Komunální služby

Ilustrační foto

Praha jedná s firmou Veolia o možné koupi Pražských vodovodů a kanalizací, které Veolia ovládá

09.01.2017 12:48 | fa ra | Diskuze

Informaci dnes sdělila pražská primátorka Adriana Krnáčová (ANO). Hodnotu možného obchodu nekomentovala. PVK má s Prahou uzavřenou dlouholetou a podle města nevýhodnou smlouvu o pronájmu vodohospodářské infrastruktury. PVK se k jednání nechtěla vyjádřit.


Ilustrační obrázek

ČEZ: společnost neočekává žádný dopad očekávaného posílení koruny na hospodaření v roce 2017

04.01.2017 12:41 | Redakce Web4Trader | Diskuze

Finanční ředitel ČEZu Martin Novák, sdělil agentuře Bloomberg, že společnost neočekává žádný dopad očekávaného posílení koruny na hospodaření v roce 2017. ČEZ údajně využívá "přirozený hedging". Dluh společnosti však bude v rozvaze "vypadat zdravěji" a společnost tak bude mít "o starost méně."

Zástupci ministerstva financí v dozorčí radě ČEZu hlasovali proti prodloužení mandátu stávajícímu vedení ČEZu

03.01.2017 17:37 | Redakce Web4Trader | Diskuze

Zástupci ministerstva financí v dozorčí radě ČEZu hlasovali proti prodloužení mandátu stávajícímu vedení ČEZu, řekl dnes novinářům ministr financí Babiš.

The Washington Post: ruský malware byl nalezen v počítači dodavatele elektrické energie ve Vermontu

31.12.2016 10:03 | Redakce Web4Trader | Diskuze

V počítači dodavatele elektrické energie v americkém státě Vermont se našel typ škodlivého programu (malware), který podle americké vlády používá Rusko při hackerských útocích.

První blok jaderné elektrárny Temelín jede na plný výkon

28.12.2016 10:26 | Redakce Web4Trader | Diskuze

První blok jaderné elektrárny Temelín dosáhl plného výkonu. Elektřinu začal blok vyrábět 25. prosince, kdy ho energetici po téměř čtyřměsíční odstávce připojili k přenosové soustavě. Plného výkonu první blok dosáhl dnes po půlnoci. ČTK to řekl mluvčí Temelína Marek Sviták.

První blok jaderné elektrárny Temelín dnes začal znovu vyrábět elektřinu

25.12.2016 15:04 | Redakce Web4Trader | Diskuze

První blok jaderné elektrárny Temelín dnes začal po téměř čtyřech měsících vyrábět elektřinu. Stalo se tak o zhruba dva dny dříve, než byl plánovaný termín.

Pražané zaplatí v příštím roce za vodu 85,42 Kč za metr krychlový

24.12.2016 15:13 | Redakce Web4Trader | Diskuze

Pražané zaplatí v příštím roce za vodu 85,42 Kč za metr krychlový. Cena se tak v porovnání s letoškem zvýší o 0,27 procenta.

Akciový výhled. Akcie ČEZ aktuálně mohou bojovat o překonání mety 420 Kč

22.12.2016 08:59 | Redakce Web4Trader | Diskuze

Zámořské indexy ve včerejší seanci ztrácely a rovněž západoevropské trhy před dnešním openem ukazují na mírný pokles. Nicméně podobně jako v předchozích dnech nebude vývoj nijak hektický, když s blížícími se svátky obchodní aktivita uvadá.

Trhy by se měly připravit na „energetické tsunami,“ a cenu ropy ve výši 10 USD za barel, varuje manažer energetické společnosti Engie

20.12.2016 17:16 | wa pe | Diskuze

Cena ropy by mohla v příštích deseti letech klesnout až na 10 USD za barel díky hned pěti podstatným faktorům, tvrdí ředitel výzkumu, technologií a inovací společnosti Engie, Thierry Lepercq

První blok jaderné elektrárny Temelín začne vyrábět elektřinu přibližně za týden

20.12.2016 11:39 | Redakce Web4Trader | Diskuze

První blok jaderné elektrárny Temelín začne kvůli zvýšené teplotě ložiska vyrábět elektřinu přibližně za týden. Původně měla výroba energie začít dnes

Stát od Nového roku sníží dávky na bydlení

19.12.2016 15:08 | wa pe | Diskuze

Dávky na bydlení se od ledna o něco sníží. Takzvané normativní náklady na bydlení, z nichž se pomoc potřebným od státu vypočítává, totiž klesnou až o několik stokorun.

ČEZ v příštím roce zvýší mzdy

19.12.2016 13:58 | Redakce Web4Trader | Diskuze

Zaměstnancům energetické společnosti ČEZ v příštím roce vzrostou mzdy. Počítá s tím dodatek kolektivní smlouvy, na kterém se vedení firmy dohodlo s odboráři.

ČEZ po 3,5 měsících nastartoval 1. blok jaderné elektrárny Temelín

19.12.2016 09:34 | Redakce Web4Trader | Diskuze

ČEZ v sobotu po 3,5 měsících nastartoval 1. blok jaderné elektrárny Temelín. Dodávat elektřinu by měl začít na začátku týdne. Jaderné elektrárny vyrábí s nejvyššími maržemi a spuštění bloku je pozitivní, nicméně nepředpokládáme vliv na cenu akcií. 

Výbor životního prostředí EP podpořil reformu systému obchodování s emisními povolenkami

15.12.2016 12:11 | Redakce Web4Trader | Diskuze

Výbor životního prostředí Evropského parlamentu dnes projednával a schválil opatření týkající se budoucího systému obchodování s emisními povolenkami.

Britská National Grid prodala většinový podíl ve své síti plynovodů

08.12.2016 20:22 | wa pe | Diskuze

Britský provozovatel elektrárenské sítě National Grid prodá většinový podíl v síti plynovodů skupině investorů v čele s australskou firmou Macquarie Group a státními fondy z Číny a Kataru.

Vodné a stočné podraží v příštím roce v průměru o 1 %

06.12.2016 16:12 | wa pe | Diskuze

Vodné a stočné zdraží v příštím roce celorepublikově zhruba o procento. Regionálně mohou být rozdíly, některé společnosti plánují zlevnění, jiné naopak zdražení v jednotkách procent.

Akciový výhled. Akcie ČEZ se jeví na 407 Kč jako levné

06.12.2016 08:58 | Redakce Web4Trader | Diskuze

Po včerejším slušném růstu (např. DAX +1,6%) budou v úterý otvírat evropské indexy bez výraznějších změn. Výsledky italského referenda tedy přešly finanční trhy bez výraznějšího povšimnutí.

KB: Odstávky jaderných zdrojů se příští rok sníží, ale neočekáváme jejich plné využití. Akcie ČEZ doporučujeme držet

02.12.2016 09:56 | Redakce Web4Trader | Diskuze

Odstávky jaderných zdrojů se příští rok sníží, ale neočekáváme jejich plné využití: Dlouhé odstávky jaderných zdrojů ČEZ měly v letošním roce výrazně negativní dopad na ziskovost celé skupiny.


Sdílejte článek na sociálních sítích
Odeslat článek e-mailemSouvisející články

Pusťte si trailery a těšte se na novinky v kinech. Top program kin pro rok 2017

Je sice pravdou, že rok 2016 byl pro filmovou produkci výdělečně zdařilým rokem, nicméně s filmy, které nás v příštím roce čekají, se zdá být pouhou předehrou. Producenti čekají finanční zně.

Top akcie na rok 2017

Pro akciové investory bude příští rok 2017 skýtat řadu velkých možností. Sázet lze jak na "Trumpovy" akcie, v naději, že ekonomika posílí, tak lze zvolit i více defenzivní sektory.

Podmínky pro podnikání se v ČR neustále zhoršují, rozhovor se Slávkou Harazimovou, jejíž firma inspirovala celý svět

Spíše opatrný optimismus a také obavy z některých opatření – tak vidí své podnikání dnes Slávka Harazimová, která před více než dvaceti lety v Praze rozjela jako první na světě byznys odvozu řidičů „pod vlivem“ i s jejich automobily. Firma Drink SOS byla inspirací pro podnikatele po celém světě díky jedinému článku v International Herald Tribune. 

Deset odvážných předpovědí na 2017 pro akcie technologického sektoru

Důsledkem realizace několika velkých fúzí budou příští rok společnosti jako Intel či Nvidia čelit stále tužším konkurenčním tlakům a akcie nepředvídatelným pohybům a společnosti směřující k IPO budou pod stále větším drobnohledem… 

Ilustrační foto

Tajný vývojový tým Apple chce proměnit fotoaparát na bránu do rozšířené reality

Technologická společnost Apple pracuje na integraci technologie rozšířené reality (augmented reality) do fotoaparátu v iPhonu, uvedly pro server Business Insider zdroje obeznámené se situací ve firmě.

Kaipan: Chtěli jsme koupit Škoda Auto, ale nakonec se to nepovedlo

Velkým automobilkám se Michal Hradský nemůže rovnat, ale jeho kabriolety mění jízdu v zážitek a přihlížející přivádí v úžas. Rozhovor s největším automobilovým nadšencem a výrobcem vozů Kaipan.Čti více

Cena ropy byla dnes podpořena oslabujícím americkým dolarem

Světové ceny ropy dnes mírně rostou, z denních maxim ale sestoupily.

Americký dolar dnes oslabuje v reakci na výroky Donalda Trumpa, projev Theresy Mayové naopak podpořil britskou libru

Americký dolar dnes oslabil proti většině měn, a reagoval tím na vyjádření nastupujícího prezidenta Donalda Trumpa proti silnému dolaru. Nejvíce získává britská libra, jejíž kurz vzrostl nejrychleji za osm let poté, co premiérka Theresa Mayová potvrdila, že Británie odejde z jednotného trhu Evropské unie.

Ilustrační foto

British American Tobacco se dohodl na úplném převzetí amerického konkurenta Reynolds

Britský tabákový koncern British American Tobacco (BAT) se dohodl na úplném převzetí amerického konkurenta Reynolds American za 49,4 miliardy dolarů (1,25 bilionu Kč). BAT to uvedla v dnešním sdělení.

Analytici UBS snížili hodnocení pro akcie Twitter – sázejí na Alphabet a Facebook

Akcie Twitter reagovaly na premarketu na snížení ratingu ze stupně „Buy“ na „Hold“ poklesem o 0,9 %.

Portál Web4Trader používá cookies s cílem zajistit co možná nejlepší zážitek při návštěvě těchto webových stránek. Dalším užíváním těchto webových stránek vyjadřujete souhlas s umístěním souborů cookies na vašem počítači / zařízení. Více informací naleznete zde.