního uvolňování, se kterým aktuálně počítá do března. Jeho konec ze dne na den je ale velmi nepravděpodobný.

Eurozóna: ECB ponechala úrokové sazby beze změny v souladu s očekáváním

(Aktualizováno 16:18) Evropská centrální banka (ECB) dnes podle očekávání nechala své základní úrokové sazby beze změny a nepřikročila ani k úpravě programu nákupu cenných papírů.

Portál Web4Trader používá cookies s cílem zajistit co možná nejlepší zážitek při návštěvě těchto webových stránek. Dalším užíváním těchto webových stránek vyjadřujete souhlas s umístěním souborů cookies na vašem počítači / zařízení. Více informací naleznete zde.