Koruna zpět u hranice kurzového závazku, zlotý a forint vůči euru beze změny

14.07.2016 | 09:24 | fa ra | Diskuze

Kurz koruny se včera vrátil do těsné blízkosti závazku centrální banky. Česká měna vůči euru posílila o dva haléře, a včerejší obchodování tak uzavírala na 27,02 CZK/EUR. Tento pohyb potvrdil, že nervozita po referendu o brexitu na domácím devizovém trhu vyprchává.

Foto: Web4Trader

Pohyby na ostatních regionálních měnách byly také mírné. Zlotý i forint nakonec proti euru skončily prakticky beze změn.

Včera nebyly publikovány žádné makroekonomické indikátory. Dnes však bude kalendář nabitější. Už dopoledne zveřejní ČNB květnovou statistiku běžného účtu, který podle našich odhadů vykázal přebytek 2,2 mld. CZK. Tržní konsenzus je výrazně pesimističtější, když předpokládá deficit ve výši 13,5 mld. CZK. Konečný výsledek bude záviset na objemu dividend, které z české ekonomiky v květnu odešly. Vliv na korunu by tento indikátor mít neměl – česká měna by měla setrvat poblíž hladiny 27 CZK/EUR.

Platební bilance a zahraniční obchod budou zveřejněny i v Polsku. I tam ale bude vývoj na trzích záviset spíš na globální náladě, než na těchto statistikách.

Česká swapová křivka včera poklesla na svém krátkém konci o 1 bb a na dlouhém o zhruba 2 bb.

Zdroj:Komerční banka

Podobná témata
kurzy měn, eur/czk, eur/pln, eur/huf

Líbil se vám tento článek?
+0 / -0

Sdílejte článek na sociálních sítích

Diskuze

V diskuzi zatím není žádný komentář. Buďte první, kdo bude komentovat.

Vstoupit do diskuze


Související

Roční korunový forward dále posiluje i přes prohlášení guvernéra Rusnoka, že kurzový závazek může trvat až do roku 2018

Spotové kurzy v regionu včera zůstaly víceméně beze změny, i přes mírné zklamání z polských čísel. Nejzajímavějším včerejším pohybem na středoevropských devizových trzích je posilování ročního forwardového kurzu domácí měny.

Bývalý viceguvernér ČNB Luděk Niedermayer: Kurz koruny bude cílem spekulantů, ČNB se musí připravit

Česká národní banka (ČNB) bude zřejmě po ukončení devizových intervencí, které udržují oslabenou korunu vůči euru, čelit velkému tlaku spekulantů.

Nastal čas připravit se na silnější českou korunu

Lee Hardman, měnový analytik společnosti MUFG, naznačuje, že si česká koruna pravděpodobně získá větší pozornost trhu, jelikož se ČNB přibližuje k odstranění dobrovolného oslabení koruny stran jejího držení okolo hladiny 27 CZK/EUR.Čti více

Hospodářské výsledky Philips nenaplnily očekávání analytiků

Nizozemská společnost Philips ve třetím čtvrtletí zvýšila zisk před úroky, zdaněním a odpisy o 14 procent na 649 milionů eur (17,5 miliardy Kč).

Největší americká pojišťovna AIG se stahuje z České republiky

Prodej českého byznysu je součástí dohod s kanadským finančním gigantem Fairfax.

Portál Web4Trader používá cookies s cílem zajistit co možná nejlepší zážitek při návštěvě těchto webových stránek. Dalším užíváním těchto webových stránek vyjadřujete souhlas s umístěním souborů cookies na vašem počítači / zařízení. Více informací naleznete zde.