Komerční banka i po výsledcích drží nákupní doporučení pro akcie Pegas

26.05.2016 | 10:10 | Redakce Web4Trader | Diskuze

Výsledky hospodaření Pegasu na provozní úrovni vesměs naplnily očekávání trhu, komentují výsledky Pegasu v KB. Tržby za první kvartál meziročně klesly o 9 % na 55,1 mil. EUR, ukazatel EBITDA dosáhl 11,6 mil. EUR, což bylo o 8 % méně. Za poklesem výnosů stály především meziročně nižší ceny polymeru, které se v současnosti stabilizovaly a pohybují se na dlouhodobých minimech. Solidní výsledky firmy však mají kaňku v podobě výrazně nižšího čistého zisku, který dosáhl pouze necelých 500 tis. EUR. Důvodem byly podle KB hluboké kurzové ztráty.

Foto: Pegas Nonwovens

 

Fakta a události:

(1) Objem produkce dosáhl 26 tis. tun, což je úroveň blízká rekordní výrobě, a v meziročním srovnání byl nižší pouze o 0,6 %. Kontrakty dohodnuté se zákazníky indikují plné využití letošní výrobní kapacity. (2) Podíl výrobků pro oblast hygieny činil na celkových výnosech ve Q1 16 87,8 % ve srovnání s 87,4% podílem o rok dříve. Prodeje mimo tuto oblast (zejména pro stavebnictví, zemědělství a zdravotnictví) dosáhly 6,7 mil. EUR, což představovalo 12,2% podíl na celkových výnosech. (3) EBITDA naplnila odhady managementu, meziroční pokles byl ovlivněn mechanismem přenesení cen vstupních materiálů, který byl v letošním prvním kvartále nevýznamný oproti výrazně pozitivnímu vlivu před rokem. EBITDA marže se zvýšila o 0,2 pb na 21,1 %. Management potvrdil svůj stanovený cíl na úrovni 43 až 49 mil. EUR. (4) Celkové investice dosáhly 2,2 mil. EUR, z čehož 1,7 mil. EUR bylo využito zejména na avizovanou výstavbu nových skladů. Management potvrdil svůj výhled na kapitálové výdaje ve výši 25 mil. EUR. Z této částky by zhruba pětina měla představovat investice do údržby, zbytek pak na sklad a rozšíření výrobních kapacit. Rozhodnutí zda by nová linka měla být vystavěna v ČR nebo Egyptě ještě nepadlo. (5) Čistý dluh se ke konci prvního kvartálu meziročně snížil o 1,1 % na 147,6 mil. EUR. V poměru vůči ukazateli EBITDA dosáhl 3,41násobku (3,7 ke konci 2015). Snížení tohoto poměru souviselo zejména se schopností společnosti generovat vysoké volné cash flow a ukončením programu zpětného odkupu akcií.

 

Potenciální dopad na předpovědi:

EBITDA za první kvartál byla jen nepatrně nižší oproti našemu očekávání. Naše výhledy tak necháváme v platnosti, tj. očekáváme celoroční EBITDA na 45,4 mil. EUR.

 

Potenciální dopad na cílovou cenu a doporučení:

Výsledky hospodaření za Q1 16 hodnotíme celkově neutrálně, přesto určitým zklamáním je výše čistého zisku, která může vést k mírným tlakům na pokles ceny akcií. Nadále držíme naše nákupní doporučení.

 

Očekávané události:

Dnes se uskuteční konferenční hovor ke zveřejněným údajům.  Výsledky hospodaření za druhý kvartál letošního roku budou oznámeny 25. srpna.

Zdroj:Komerční banka

Podobná témata
komerční banka, hospodářské výsledky, pegas nonwovens, pražská burza

Líbil se vám tento článek?
+0 / -0

Sdílejte článek na sociálních sítích

Diskuze

V diskuzi zatím není žádný komentář. Buďte první, kdo bude komentovat.

Vstoupit do diskuze


Související

Bayer hlásí za třetí čtvrtletí 19% nárůst čistého zisku

Německé farmaceutické a chemické společnosti Bayer vzrostl ve třetím čtvrtletí čistý zisk o 19 procent na 1,19 miliardy eur (32,2 miliardy Kč).

Společnost Airbus ohlásila hospodářské výsledky za čtvrtletí

Výrobce letadel Airbus oznámil výsledky hospodaření za čtvrtletí.

Akcie, která dnes přitahují pozornost investorů: Caterpillar, 3M, merck, Under Armour, Eli Lilly a další

Které akcie dnes přitahují pozornost investorů těsně před zahajovacím zvoněním na burzách v USA?Čti více

Co se stalo na zasedání ECB?

Na zasedání ECB minulý čtvrtek investoři očekávali, že Mario Draghi oznámí rozsah kvantitativního uvolňování po březnu 2017. Draghi ale nenabídl jasný pohled, jen naznačil rozsah nákupu dluhopisů.

Pokud nepřijmete uprchlíky, přestaneme posílat peníze do rozpočtu EU, vzkazuje italský premiér

Italský premiér Matteo Renzi pohrozil Evropské unii, že jeho země přestane platit do unijního rozpočtu, pokud jí státy EU nepomůžou s uprchlíky. Informovala o tom agentura AFP.

Aktuální technické úrovně pro měnový pár USD/JPY

Na které technické úrovně na páru USD/JPY měli dát forex obchodníci dobrý pozor?

Portál Web4Trader používá cookies s cílem zajistit co možná nejlepší zážitek při návštěvě těchto webových stránek. Dalším užíváním těchto webových stránek vyjadřujete souhlas s umístěním souborů cookies na vašem počítači / zařízení. Více informací naleznete zde.